Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5626 Nový příspěvek od Johny1490 »

milosba píše:Ja som menil teraz a tiez som nelial viacej jak 18l a mam ho po hornu risku.
Inac s tymi semeringami a pretlacanim oleja to je fakt zaujimave.
Je prepojeny cely system oleja hydrauliky, prevodovky a motora.
Zatial som zistil ze ked nalejete viacej oleja do hydronadrze jak je mierka a dostane sa traktor do svahu pokaslete male cerpadlo a tade to tiez moze vyrazit semering a pretlacit olej do motora.
Je aj poistny ventil na samotnej hydronadrzi ale ten nepomoze vzdy..
A potom pod velkym cerpadlom je tiez semering a tamade pretecie olej zase do prevodovkovej skrine ale tu neviem za jakych okolnosti no proste je to tak istene.

Teda davajte pozor na hladiny oleja :)
Preplnenie olejovej nadrže nema nič spoločne z vyražanim gufier. Hore na nadržy je odvzdušnovak ,respektive "dychanie nadrže" takže by ti valil olej tade a nie cez čerpadlo.

Skvor si myslim že nepomože vymenit iba gufero čerpadla, ale signalizuje to že čerpadlo je zodrate a treba ho vymenit....

Ja skvor stale rozmyšlam ako viriešit chladič hydravlickeho oleja, s čoho by mohol pasovat, aby som dodržal prietok atd....

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5627 Nový příspěvek od majo04 »

milosba píše:No poviem ti ze to bolo drahe umytie ;) ked pocitam vsetky 3 naplne menit ...
nehovoriac o tom, ze sa to podpisalo na klukovke a musela na vybrus (mal som tam hydraulicky)...
Johny1490 píše:Preplnenie olejovej nadrže nema nič spoločne z vyražanim gufier. Hore na nadržy je odvzdušnovak ,respektive "dychanie nadrže" takže by ti valil olej tade a nie cez čerpadlo.

Skvor si myslim že nepomože vymenit iba gufero čerpadla, ale signalizuje to že čerpadlo je zodrate a treba ho vymenit....

Ja skvor stale rozmyšlam ako viriešit chladič hydravlickeho oleja, s čoho by mohol pasovat, aby som dodržal prietok atd....
S prvou castou suhlasim, viac oleja sposobi zvysenie tlaku akurat v motore(za predpokladu ze ten navyse nie je hydraulicky), s tou druhou... Ja som rozobral vsetky 4 cerpadla. NS10 na servo je totalne v haji, asi preto, ze je to zle filtrovane. Ostatne 3(2x NS32 a 1xNS67) su absolutne v poriadku, staci vymenit gumicky a semeringy a budu v stave novych kusov. Semerimgy boli na vsetkych zodrate extremnym sposobom.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5628 Nový příspěvek od Atlan »

Hlavne nezabudni,po vymene gumiciek na velkom cerpadle nove gumicky prepichnut, napr zabrusenou elektrodou, mysli tie v tych mosadznych polmesiacoch.

Inak pozor na rozvorku a hlavne skladanie cerpadla. Prehodis medzi sebou casti pri skladani a mas problem urobis z lavotociveho cerpadla pracotocive. A vysledkom je vytlacene gufero.

Tak ze pozor na orrientaciu tesneni a trojuholnickou gumoveho a hlinikoveho.

A ked to niekto pred tebou rozoberal a zle poskaldal tak moze vyrazat gufero potom.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5629 Nový příspěvek od milosba »

Heh , pozrite ja som popisal realny stav jak to chodi ked nalejete viacej oleja do hlavnej nadrze jak je mierka. V prvom rade ti bude reagovat ten ventil na nadrzi jak som aj ja pisal a ked si to nevsimnes pojde tata gufero a zvysok som uz popisal.

Chladic oleja myslis ze ma dajaky zmysel pri rozvadzacoch a prietokoch co tam v serii mas ? Olej pri celedennej praci nieje tak horuci aby to nerobilo ako ma a ked das spravny olej nie hydraulicky mozes s kludom robit cely den bez obmedzenia.
Ak ale vymenis rozvadzace a das tam rozvadzace s prietokom 80 a 40 ako ja , potom je otazka chladica na mieste i ked nadrz o takom objeme by aj toto mohla stihat uchladit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5630 Nový příspěvek od Johny1490 »

milosba píše:Heh , pozrite ja som popisal realny stav jak to chodi ked nalejete viacej oleja do hlavnej nadrze jak je mierka. V prvom rade ti bude reagovat ten ventil na nadrzi jak som aj ja pisal a ked si to nevsimnes pojde tata gufero a zvysok som uz popisal.

