Iseki TU 155

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Iseki TU 155

#196 Nový příspěvek od Šéďa »

tobig píše:Tvůj traktor je Járo několikrát větší, máš jiné síly a výkon... zuby jsou již na místě, pokud se neosvědčí, půjdou dolů, je to pár šroubků.... mám ale obavu, že do lehlého kopce hlíny si bez zubů ani neškrtnu...
To se naučíš, zuby nejsou potřeba, když to nenabereš zespodu, tak to načechráš shora.
Hele přední lopatou bez zubů. Pomalinku odebírat po 5cm a jde to. Pochopitelně nemůžeš lopatu zapíchnout do kopce hlíny a myslet si, že jí zatlačíš dovnitř. Nasadit, pomalu zaklápět a zároveň zvedat a jet dopředu. Máě joistick, půjde ti to líp než mě s dvěma pákama.
Obrázek

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#197 Nový příspěvek od tobig »

Kéž bys měl pravdu, Vašku, ale i ty máš větší a silnější mašinu, no, nevím, nevím..... jsem na to ale opravdu zvědavý, strašně se těším na test. Zajímá mně i srovnání techniky práce a jestli jsem všechno nezapomněl z doby mého angažmá v Džízídí.... to už je ale dvacet let, a vrchol mé kariéry bylo ŠT180, Z7211, T148HARA a UN 050... snad to ale v krvi trošku zůstalo..... :typek:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#198 Nový příspěvek od tobig »

Chlapi, z čeho tu lopatu? trojku či čtyřku plech ? jde i o hmotnost lopaty - ze 4mm to bude o deset kilo těžší...
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

vojta vach
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 12, 2017 8:03 pm
Bydliště: trutnov

Re: Iseki TU 155

#199 Nový příspěvek od vojta vach »

tobig píše:Břit jsem poptával, krom ostatních, v Renomagu, tam vyšel nejlíp (kolem 800kč) 1200x110x12 (9,6kg/m)- problém jsou ale díry na zuby, do Hardoxu 500 HB se dost blbě vrtá.... a za vrtání dát 4tkč odmítám.... takže mi kamarád břit ufušuje z otěráku..... :friends: kdybych neuhnal toho kamaráda na fušku, byl jsem připraven to udělat z plocháče 1200x100x10mm tř.12xxx
Mám dobrou zkušenost z břitem z listovýho pera z avie.Nevím jak teď,dřív se jich v kovošrotech válelo dost.Nahřál jsem to autogenem a srovnal na kovadlině,vařit to šlo klasickýma bazickýma elektrodama normálně
JCB 2 CX,Atlas 804 R,Schaeff HML 30,Praga V3S hákový nosič kontejnerů,Yanmar F 255D

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Iseki TU 155

#200 Nový příspěvek od Šéďa »

tobig píše:Chlapi, z čeho tu lopatu? trojku či čtyřku plech ? jde i o hmotnost lopaty - ze 4mm to bude o deset kilo těžší...
Na lopatě jsou nejvíc namáhány boky a upevnění na rameno. Tam bych to zesílil a jinak udělal z trojky. Myšleno, že místo břitu budeš dávat plocháč, tak ten bych dal i na kraje lopat z boku a pak zesílil místo, kde budeš mít čepy na rameno. nevím, jak daleko od sebe je budeš mít, zda budou v páru nebo, jako u bobíka jen na jedný straně nebo jestli plánuješ nějaký rychloupínání typu roura hore přes celou lopatu dole jen po jednom čepu.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Iseki TU 155

#201 Nový příspěvek od lekyzlos »

tobig píše:Chlapi, z čeho tu lopatu? trojku či čtyřku plech ? jde i o hmotnost lopaty - ze 4mm to bude o deset kilo těžší...
Jak píše Šéďa, kombinace. Žebra, dno (k vůli otěru) boky - nejvíc namáhany 4mm zbytek 3mm.
U větších všechno 4mm, u strojů přes 26HP kombinace 4-5mm

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#202 Nový příspěvek od tobig »

Díky kluci. Boky tedy ze 4, zbytek 3mm. Břit je daný, od něj půjdou dozadu 2-3ks ?? splazy ze 6x80mm, které budou i vzadu po plášti pokračovat pak nahoru až k vrchu lopaty. Na tento plocháč pak navařím rychloúchyty .... nahoře háky (v ose ramen) dole čepy a oka - mimo osu. Mělo by to pak vypadat takhle nějak.... od 5:35min

EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Iseki TU 155

#203 Nový příspěvek od Šéďa »

A využiješ to rychloupínání nějak? Budeš mít víc lopat? Je to mrtvá váha, kterou pořád budeš mít s sebou, tak aby se vyplatila.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#204 Nový příspěvek od tobig »

Jestli se to vyplatí? Nevím... :-/ Mám v plánu ješte krátké vidle... tak na max 100kg...
Uvidíme, třeba to za nějaký čas předělám napevno... :prace:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Iseki TU 155

#205 Nový příspěvek od Šéďa »

Já to mám na 4 čepy a s ohledem na to, že lopata má cca 50kg není absolutní problém s nadaváním a sundaváním.
Spodní čepy se chytí bez problémů, to se udží v jedné ruce a druhou čep zasunout, pak lopatu nakloním nahoru a přichytím pístnice. S pístnicema jde volně manipulovat rukou, nadzvednout, vysunout i zasunout. Když jsem měnil lopaty na honu, to bylo trochu těžšší, tam bez montpáky to nešlo, ale u těchto "dětských" traktůrků je to hračka 8)

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#206 Nový příspěvek od tobig »

Kluci, kdyby jste někdo chtěli břit z otěráku 820MPa - 150x15x1200 s úkosem a dírkama na zuby mám tu jeden volný, kámoš mi vyrobil dva..... :friends:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 155

#207 Nový příspěvek od ladiki »

tobig: mě tímto ke stavbě nepřemluvíš :smich: :friends: Kdy se dočkáme videjka :potlesk:

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Iseki TU 155

#208 Nový příspěvek od tobig »

no, za pokus to stálo.... :friends:
video z testu počítám tak v květnu, ted stojím, mám nějakou lenoru..... :typek:

už ted mně děsí představa to všechno rozebrat a naštětkovat....... :shock: :shock: :shock:
bez laku to ani nemám odvahu předložit zdejší přísné porotě...... :vysmech:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 155

#209 Nový příspěvek od ladiki »

mrkni na Youtube na ruské domadělané nakladače a jejich lakování :D :smich: Mysl si odpočine.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 155

#210 Nový příspěvek od ladiki »

Tobigu, ta lenóra už trvá nějak dlouho.....nebo mi něco uniklo ;-)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“