Iseki TU 205 f

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Multicarista-M22
Příspěvky: 504
Registrován: ned říj 23, 2011 10:51 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Iseki TU 205 f

#121 Nový příspěvek od Multicarista-M22 »

Ohledne toho zavazi , ja tam mam udelanou konzoli a na tom 4ks z Crystala -1ks 27kg a parada.
Obrázek

Jinak traktor mam taky od pana Pavlíka z Hlubočce u Opavy a velice dobre jednani,volal jsem mu i ohledne dodelani hydrauliky na vlek a ochotne poradil.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#122 Nový příspěvek od tomcat68 »

Multicarista,

díky, už jsem sehnal "kanystry" na přední rám, tři použité a dva nové z Agrozetu, dohromady to dává skoro 105 kg a pořídil jsem za necelé 4 tisíce, což je celkem pohoda, vzhledem k tomu, co to železo jinak stojí...

Jinak traktor už mám doma (TU 205 F WX - s elektronikou), s ním dvouradličák, brány s novými hřeby, roťák, box do trojbodu, a dneska mi přivezou mulčovač. Až to budu mít pohromadě, hodím odkaz na fotky.

S panem Pavlíkem mám tuhle příhodu: když v neděli přijeli (z Opavy k nám je to skoro 500 km), tak všechno předvedli, pohoda. Pak jsem jim předal doplatek, což mělo dělat cca 110 tisíc, oba jsme to přepočítali, a OK, tak zase odfrčeli. Když přijeli domů (asi po 6 hodinách), tak mám hned telefon a pan Pavlík mi hlásí, že má v portmonce o 10 tisíc víc, a že jsem je asi omylem přeplatil... :shock: a v pondělí jsem to měl zpátky na účtu :potlesk: Neuvěřitelný, že se ještě najdou poctiví kšeftaři!
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Multicarista-M22
Příspěvky: 504
Registrován: ned říj 23, 2011 10:51 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Iseki TU 205 f

#123 Nový příspěvek od Multicarista-M22 »

Ja to zavazi sehnal 2ks od souseda zadarmo a za dalsi 2ks jsem dal 500kc tady na foru.
Jo pan Pavlik je solidni.
Uz se tesim na tve fotky.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#124 Nový příspěvek od tomcat68 »

Jak jsi psal o té hydraulice, já to budu muset taky nějak pořešit. Jednak bych měl rád horní rameno trojbodu s pístnicí, abych nemusel bednu vyklápět přes páku, a hlavně, když už budu mít třístrannou sklopku, tak by bylo mrzuté nemít ji na co připojit... :roll:
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#125 Nový příspěvek od tomcat68 »

Tak jsem včera světil svátek prací a konečně pořídil pár fotek své nové hračky včetně příslušenství (bedna, mulčer, rotavátor, pluh, brány).
Rotavátor plánuju ještě před zimou rozebrat, vyčistit, bude asi třeba přetěsnit převodovku, srovnat plechy, a nově "obléct".

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/fViJLzlxA0EVPuR93

Narazil jsem na jeden problém: Vjel jsem s mulčerem do pole porostlého houževnatým plevelem, něco jako tady: https://tinyurl.com/yb3q5ldw, na kterém byla spousta jemného chmýří. To za chvíli úplně zalepilo předek chladiče a už jsem "vařil". Před chladičem jsou ližiny, do kterých zřejmě má být zasunuté nějaké sítko, které by mělo podobným situacím zabránit, jenže já ho tam nemám.

Nemáte ho tam někdo, a pokud ano, můžete mi to prosím vyfotit, jak to vypadá? Díky předem (zadem se neděkuje... ;-)
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Multicarista-M22
Příspěvky: 504
Registrován: ned říj 23, 2011 10:51 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Iseki TU 205 f

#126 Nový příspěvek od Multicarista-M22 »

Nadhera, jako ten muj kdyz jsem si pro nej byl, to prislusenstvi super ale ja ho nemam na co vyuzit. Jenom to zavazi nedavej na tu stavajici konzoli. Ja to tam dal a asi po dvouch mesicich se to vytrhlo ze sroubu. Chce to udelat silnejsi a chytit to vice dozadu podel motoru, me to ted drzi 10 sroubu az bude cas tak ti to nafotim.
Tak at ti to slouzí.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#127 Nový příspěvek od tomcat68 »

Já tu stávající konzoli na závaží sundal a zezadu vypodložil kovanou pasovinou 10x60, dal delší nové šrouby a pod hlavy jim dal podložky z 5mm plechu... Tak uvidíme, jestli se tohle vytrhne, tak to půjde i s kusem rámu :co?:
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#128 Nový příspěvek od tomcat68 »

Při dnešní intenzivní práci (cca 5 hodin s pauzami) na mě vykoukl další kostlivec :)
Když se motor zahřeje, začne při nízkých otáčkách (volnoběh) problikávat kontrolka mazání. Zdá se, že olej 10W40 je pro takovou trvalou zátěž málo viskózní a v nízkých otáčkách nestačí držet tlak. Když se otáčky zvednou nad 1500, problém zmizí, jenže držet volnoběh na 1500 rpm je pakárna, takže to chce nějaké systémové řešení.