Chladic oleja myslis ze ma dajaky zmysel pri rozvadzacoch a prietokoch co tam v serii mas ? Olej pri celedennej praci nieje tak horuci aby to nerobilo ako ma a ked das spravny olej nie hydraulicky mozes s kludom robit cely den bez obmedzenia.
Ak ale vymenis rozvadzace a das tam rozvadzace s prietokom 80 a 40 ako ja , potom je otazka chladica na mieste i ked nadrz o takom objeme by aj toto mohla stihat uchladit.
Ked kopeš nejaku dražku na 50cm tak je jasne že tu hydravliku tak nezatažuješ. Ale ja ked som kopal žumpu 3,5m hlboku tak pri konci už sa nedala pomali ani ruka udržat na nadrži. Ja viem že lepšie to funguje z motorovim olejom, ale neni toho boha aby to nešlo z hydravlickim ked nan funguje veškera hydravlika, akurat ma chladiče. Motorovi je husty a zasa pri studenom su daleko vyššie tlaky a to može sposobovat aj vytlačenie gufera. Ja mam hydravlicky možnost zohnat skoro zadarmo tak sa mi fakt nechce kupovat motorak. Aj ked je možne že mi raz hydravlicky dojde a dam motorovi :)

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5631 Nový příspěvek od milosba »

Sak ale ked to od vyroby tak je raz dane tak co spekulovat a potom somrat ze to nejde, 15 vlecok riadnych tych 4 kolesovych strku behom par hodin a keby mam cas dalej v pohode to ide..
A este k tym guferom zase mi neda jeden argument a to myslis ze rusov vozili len k nam ? vozili ich podla mna po celom sovietskom sojuze a do spriatelenych zemi cize rozne teploty okolia a ked tam vsade bol predpis m6 myslis ze im to vyrazalo gufera ? :) ( Kuba, Venezuela, Rusko atd atd )

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5632 Nový příspěvek od Atlan »

Len ho nechaj nech si tam leje jydraulicky. Peknu olejnicku z toho bude mat.
A chces hydraulicky olej do buelorusa nieje problem.
Vymen vsetky cerpadla za modernejsie, nove rozvadzace, a prerobit piesty na euro manzety (znamena vyrobu hlavy na tesnenia na mieru lebo valce nemaju spravny rozmer) plus uprava mosadze vo veku kadial chodi piestnica.

A ked to spocitas tak mozes za tie peniaze kupovat 10 rokov m6 olej a neriesit somariny.

A ked ti klakne motor prevodovka, alebo rozsypu loziska otoca to len bude radosti.

Okrem toho na hranatom bieloruse sa da chladic namontovat na spiatocku z rozvadzaca pre radlicu a otoc. Je tam mensie cerpadlo tak ze stacia bezne vyrabane chkadice oleja.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5633 Nový příspěvek od Johny1490 »

Len ho nechaj nech si tam leje jydraulicky. Peknu olejnicku z toho bude mat.
A chces hydraulicky olej do buelorusa nieje problem.
Vymen vsetky cerpadla za modernejsie, nove rozvadzace, a prerobit piesty na euro manzety (znamena vyrobu hlavy na tesnenia na mieru lebo valce nemaju spravny rozmer) plus uprava mosadze vo veku kadial chodi piestnica.

A ked to spocitas tak mozes za tie peniaze kupovat 10 rokov m6 olej a neriesit somariny.

A ked ti klakne motor prevodovka, alebo rozsypu loziska otoca to len bude radosti.

