Svíčka MF7O

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Marek
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 12, 2007 5:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Svíčka MF7O

#1 Nový příspěvek od Marek »

Zdravím,
mám problém na MF70, pořád odchází svíčka, cca po dvou hodinách provozu (ne v kuse, asi tak po 4 dnech po půlhodince denně...) nová svíčka vypoví svou činnost a nejede, je tam 17tka dle výrobce, nevíte čím by to mohlo být že to furt odpaluje svíčku, vzhledově vypadá pořád jako nová, myslíte že by mohl být problém někde v elktrice že dává "moc elektriky" (šlo by to nějak změřit? ) a tím pádem svíčku odpálí?? Už to tak odpálilo asi 4 nebo 5 svíček, tak těma by to nemělo být.
diky za rady
Marek

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Svíčka MF7O

#2 Nový příspěvek od Johny1490 »

A jakí davaš olej?

Marek
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 12, 2007 5:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka MF7O

#3 Nový příspěvek od Marek »

Johny1490 píše:A jakí davaš olej?
Shell ADVANCE VSX 2T

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Svíčka MF7O

#4 Nový příspěvek od Johny1490 »

No tak potom jedine nieco z elektriku špatna indučka alebo čo tam je... Na olej som sa pytal preto lebo niektori odbornici tam trepu M2T a to zalepuje sviečky a čo ja viem čo...
Poradim ti este jednu vec.... skus niekde zohnat staru sviecku PAL najlepsie este tu kuzelovu mne v pionieri tak isto vydrzala nova sviecka dva tyzdne a bola KO a dal som staru PALku a ide uz hooodne dlho a to nie len u pioniera ale aj inych strojov.... Alebo este skusit nejaku bošárnu....

sekalsemmalo
Příspěvky: 4464
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Svíčka MF7O

#5 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

asi dvacet ,dvacetpet let davam M2T do dvoutaktu a jako ODBORNIK si porad nepripadam?
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Svíčka MF7O

#6 Nový příspěvek od Johny1490 »

M2T bol dobrý kedisy ked iné nebolo!!! Teraz su kvalitne oleje a nie zrovna drahé. Olej ma vplyv na životnost motora a hodne aj na výkon.... Pokial nepotrebujes zivotnost a výkon tak je M2T pre teba to pravé 8) Nič v zlom je to len moj nazor ja davam odjakziva do vsetkeho Castrol a ziadne usadene karbóny , zahadzane sviečky a veci podobné... a ked pila ze supermarketu za 4tisic ide uz 12 rokov tak asi nieco natom bude.... pochybujem ze z M2T by tolko vydrzala :) uz som ticho :D

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Svíčka MF7O

#7 Nový příspěvek od petr j »

Marek píše:Zdravím,
mám problém na MF70, pořád odchází svíčka, cca po dvou hodinách provozu (ne v kuse, asi tak po 4 dnech po půlhodince denně...) nová svíčka vypoví svou činnost a nejede, je tam 17tka dle výrobce, nevíte čím by to mohlo být že to furt odpaluje svíčku, vzhledově vypadá pořád jako nová, myslíte že by mohl být problém někde v elktrice že dává "moc elektriky" (šlo by to nějak změřit? ) a tím pádem svíčku odpálí?? Už to tak odpálilo asi 4 nebo 5 svíček, tak těma by to nemělo být.
diky za rady
Marek
moc elektriky na svíčce nehledej, tam příčina nebude. docela by mne zajímal výrobce těch svíček, co tam dáváš. nedavno jsem si totiž koupil celé platíčko svíček ISKRA ( pozor, nejsou to české z Tábora, chybí na začátku ,,J ,, . je to nějaká bejvalá jugoslávie, či co ) a preventivně jsem je vyměnil ve všech strojích co mám doma najednou. a pak už jsem se nestačil divit. svíčky maj životnost od jedné do dvou a půl motohodiny a pak je po nich. a to bez varování. třikrát to střelí do výfuku a víc z nich jiskru nedostaneš. ze dvanácti svíček mi jich to udělalo šest, což už mi nepřipadá jako náhoda, tím spíš, že dvě odešly na škoda 1000MB , dvě na MF7o, jedna sousedovic klukovi na pionýru a jedna na ČZ175 . takže jsem je postupně zas vyměnil za ty staré, co tam původně před preventivní výměnou byly a závada se už neopakovala. mašiny běhaj bez problému jako dřív. ty zbylé čtyři svíčky už jsem ani nezkoušel, protože motorku jsem musel tlačit v noci 2,5 km, takže v návalu zlosti letěly rovnou do popelnice i s těma dvěma, co zbyly ve ještě škodovce. poučení pro příště - svíčky se maj měnit, jen když odejdou a né prevetivně. ušetří to spoustu času a nervů

Marek
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 12, 2007 5:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčka MF7O

