Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5971 Nový příspěvek od roman79 »

krestak píše:Ještě dotaz na kolik mam nastavit vstřiky?
Díky :)
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic. ... y#p1232572

krestak
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 09, 2016 4:47 pm
Bydliště: Býkev

Re: Bielorus EO 2621

#5972 Nový příspěvek od krestak »

Díky :)

krestak
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 09, 2016 4:47 pm
Bydliště: Býkev

Re: Bielorus EO 2621

#5973 Nový příspěvek od krestak »

tak už vrčí nakonec to nebylo vstřikama (nové samo že jsou nasazený) ale zatuhlým hřebenem v čerpadle :D

Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5974 Nový příspěvek od Marek805805 »

čaute, tak som sa včera aj ja stal majiteľom jedného rusa :) Stav nieje nič moc, z prvých dojmov motor ide ako hodinky, štartuje na otočenie, akurát mám pocit že trochu viac dymí a spojka zaberá skoro úplne pod vrchom. Horšie to už ale je s hydraulikou, ked som skúšal kopať, tak ramená silu mali, aj predná radlica ho v pohode dvihne celého, ale ked chcem dvihnúť rameno alebo aj radlicu hore, tak najprv spadne asi 10cm a až tak ho začne dvíhať, a rovnako ma štve aj otoč, nedrží v rovine ale padá kam sa jej zachce, stále ju musím upravovať do polohy, a skoro vôbec nemá silu, zistil som že mi tam chýba asi tak 30l oleja, myslíte že to bude len nedostatkom oleja a je to tým pádom aj zavzdušnené, alebo už budú aj piestnice po smrti a treba meniť manžety, ked silu kopať to malo? predná radlica spadne dole behom 15 minút, takže tam sú manžety asi určite v prdeli, ale vzadu ramená samé nepadajú tak neviem.... a je normálne, že ked hýbem ramenami tak čerpadlo začne oveľa viac hučať? zvuk asi taký ako keby išiel olej cez pretlakový ventil v rozvádzači... v rusovi som nikdy nesedel, tak musím prísť po radu k vám skúsenejším, a na zvyšok prísť sám a poriadne sa s ním zoznámiť :jazyk:
Obrázek
Obrázek
co je doma to se počítá

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5975 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ked strpa čerpadlo tak je nedostatok oleja. Je vhodne ked je aspon mierka spodkom omočená.....

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5976 Nový příspěvek od majo04 »

V prvom rade dopln olej a potom uvidis ake problemy pretrvaju.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5977 Nový příspěvek od roman79 »

Doplnit olej a pozriet na mierke v chode ci nema vzduchove bubliny. Ked sa zavzdusni tak mu dlhsie trva kym sa odvzdusni. 30l je dost. Spiatocka oleja v nadrzi by nemala byt vo vzduchu ale pod hladinou. Ak ani to nepomoze, potom moze cerpadlo prisavat vzduch.
Ked pomaly tahas za paky tak najskor sa ti uzavrie prepad a teda v rozvadzaci je plny tlak. To je preto, aby ti rameno moc nepadlo ked nim chces pohnut. Nastav spravne tlak na rozvadzaci.
Ak cerpadlo huci aj ked paku tahas naplno, tak potom ten vzduch.
Ked doplnis olej, treba precvicit naprazdno vsetky funkcie.

Lukaš 111
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 02, 2018 2:52 pm
Bydliště: Humenne

Re: Bielorus EO 2621

#5978 Nový příspěvek od Lukaš 111 »

krestak píše: Marek80
Nazdar no ked spúaduje piestnica tak manzety treba menit ked pocujes ze murči v kabine pri pohibe paky tak je uvolnene na pretlakovom ventile olej ker je trocha pod riskou nevadi stale tam ma co hltat aj polovica staci otoc tak tiez je uvolnena prapusta olej tak preto otoc uteka do stran ke je hustejsi olej bude drzat ale v zime :smich: ked je olej riedky tak preteka da sa pritiahnu je to kolo praveho kolesa ja tiez kopem aj teraz piatok alebo stvrtok idem len ja potrebujem prerobil lizicu mam kratke rameno poradim ked potrebujes kludne pis :D

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5979 Nový příspěvek od Atlan »

By som netvrdil ze to bude kopat ked je olej pod rysku... Mali sme 2 bielorusi a na oboch bol problem s valcami otoca.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5980 Nový příspěvek od roman79 »

Tak tak. Tahat olej to bude. Ale bude s bublinkami a cerpadlo bude robit randál. A asi mu to ani moc neprospieva. Kavitácia je sviňa.