Okrem toho na hranatom bieloruse sa da chladic namontovat na spiatocku z rozvadzaca pre radlicu a otoc. Je tam mensie cerpadlo tak ze stacia bezne vyrabane chkadice oleja.
Prečo by mal vadit povodnim manžetam hydravlicky olej? :) A čerpadlo podla mna prepravi hocijaki olej :pc: A s tou olejničkou si to ako myslel, že ked tam daš motorvi olej tak sa všetky netesnosti zacpu? 8) Olejovi chladič je podla mna nato aby udržal teplotu hydravliky v norne ale ako vidim tak to tu nema zmysel riešit , asi aj tie JCBčka to maju zbytočne :) Nič v zlom :rally:

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5634 Nový příspěvek od milosba »

Johny , ja teraz robim na mojom sovietovi a montujem tu nove rozvadzace s prietokmi od 40 do 80, uz sme tu viac krat rozoberali aj prietoky, jednoducho sovieti dali preto tak masivne rozvadzace a nizsi tlak aby sa olej tak nehrial pochopis to ? Je to dost silny argument ? Ked navrhovali tak prisposobili objem olejovej nadrze, obehovu kvapalinu ( m6 ) a piesty, piestnice, velke masivne rozvadzace trubky a cerpadla. Keby si aj totiz nebagroval, len mal zapnuty stroj a cerpadla by bezali, ten olej by bez tak cirkuloval ale preto tam je 2x 170 litrovy rozvadzac aby ked to aj stoji a nic sa s tym nerobi tak tamade ten olen preleti hladko bez ohrevu ( najma ked si zvazis ze cerpadlo doda max 150l a tu mas prietok az 2x 170l ) male doda este menej ( okolo 50 ) na predny 80l rozvadzac .

Je toto co som napisal dost zrozumitelne uz a vyargumentovane? :) Inac uz neviem , no potom si treba zavolat do firiem co vyrabaju alebo distribuuju hydrauliku a tam vam to technik vysvetli :)

A kazdeho co poznam a ma napln m6 nema olejnicku , ked ma unik tak len fakt minimalny a robi jak kolega tuna par km odo mna aj 3 sekcie na raz a dokonca na hranatom cize je to aj o oleji lebo mal predtym hydraulicky a od kedy ho vylial nema problem...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5635 Nový příspěvek od Atlan »

Johny1490 píše:
Len ho nechaj nech si tam leje jydraulicky. Peknu olejnicku z toho bude mat.
A chces hydraulicky olej do buelorusa nieje problem.
Vymen vsetky cerpadla za modernejsie, nove rozvadzace, a prerobit piesty na euro manzety (znamena vyrobu hlavy na tesnenia na mieru lebo valce nemaju spravny rozmer) plus uprava mosadze vo veku kadial chodi piestnica.

A ked to spocitas tak mozes za tie peniaze kupovat 10 rokov m6 olej a neriesit somariny.

A ked ti klakne motor prevodovka, alebo rozsypu loziska otoca to len bude radosti.

Okrem toho na hranatom bieloruse sa da chladic namontovat na spiatocku z rozvadzaca pre radlicu a otoc. Je tam mensie cerpadlo tak ze stacia bezne vyrabane chkadice oleja.
Prečo by mal vadit povodnim manžetam hydravlicky olej? :) A čerpadlo podla mna prepravi hocijaki olej :pc: A s tou olejničkou si to ako myslel, že ked tam daš motorvi olej tak sa všetky netesnosti zacpu? 8) Olejovi chladič je podla mna nato aby udržal teplotu hydravliky v norne ale ako vidim tak to tu nema zmysel riešit , asi aj tie JCBčka to maju zbytočne :) Nič v zlom :rally:
Jcb ma 45l madrz na olej hadicky o svetlosti 10mm. Ty mas 120l nadrz a uznaj ze hrubsie hadice. Okrem toho ja som nepisal ze by chladic bol na nic,len som ukazal kde je vhodne ho namontovat z hladiska prietoku. Je to fajn vec. Ale da sa zit aj bez toho.

Cerpadlo je stavane na husty olej m6, ked tam nalejes hydraulicky bude mat vecsie uniky, neda take tlaky ake ma pri menovytych otackach chapes? A ked mas nejake 20r vybehane cerpadlo duplom. Okrem ineho pocita sa s ohriatim oleja a uz taky husty nieje. Ale stale hustejsi ako hydraulicky. To ise stare rozvadzace vybehane, bude ti padat rameno lebo okolo tyciek bude trn riedky olej unikat. S chvalne si zmeraj priemery rury piestnice? Aby si vedel ze 80mm nemaju. Dalsi unik, po tych motohodinach v hlave piesta nieje diera ale oval odkial to bude toect tiez.