Až budu měnit před novou sezónou olej, zkusím místo desítky patnáctku a uvidíme. V zimě moc jezdit neplánuju, tak by to snad nemělo vadit.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#129 Nový příspěvek od tomcat68 »

Problém se zanášením chladiče provizorně vyřešen:
https://tinyurl.com/yctjwo9z

Až bude víc času, pohraju si trochu se zalícováním clony a zavěšením na horní lem chladiče; zatím to visí jen v těch bočních ližinách.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Iseki TU 205 f

#130 Nový příspěvek od peyrak »

ta fotka se nezobrazuje

já mám na kubotě před chladičem mřížku z jemného tahokovu navléknutou v kolejničkách, jde ji jednoduše vyndat a očistit

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#131 Nový příspěvek od tomcat68 »

Mně to tu fotku normálně načítá, ještě zkus tohle: https://tinyurl.com/y7beuey2 nebo https://photos.app.goo.gl/URwM2IpGOvGaN18q1

Já tam prozatím dal tenké sítko z prosekávaného plechu, ale nesehnal jsem potřebný rozměr vcelku, takže jsem dva pásy přektal a pronýtoval. To sítko je ale dost řídké, takže malé částečky toho chmýří se stejně dostanou skrz a a po nějaké době to to zase chladič zalepí i když už ne tak brzy.

Mám už ale koupený hliníkový plech s hustým děrováním, tak tam zkusím pak dát ten. Chladič na ISEKI má ty ližiny na předclonu nelogicky předsazené před rám chladiče, takže clona místo aby se dole opřela o zachytávací vaničku, propadne až na šrouby kus pod ní. Takže bude třeba udělat nahoře záhyb, který si sedne do lemu horní části chladiče. A pak ty ližiny ještě něčím vyfutrovat, protože ta mřížka je tam navolno a zbytečně to rachtá.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 205 f

#132 Nový příspěvek od ladiki »

hoj tomcate, ta síťka co tam máš je dobrá-mám prakticky stejnou na GB. Když ji dáš hustší, tak se Ti ucpe moc brzo. Jen ji nahoře zahni ak píšeš a fertig 8)

Jen mě zaujalo, že už jsi Iseki uvařil. Mě se nepodařilo uvařit ani jednu s Kubot. Je fakt, že jsem vždycky proplachoval chládící okruh přípravkem na odstranění usazenin. Stará B1400 neměla ani čerpadlo ani termostat :-/

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#133 Nový příspěvek od tomcat68 »

Já určitě budu před zimou chladicí okruh komplet čistit, vyndám chladič a proleju to všechno taky nějakým odstraňovačem. Čistou vodu už do toho zpátky lít nebudu ani na léto, je to teď zrzavý jak liška.

Iseki sice čidlo má, ale je na houby, drží se na středu a pak už se najednou valila pára zpod haubny. Budu se tomu muset mrknout na dráty.

Pokud jde o tu předstěnu, na to pletivo, co tam mám teď, se to pcháčí chytne a drží, takže stejně musím čas od času zastavit a ometat. Zkusím ten plech s malejma hustejma děrama - odhaduju, že když je v ploše hladkej, narozdíl od toho pletiva, tak se to na něm tak snadno neudrží. Uvidíme, tohle se dá nastavit jedině metodou pokus-omyl.
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

jojo0608
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 23, 2016 8:08 am
Bydliště: Trnava

Re: Iseki TU 205 f

#134 Nový příspěvek od jojo0608 »

Aj ja som hneď po kúpe traktora riešil problém s chladičom. Okrem toho že tiekol, vo vnútri bol aj dosť zanesený - tie tenke kanaliky. Nebola to hrdza, ale skôr blato. Nasťastie bol predajca ochotný a vymenil mi ho.
Následne potom som vymenil termostat, lebo motor sa v zime nedokázal zohriať na prevádzkovú teplotu.
Pred chladičom nemám mriežku a po roku resp. 100 mth/7 mesiacov je chladič stále čistý.
Iseki TU 217 F

Uživatelský avatar
tomcat68
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 15, 2017 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: Iseki TU 205 f

#135 Nový příspěvek od tomcat68 »

Trochu jsem si pohrál s japonštinou a zbastlil jsem přehled náplní pro ISEKI 185/205/225/245.
Pokud by to někomu pomohlo, je to na https://uloz.to/!WOGgnMKI2cLq/naplne-iseki-pdf
ISEKI TU 205 F WX
Pokud nemá cenu něco udělat pořádně, nemá cenu to dělat vůbec.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“