Lukaš 111
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 02, 2018 2:52 pm
Bydliště: Humenne

Re: Bielorus EO 2621

#5981 Nový příspěvek od Lukaš 111 »

cerpadlo saje olej od spodu pokial by bolo malo oleja tak by ani piestnice nedvihlo a tiez ked stiahnes piestnice na doraz tak uvidis kolko oleja sa objavi v olejovej nadrzi ja som kupil bielorus bolo tam polovica oleja a bagroval normalne a ked som dolial rozdiel som nevidel ziadny akurat mam uz stare cerpadla lebo su este USSR to su stare cerpadla a musim dat viac plinu aby to slapalo jaks tak ak mas dobre cerpadlo das tam viac plinu ako volnobeh a slape ako hodinky ma to aj na volnobeh silu tym padom mensia spotreba preto by som svoje chcel menit no menit chcem toho viac ale az v zime teraz mam zopar fusiek tak naj si zaraba este startuje velmi pekne co sa toho tika nedimi co som prekvapeny spotreba vinikajuca coé sa tika bielorusa je stavany na pomalu pracu neplasit sa spravi to co JCB co sa tika bagrovania len pomalsie dat si na cas ale jedno ma sralo najviac nakladanie to bolo bieda nezavrie lizicu co ma rozculovalo ale prerobil som to aspon o trocha som posuvol oka bolsni treocha makacka ved to bolo dnes a je to ovela lepsie som uz spokojny fasa este potrebujem prevarit zvarky poriadnov zvarackov a slepe to krasne tak bielorusaci drzrte sa 8)

Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5982 Nový příspěvek od Marek805805 »

tak dnes padlo za obeť 60l oleja, vymenil sa v motore a zvyšok išlo do hydrauliky, aj tak som ešte len na spodnej ryske, ale rozdiel je teda poznať riadny... čerpadlo už nehučí, piesty chodia oveľa rýchlejšie a hladšie a ked dojdú na koniec, že olej ide cez pretlak. ventil, tak to má aj snahu zadusiť motor na voľnobehu, takže vyzerá to že čerpadlá sú ešte v slušnom stave.... akurát otoči to nepomohlo a stále padá :vztek: z jedneho piestu otoče už kvapká aj olej, takže asi sa nevyhnem pretesneniu piestov minimálne na otoči... kamarát čo má tiež rusa mi radil, že mám na otoči zvýšiť tlak na pretlakovom ventile, ale kedže nemám ani budík na tlak oleja v hydraulike tak neviem na koľko je nastavený, zrejme by to chcelo niekam do okruhu napojiť tlakomer a skontrolovať to, prípadne na akú hodnotu má byť nastavený pretlakový ventil na otoči a kde sa nastavuje? ešte som ho dnes celého umyl aby som videl netesnosti, kde bude kvapkať olej, lebo už som našiel dneska 3 povolené hadice, tak asi budem musieť všetko prejsť s kľúčom a prekontrolovať :prace:
co je doma to se počítá

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5983 Nový příspěvek od majo04 »

To ze pada nemoze byt nizkym tlakom. To proste niekam unika. Kludne by mohla byt na vine brzda otoca. Pred zadnym kolesom, na pravej strane na rame...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5984 Nový příspěvek od Atlan »

Posledny krat tie piesty sablbo vyberaju takze malo kto ich pretesnuje.
Na 99,9% SU ZLE MAZETY. Tak ze rozobrat prerobit na euro manzety a do monca zivotnosti bagra na to nesahnes.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#5985 Nový příspěvek od cricket »

Kto chodite na Ukrainu na nahradne dielce???.. Mozete mi napisat adresu, kde treba ist?

Isiel by som tam nieco nalkupit.. len neviem, kde to hladat. Popripade by som mohol aj nieco doniest navyse, ak by niekto potreboval.

Dakujem.
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“