Vize peniaze peniaze a peniaze do 30rocneho stroja a absolutne zbytocne, chapes to?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5636 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja som sa chcel len poradit či niekto nemate skusenost z olejovim chladičom a vy tu riešite take veci..... Mne to je jasne žee rozvadzače su zodrate , piesty ponaduvané to všetko mi je jasne mam o takych veciach prehlad, ale ja nemienim ist toto všetko kupovat a opravovat , aj tak stoho nikdy nebude novy stroj.... Ja som len chcel keby som mal chut a čas že by som kupil za 50-100 euro nejaky chladič trebarz z UNC a dal ho na spiatočku a že by mi to pomohlo. Bude to lacnejšie jak kupit 200litrovi sud oleja čo je cca 400euro. A čo sa tyka olejničky tak kapká mi jeden holender na patke a otočove piesty su oslizene (to je na každom lebo su zodrate od bordelu po ktorom sa jazdi) ale inak to mam suche tak neviem no.
Nevadí, nebudem tu chladič oleja už dalej riešit aby ste sa nemuseli rozčulovat 8)

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5637 Nový příspěvek od majo04 »

Ma s tým chladičom napadlo, že by to mohlo fungovat aj na Rusovi. Prietok 100l, max tlak 15barov(ale netuším koľko je vo vracačke) spee istotu ešte bypass s tlakovým poistnym ventilom(aby keď tlak prekročí tých 15barov tak to pustilo okolo chladiča. Napr.:
http://www.ehydraulika.eu/hydraulika/es ... A-D1-12VDC
Ovšem tá cena je podobná ako za olej.ale zase je to naveky

Atep
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 04, 2017 6:09 pm
Bydliště: Jablůnka

Re: Bielorus EO 2621

#5638 Nový příspěvek od Atep »

Zdravím kolegy.
Potřeboval bych poradit zda někdo nevíte jaké přesné rozměry o-kroužku jsou na kloubech nohy u staršího typu. Teče mně s tama olej. A potom jaký přesný typ oleje pride do hydrauliky. Našel jsem ze m6 ale esi a, ad nebo ads. Díky za rady

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5639 Nový příspěvek od Johny1490 »

majo04 píše:Ma s tým chladičom napadlo, že by to mohlo fungovat aj na Rusovi. Prietok 100l, max tlak 15barov(ale netuším koľko je vo vracačke) spee istotu ešte bypass s tlakovým poistnym ventilom(aby keď tlak prekročí tých 15barov tak to pustilo okolo chladiča. Napr.:
http://www.ehydraulika.eu/hydraulika/es ... A-D1-12VDC
Ovšem tá cena je podobná ako za olej.ale zase je to naveky
Tak tento je drahí kvoli tomu že je aj z ventilatorom, ja som ho chcel dat pred vodný chladič. Pokial by sa mi podarilo nejak esteticky tam tie hadice doviest tak by to bolo v pohode, vrtula sa toči furt takže by to chladilo pekne. A myslim ked by som niekedy do buducna pri nejakej večšiej oprave tam ten motorovi olej dal, tak ani tomu asi nebude vadit chladič..... A v zime sa da zase zakrit kartonom alebo s dečku a je.... Uvidim ked bude čas a chut tak sa do toho pustim. Teraz mam požičany vrták tak musim nejak ponatahovat hadice k volnemu vývodu a spojazdnit to. :pc:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5640 Nový příspěvek od Johny1490 »

Atep píše:Zdravím kolegy.
Potřeboval bych poradit zda někdo nevíte jaké přesné rozměry o-kroužku jsou na kloubech nohy u staršího typu. Teče mně s tama olej. A potom jaký přesný typ oleje pride do hydrauliky. Našel jsem ze m6 ale esi a, ad nebo ads. Díky za rady
Pokial ti možem z mojej skusenosti poradit, tak vykašli na Okružky a kup si holendre , tie tam navar a daj hadice a maš pokoj. Okružky pomožu ale neni to nadlho.... Tolko moja skusenost snad ma zas neukamenuju kolegovia :smich:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“