Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#6091 Nový příspěvek od Johny1490 »

Hari píše:Zase ide otravovat...
Vie mi niekto poradit, kde zohnat a pripadne za aku cenu brzdove kotuce na gulatohranaty typ a tiez pakne, alebo oblozenia, popripade z coho by pasovali?
Vrela vdaka...
Ahoj, mám fungel nove dva brzdove bubne a jeden pár obloženia ktoré je novo nalepene kvalitnim mekkím obloženim nie ten tvrdeny karton čo tam bol origo. Druhe pakne si bud budeš muset dat nalepit alebo ponechaš stare. Ked daš nove bubne a tieto pakne, tak ti garantujem že budeš brzdit jak pán 8) Ak maš zaujem tak napiš SS čo najskvor a teoreticky pondelok ti to viem poslat, lebo potom idem na tyžden mimo sk.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6092 Nový příspěvek od arcoolka »

Atlan píše:Daj vytocit druhu kontramatku cca min 2cm siroku. Zasrubuj znova vrch piestu dotiani vyrobenu kontramatku a prizvaratju na 4 miestach o hlavu, potom dotiahni origo kontramatku. Zvaraj kratko sby si neznicil gumicku co tam je. 4 husenice po obvode o dlzke 4 az 5cm. Najprv to ale len naboduj. Aby neskrizovalo zavit.
Tak som rozhodol dať na Tvoju radu, ale chlapík čo som mu to bral vytočiť ma presvedčil že na to vie nahodiť nový závit. Ten zvar z ktorého potom točil nový závit však podľa mňa trochu zdeformoval plášť, pretože piestnicu šlo natlačiť späť len veľmi ťažko. Ale hlavne odtrhlo aj tento nový závit. :kladivo: Takže dnes začínam zase celkom odznova...

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6093 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som ti nekazal na valec zvarat tonu materialua uz vobec rezat novy zavit.
Pointa opravy bola ta ze nieco podrzi na origo zavite (vecsinou tam nieco ostane) a zvysok na novom. Prave keby si dal vysustruzit ten prstenec tak ten by isiel do casti zavitu ktora je zdrava.
Predpoklafam ze on len urobil novy zavit na valci ale v hlave ostal stary vytrhnuty.

A uz som videl aj natvrdo zavarene..... Hlavy.
Keedze uz aj valec je zdeformovany zvaranim....
Takze to zavar aj s kontramatkou a zozen druhy patkovy piest.

Inak tlaky mas dobre nastavene?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6094 Nový příspěvek od Atlan »

Dnes som na to pozeral, rezerva zavitu je cca 1cm.
Tak ze oprava asi fakt nebude drzat, tak ze drustevnice riesenie privarit to o kontramatku a tu o valec.....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6095 Nový příspěvek od arcoolka »

Atlan píše:Dnes som na to pozeral, rezerva zavitu je cca 1cm.
Tak ze oprava asi fakt nebude drzat, tak ze drustevnice riesenie privarit to o kontramatku a tu o valec.....
... a zháňať do rezervy náhradný valec. Tiež to tak vidím.

Nahodil som tam dočasne piest a papuču zo staršieho bielorusu, čo mám na náhradné diely. Ten má ale kratšie piesty aj papuče (mal menšie kolesá, tak asi mu to stačilo). Takže teraz mi v maxime stojí traktor nakrivo, ale dá sa s tým žiť :)

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#6096 Nový příspěvek od majo04 »

Som ani nevedel, ze sa robili dve dlzky. Ale vysvetluje to, preco sa mi zda maly zdvih u mojho Rusa.

arcoolka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 14, 2017 7:58 pm
Bydliště: Komárno

Re: Bielorus EO 2621

#6097 Nový příspěvek od arcoolka »

