Průběžné sloupky betonové vzdálenost

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#1 Nový příspěvek od eugen »

Zdravím, budu si plotit pozemek o délce cca 120metrů a použiji nové sloupky betonové 8x8 cm. Pletivo bude na výšku 160 cm a v zemi sloupek 70cm.
Potřeboval bych ale poradit do jaké vzdálenosti dávat ty průběžné sloupky ze vzpěrama. Jinak sloupky budou do 4 metrů podle rozpočítání vzdálenosti.
Je rozdíl třeba u klasického pletiva pozink kosočtevcového typu a nebo lesnického?

Našel jsem pouze info o plastových ale u tohoto bádám, jak to zvolit.

Osobně bych to rozdělil na 40 metrů což je na tu vzdálenost že bych použil dva kusy.

Díky za odpověd

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#2 Nový příspěvek od Atlan »

No stlpiky. Sa davaju kazdych 2,5m.

Ak das na 3m uz musis dost spanovat pletivo. Zalezi aj od toho ci pouzijes spanovacie droty. Alebo das zvarane stvorcove pletivo a spanujes na kazdom stlpiku bez 3 spanovacich drotov.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#3 Nový příspěvek od honza461 »

Pole do 3 metru a vzpěry na každých 25 metru,nebo změně směru,to platí pro kuny trubkové,betonové sloupky budou podobné,pletivo jedině bez napínacího drátu,napínací drát dávat zvlášt,je to jednodušší a rychlejší,jen je zbytečný dávat betonový sloupky,trochu předimenzovaný na drátěnku a huř se přidělává napínací drát,musíš vrtat vidiakem příchytky napínacího drátu.
Naposledy upravil(a) honza461 dne pát zář 01, 2017 5:55 pm, celkem upraveno 1 x.

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#4 Nový příspěvek od eugen »

To jsi mě zaskočil. V planu mám do 4 metrů. Pokud bude klasické tak budou tri draty šponovací, ale jde o ty slopky se vzperama

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#5 Nový příspěvek od honza461 »

Dráty samozřejmě tři,ale ty 4 metry na betonový sloupky taky jdou,viděl jsem to i na trubkách a taky to drželo,psal jsem jak je to doporučováno prodejcem ,ploty montuju a tak to tak dělám.Betonový 4 mety pole je ještě dobrý.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#6 Nový příspěvek od Atlan »

Betonove stlpiky maju ocko na preclecenie dratu tak ze ziaden problem.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#7 Nový příspěvek od honza461 »

A jak ta drátěnka bude potom vypadat po našponování když ty díry jsou uprostřed?V tom bych viděl problém ale někdo vzhled neřeší.

eugen
Příspěvky: 301
Registrován: pát lis 21, 2008 10:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#8 Nový příspěvek od eugen »

To ano ale já nepujdu dratama uprostřed ale venkem. Sloupky koupím nové

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#9 Nový příspěvek od honza461 »

:) Já ti rozumím to je spíš na odpovědi od ATLAN,ten ti radil dráty středem a poté se odmlčí. :friends:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#10 Nový příspěvek od Atlan »

Ja som p dratoch stredom nehovoril. V betonovom stlpiku je dratene ocko cez ltore sa prevlecie spanovaci drot. Teda ak si kupi stlpiky na plot a nie na hrozno.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#11 Nový příspěvek od CB750 »

v kovošrote boli 50ky U profily mal som 40 možno 50ročný plot k susedovi a pri 3 Aziatoch som mal pocit že je len totázka času kedy bude prúser. Po tomto objave v kovošrote volám synovi spočítaj stlpiky, dal číslo asi 13 tak som zobral tie učka v počte 15 kusov....
po dvoch rokoch sa išlo realizovať oplotenie, povodné betonové stlpiky (15x15cm) rozteč 300cm som vytrhal urobil základ a zalial patky podla zváraných dielcov (rozteč 250cm) a zistil som že 15 kusov je málo.... kupil som 3 nové za cenu 15 z kovošrotu a urobil plot.
čo som tým chcel povedať, urob to na 250 cm a daj si zaležať na presnosť a keď sa po rokoch rozhodneš meniť oplotenie za zvárané dielce tak si ušetríš kopec roboty
120 m pri 4m je 31 kusov to je dosť velká vzdialenosť aj keď 160cm nie je vela neriskoval by som to
120m pri 3m je 41 kusov optimálna vzdialenosť
120m pri 2,5m je 49 kusov luxusná vzdialenosť
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

J.A.Y.
Příspěvky: 2082
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#12 Nový příspěvek od J.A.Y. »

sloupek s dírou v ose viz příloha. Místo plastový příchytky je tam drátová. Drží to napínací drát u sloupku a i vejškově.

Obrázek

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#13 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Já jsem dával sloupky po 3m kvůli podhrabovým deskám a myslím že je to na hraně.
Pletivo 150 to nejsilnější poplastované a místy se pronáší, kdybych chtěl došponovat víc, tak už to ty stroječky asi nepřežijou.
Těch tří vepředu si nevšímejte, to je "vinohrad" :smich:

Obrázek

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6099
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Průběžné sloupky betonové vzdálenost

#14 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, vzpěry na každý roh a při téj dnešní kvalitě mezi tým co nejakých dvacet metrů a slůpků bych tam klidně rozházál aj nejakých pětaštyřicet.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“