#8 Nový příspěvek od Marek »

petr j píše:
Marek píše:Zdravím,
mám problém na MF70, pořád odchází svíčka, cca po dvou hodinách provozu (ne v kuse, asi tak po 4 dnech po půlhodince denně...) nová svíčka vypoví svou činnost a nejede, je tam 17tka dle výrobce, nevíte čím by to mohlo být že to furt odpaluje svíčku, vzhledově vypadá pořád jako nová, myslíte že by mohl být problém někde v elktrice že dává "moc elektriky" (šlo by to nějak změřit? ) a tím pádem svíčku odpálí?? Už to tak odpálilo asi 4 nebo 5 svíček, tak těma by to nemělo být.
diky za rady
Marek
moc elektriky na svíčce nehledej, tam příčina nebude. docela by mne zajímal výrobce těch svíček, co tam dáváš. nedavno jsem si totiž koupil celé platíčko svíček ISKRA ( pozor, nejsou to české z Tábora, chybí na začátku ,,J ,, . je to nějaká bejvalá jugoslávie, či co ) a preventivně jsem je vyměnil ve všech strojích co mám doma najednou. a pak už jsem se nestačil divit. svíčky maj životnost od jedné do dvou a půl motohodiny a pak je po nich. a to bez varování. třikrát to střelí do výfuku a víc z nich jiskru nedostaneš. ze dvanácti svíček mi jich to udělalo šest, což už mi nepřipadá jako náhoda, tím spíš, že dvě odešly na škoda 1000MB , dvě na MF7o, jedna sousedovic klukovi na pionýru a jedna na ČZ175 . takže jsem je postupně zas vyměnil za ty staré, co tam původně před preventivní výměnou byly a závada se už neopakovala. mašiny běhaj bez problému jako dřív. ty zbylé čtyři svíčky už jsem ani nezkoušel, protože motorku jsem musel tlačit v noci 2,5 km, takže v návalu zlosti letěly rovnou do popelnice i s těma dvěma, co zbyly ve ještě škodovce. poučení pro příště - svíčky se maj měnit, jen když odejdou a né prevetivně. ušetří to spoustu času a nervů
Svíčka je tam BOSCH, ale přesný typ neznám...

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Svíčka MF7O

#9 Nový příspěvek od Honza50 »

Johny1490 píše:Olej ma vplyv na životnost motora a hodne aj na výkon.... Pokial nepotrebujes zivotnost a výkon tak je M2T pre teba to pravé
Ono to s tím M2T nebude tak hrozný. Do MF se dává M2T už od roku výroby (1968) a pořád jede dobře. Jinak ho dávám i do pil a ty taky jedou furt.

Marek píše:
petr j píše:docela by mne zajímal výrobce těch svíček, co tam dáváš.
Svíčka je tam BOSCH, ale přesný typ neznám...
Četl jsem, že Bosch dělaj poláci.
zetor 5748, Belarus EO 2621

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Svíčka MF7O

#10 Nový příspěvek od petr j »

no, dávat MT2 do motorovejch pil už je hazard, pokud tou pilou nemáš na mysli starou dvoumužnou vodňanku. MT2 ztrácí schopnost dostatečne mazat a schořet někde kolem 5000ot/min, takže MF 70 snadno umaže ale vzhledem k tomu, že oleje do pil určené, vyjdou stejně draho jako MT2, a oleje do XP pil jsou jen o málo drážši , nevím, co tím získáš, když zbytečně riskuješ. ale je to tvoje pila, takže i tvoje volba

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Svíčka MF7O

#11 Nový příspěvek od Johny1490 »

Aspon niekto rozumní.... pochopte ze je nová doba motorova pila toci 10tisic otaciek kde by to mohlo M2T dokonale mazat????? Kazdeho vec... ja davam aj do pioniera Castrol 2T a vobec mi to neni luto lebo nemusim sa kazdych 1000km srat z cistenim vyfuku a kazdych 100km menit sviecku :)
Ale ako som uz povedal kazdi podla toho ako uzna za vhodne a na kolko si svoje stroje váži :)

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Svíčka MF7O

#12 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

V jakém poměru dávate olej a benzín do starších motorů? U M2T do dvoutaktů je myslím 1:33, na nových ojejích je většinou 1:50. Například Stihl píše, že olej Stihl stačí 1:50, ostatní oleje 1:25 (nebo jen výrobce chce, aby se prodal jeho olej? - konkrétně u křovináku)

A navíc opravář skůtrů mi tvrdil, že současné benzíny a oleje po namíchání mažou tak tři měsíce, pak mazací schopnost prudce klesá.
arnošt

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Svíčka MF7O

#13 Nový příspěvek od Johny1490 »

V jakém poměru dávate olej a benzín do starších motorů? U M2T do dvoutaktů je myslím 1:33, na nových ojejích je většinou 1:50. Například Stihl píše, že olej Stihl stačí 1:50, ostatní oleje 1:25 (nebo jen výrobce chce, aby se prodal jeho olej? - konkrétně u křovináku)

A navíc opravář skůtrů mi tvrdil, že současné benzíny a oleje po namíchání mažou tak tři měsíce, pak mazací schopnost prudce klesá.
Ja davam Castrol 2T a davam ho 1:50 tak je doporucene na obale ale olej by sa mal davat podla vyrobcu stroja a nie oleja... Ja napriklad ked je velmi velke horko tak do krovinaku laebo aj Mustanga davam 1:40 presa sa to len menej chladi v horku tak ho radsej primazem :)
A to stim znizovanim mazacich schopnosti tak to neviem to som nepocul a myslim ze je to blbost...

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Svíčka MF7O

#14 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Jen říkám, co jsem slyšel. Podle daného opraváře prý současný benzín dokonce v karburátoru dokáže za pár měsíců zkrystalizovat a ucpat trysky apod. Prý už pár karburátorů musel dokonale rozebrat a čistit právě od toho benzínu. Jedná se o motory skůtrů (JUKO apod.)
arnošt

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: Svíčka MF7O

#15 Nový příspěvek od petr j »

Johny1490 píše: A to stim znizovanim mazacich schopnosti tak to neviem to som nepocul a myslim ze je to blbost...
je to bohužel pravda, déle to nevydrží. jinak se poměr oleje dělá dle výrobce oleje, né výrobce stroje. každej olej má jinou schopnost mazat. co umaže castrol při 1:50 je zhruba stejné,co dokáže umazat MT2 při 1:20

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“