Hari píše:Zdravim Pani.
Mam otazku ....
Ahoj, nejak mi nefunguju SS/PM tak Ti pisem sem. S tym starym je to tak ze povodne nebol kupovany na nahradne diely, ale drhnu mu dva valce. Teraz cez prazdniny mu chcem dat poslednu sancu a skusim ho rozbehat. Nic vazne, max petrolej a tak. Ak ho nepresvedcim, tak budu diely. Ak ano, dám Ti vedieť.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6098 Nový příspěvek od milosba »

Budem musieť dačo vymyslieť s otočou , mam asi piesty dosrane lebo sa mi v kuse uvoľňuje reťaz a potom to má nechutnú vôľu. Rozvadzač nový a nikde nemam uniky , na piestoch som minuly rok daval šetko nove. ach jo

PS: kopete či opravujete :D ja kopem odušu dám aj dajaké video ?

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#6099 Nový příspěvek od roman79 »

asi nekopeš správnym štýlom. Pri kopaní sa ti to musí šponovať samo. Pozri si ten prepúšťací ventil z násady do okruhu otoče. A správne nastav tlaky. Musí byť rozdiel medzi okruhmi.
A ak je tá vôla velká, tak na začiatku prebehni násadu dohora nadoraz a páku otáčania stačí ťuknúť pravo a vľavo a máš to. Potom to už musí počas kopania držať.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6100 Nový příspěvek od milosba »

Roman ktory prepustaci ventil mas na mysli teraz mozes mi ho sfotit ? a k tlakom , ktore tlaky maju byt vyssie tie z valcov otoce alebo tie co idu z nasady ? Ci ako vlastne

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#6101 Nový příspěvek od Peter768 »

Miloš ty si tuším upravil hydrauliku....možno Ti to nefunguje, lebo si to celé prerobil.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6102 Nový příspěvek od Atlan »

Z hlavneho potrubia mas odpocku smerom dole k valcom otoca tam je jednosmerny ventil ktory drzi stale tlak v valcoch, za ventilom je rozdvojka k ttm dvom valcom otoča.
Ak su manzety v oboch piestok ok a jednosmerny ventil tesni tak retaz nebude padat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6103 Nový příspěvek od milosba »

Hej menil ale do toho som nesupal , akurat tie tlaky mam teraz nastavene ine tak ma zaujala aj ta myslienka ci nahodou nebude aj to na vine . zajtra pozrem ten prepustak a ked tak tam dam daco moderne s moznostou nastavenia tlaku pri ktorom sa to pusti ...

Atlan: manzety aj vnutro je nove ale si predstav ze ked som minuly tyzden kukal na jednu z dvojiciek kde mam tiez setko nove nasiel som prepaleny vodiaci kruzok ...nieco podobne ako si ty fotil u povodnych takze to bude ine na vine jak stare tesnivo , si nepozeral na svoj po case ze jak vyzera ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#6104 Nový příspěvek od Atlan »

Nepozeral som... Doverujem tomu ze to bude dobre. Tak ze si ma nepotesil.

Aky moderny nastavovaci? Zbytocne. Proste akonahle zatiahnes za nejaku paku a kopes, stupne ti tlak v privodnom potrubi od cerpadla, ten prejde cez spatny ventyl jednosmerny a naspanuje piesty. Piesty ostavaju pod tlakom aj ked uz cerpadlo nedava tlak.

Inak na rozvadzaci (vpravo?) co je pre lopatu je 12MPa, a rozvadzaci v lavo je 11MPa
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#6105 Nový příspěvek od milosba »

no ja mam teraz uz tlaky rozne a mam viacej okruhov, napriklad na zdvyh mam jeden samostatny a ten pouzivam aj na otoc, tecie mi tam len 40l/min, napaja ho male cerpadlo a je to na joystik tlak uz neviem presne jaky som nastavil.
Mam doma jeden zvysny regulator 051301030320000 http://www.tecnoitalia.org/ricerca_en.php tak ten nastavim a zapojim do okruhu, obmedzim tak netesnost toho stareho a snad to vyriesi problem.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“