FARMÁŘ,YUKON

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#316 Nový příspěvek od HONZAD »

To bude asi to povolení ke speciálnímu užití komunikace, ale záleží na úředníku, na jak dlouho to povolí a taky to něco stojí. Je to na omezené na vyjmenované cesty.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FARMÁŘ,YUKON

#317 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Technické osvědčení se dávalo protože traktor neměl technický průkaz ani spz,a byly tam psány mimo jiné,výjimky ze zákona třeba kvůli světlům

lukas11
Příspěvky: 69
Registrován: úte lis 11, 2008 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: FARMÁŘ,YUKON

#318 Nový příspěvek od lukas11 »

Novější FARMÁŘ má velký technický průkaz a je možné ho přihlásit na SPZ. Já mám r.v. 2007 a na SPZ-ku
jde v poho přihlásit. :ano:
Jelikož nepotřebuji jezdit po komunikacích, tak jsem toho nevyužil, ale fakt se to dá přihlásit. Ale jak je to u starších typů, tak to nevím, ale myslím si, že by měly mít tech. osvědčení.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: FARMÁŘ,YUKON

#319 Nový příspěvek od Tom »

Určitě to bude schválené pro provoz po pozemních komunikacích.... Slavia i Farmář... řešil bych to asi přes Řepy... ostatně tak jak už je tady na foru několikrát popsáno v souvislosti s TK a MT8.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: FARMÁŘ,YUKON

#320 Nový příspěvek od HONZAD »

Tak svůj dotaz ještě upřesním, začínám se v těch protichůdných informacích ztrácet, abychom vědeli o kterém farmáři se vlastně bavíme, já mám na mysli tohoto:
Obrázek
A tohle mě v manuálu dojalo:
Obrázek
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: FARMÁŘ,YUKON

#321 Nový příspěvek od FandaP »

HONZAD píše:Tak svůj dotaz ještě upřesním, začínám se v těch protichůdných informacích ztrácet, abychom vědeli o kterém farmáři se vlastně bavíme, já mám na mysli tohoto:
Obrázek
A tohle mě v manuálu dojalo:
Obrázek
Určitě by techničák měl mít, to vypadá, že buď to byla příplatková výbava nebo při homologaci dostali nějaké vyjímky, které pak skončuli a už k němu nemohli velké TP vydávat - pokud v tom návodu vidím dobře, že je z roku 2013.

Uživatelský avatar
Pavel___
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 01, 2012 6:33 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: FARMÁŘ,YUKON

#322 Nový příspěvek od Pavel___ »

HONZAD píše:Měl bych dotaz k Farmáři. Jak řešíte provoz na dopravních komunikacích? Bylo pro mne překvapením, když jsem se v manuálu dočetl, že není schválen pro provoz na komunikacích a nemá TP. Čekal bych, že náš domácí výrobce u relativně nového malotraktoru bude schopen zajistit schválení. Nedokážu si představit, že by si takový stroj někdo pořídil na zahrádku za barákem - to už by byl lepší domaděl nebo nějaký japonec.
Mrkni na můj příspěvek výše (28.11.2014), SPZku mám :ano:
Samozřejmě Farmář má TP a může dostat značku.

Uživatelský avatar
Pavel___
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 01, 2012 6:33 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: FARMÁŘ,YUKON

#323 Nový příspěvek od Pavel___ »

Abych měl na vývodové hřídeli pro mulčovač Vares AZM110 požadovaných 540 ot/min, musím držet otáčky motoru na cca 2400 ot/min a jet na pomalý převod. Potom ale jedu (přepočteno podle manuálu) na (2) jen 3,9 km/h a to se mi zdá pomalu, to práce moc nevodsejpá. Na (3) je to 11 km/h a to je zas moc, u toho Farmář moc poskakuje. Jak to děláte vy?
Obrázek

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: FARMÁŘ,YUKON

#324 Nový příspěvek od dvoracek.a »

máme doma dělaný mulčovač 130cm, převodovka 1:1,5 do rychla a točíme s tím 1000ovým náhonem :)
nevím teda jesli má farmář 1000ový náhon
to bys jel na (3) na míň plynu (pomaleji) ale mulčovač by se točil stejně jako do teť, otázka je jesli to zvládne výkonově :friends:

stafflik
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 16, 2016 10:41 pm
Bydliště: Olomouc

Re: FARMÁŘ,YUKON

#325 Nový příspěvek od stafflik »

Našel by se tady někdo ochotný, kdo má na Farmáři hydrauliku ve předku, kdo by mi nafotil kudy vedou hadice a jak jsou uchycený?? Moc by mi to helflo. Děkuju předem!

stafflik
Příspěvky: 10
Registrován: čtv čer 16, 2016 10:41 pm
Bydliště: Olomouc

Re: FARMÁŘ,YUKON

#326 Nový příspěvek od stafflik »

Mám to sice jen jako pracovní stroj, ale aspoň fotka z mulčování pralesa...
Obrázek
Obrázek

minomik
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 22, 2013 10:56 am
Bydliště: SL

Re: FARMÁŘ,YUKON

#327 Nový příspěvek od minomik »

Pridávam pár fotiek Yukona.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image sharing

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: FARMÁŘ,YUKON

#328 Nový příspěvek od Milhauss »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: FARMÁŘ,YUKON

#329 Nový příspěvek od Milhauss »






Káně
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 25, 2017 8:20 am
Bydliště: Strakonice

Re: FARMÁŘ,YUKON

#330 Nový příspěvek od Káně »

Dobrý den.
Je zde prosím někdo, kdo by se mohl podělit o zkušenosti s Farmářem od Wisconsinu? Řeším případnou koupi jednoho ojetého kusu. Jedná se o kloubák s 30HP motorem Lombardini. Obecně jsem byl upozorněn na možné problémy s podvozkem, resp. kolem 1000 mth prý často odchází středový kloub a kardany. Také vzduchem chlazený motor se prý rád častěji přehřívá. Máte někdo s traktorem osobní zkušenosti a případně koupili byste si jej znovu?
Děkuji za info!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“