Vozík za auto

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vlek za oa

#136 Nový příspěvek od Franta.cz »

Změnu musí povolit výrobce.Pokud jsi výrobce Ty tak si napiš papír sám :) .

Někde tady si to najdi
http://www.mdcr.cz/cs/Legislativa/Legis ... D+doprava/

Asi 341

štěpa
Příspěvky: 622
Registrován: pát říj 09, 2009 12:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vlek za oa

#137 Nový příspěvek od štěpa »

Já měl v Tp napsanou celkovou délku 2500cm místo 250cm a vůbec jsem o tom nevěděl, léta stk bez problému, až jednou si toho na stk všimnul a vyhnal mě, ať si to nechám na uřadě přepsat a příjdu. Na úřadě bába udivená že s tim nemůže nic dělat, že co je psáno to je svatý, hádal jsem se asi hodinu, a pak přišel nějakej technik z oběda v montérkách, mrknul na bábu a říká že je to píčovina ať tu nulu umaže a bylo :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10052
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek za oa

#138 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky me to zajima, mam vlek, kterej uz neexistuje, ale papiry porad mam, tak bych si neco postavil a dal k tomu tyhle papiry...jen jsou tam rozmery dneska nepouzitelny, tak bych to potreboval predelat...jsou na to formulare, zmena stoji cca 1000,-

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Vlek za oa

#139 Nový příspěvek od dvk »

Tak vidím, že je na úřadech klasicky zase pěkný bordel, pravá ruka neví co dělá levá a po obědě v Praze je všecko jinak než před obědem v Olomouci. :( Včera jsem se byl na změnu rozměrů vozíku v TP ptát na registru vozidel v Přerově, u dokladů "vlastní výroba", a jednoznačně nelze ! Neexistuje, není možné, přes to nejede vlak. Jak je jednou stavba schválená (je jedno že před 40 rokama), už s tím nelze prý nic dělat, žádná přestavba ani nic jiného. Tož to su klidný ..... :-/

vašík
Příspěvky: 1878
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Vlek za oa

#140 Nový příspěvek od vašík »

Řešil jsem podobnou věc jiné rozměry než skutečnost.Technik poradil,přines souhlas se změnou rozměrů od výrobce to je ten první ;-) v TP.Přinesl jsem @ od prvního v TP kde jsem požádal o změnu rozměrů a výrobce souhlasil.Jak jsem sehnal @ na výrobce se nikdo neptal ani jsem nikomu neřek :D .Za 50,- přepsal rozměry,za další 50,- barvu a za další 50,- z bržděného udělal nebržděný. :typek:

Uživatelský avatar
MILDAZETOR
Příspěvky: 913
Registrován: stř lis 05, 2008 7:45 am
Bydliště: Brno

zkunosti z přívěsným vozíkem 2x1,1m - od jakého výrobce

#141 Nový příspěvek od MILDAZETOR »

Kolegové zdravím Vás :friends: .
Mám takový dotaz, hodlám pořídit nový nebo zánovní vozík za os. auto, ale jaký (lépe řečeno od jakého výrobce) by jste mi doporučili? Měl jsem tento: přívěsný vozík typ AK 7 PD 1 (spokojenost) , na velkých kolech 13" nebržděný do 750kg, rozměrově cca 2000x1100mm, ale známému co jej měl půjčený ho nabourali - na odpis.
Od kterého výrobce by jste mi jej doporučili ze zkušenosti? 8)
Díval jsem se v hobby marketech, ale zdá se mi to vše šité horkou jehlou.
Dík za názory a zkušenosti. :)

Případně nemáte-li někdo tento typ (AK 7 PD 1) na prodej, nebo nesháníte-li k němu papíry.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Přívěsný vozík- zkušenosti

#142 Nový příspěvek od Veteranista! »

V tvé situaci bych jsi asi koupil vozík bez papírů, nebo asi spíš vyrobil, k těm dokladům co máš, možná nákladově tě to vyjde nastejno, jak když bez práce koupíš, ale získáš bytelnější vozík.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8775
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Přívěsný vozík- zkušenosti

#143 Nový příspěvek od bourač »

vozík musí splňovat různá kritéria, za mě bych doporučil raději větší - širší aby byl stále vidět v zrcátkách a ne moc krátkou oj, s krátkou ojí se hůř couvá.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vozík za auto

#144 Nový příspěvek od peyrak »

tu kvalitu konstrukce poznáš na ceně, dobrej je Sacher a předevčírem jsem byl v polsku pro 4 vozíky Rydwan, maj podvozek z tlustostěnných profilů, žádný výlisky z plechu

ty vleky z marketů většinou držej pokupě sajtny a podlaha, k tomu je chycená náprava a oj, vozík je lehoučký, ale kroutí se jak had

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Vozík za auto

#145 Nový příspěvek od tiger »

Peyrak: jaký vozíky jsi kupoval V polsku ? O kolik je to tam levnější než tady ? :) díky..

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vozík za auto

#146 Nový příspěvek od peyrak »

jeden autopřepravník, dva dvouosáky různých velikostí a jeden jednoosák na lisťákách s plachtou, ne tom celým úspora 37000Kč

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Vozík za auto

#147 Nový příspěvek od kutil tim »

Po zkušenostech s nebrzděnými jsem koupil brzděný agados vz 26 byl jetý a za dobrý peníze 240*120 cm, celková 1300 kg nosnost 1000 kg, jsem spokojený neskáče, je pevný nekroutí se a pokud je dobře naložený tak se nekývá do 100 km/hod.Záleží kolik chceš investovat, nový je drahý sledovat jedině bazoš, nebrzděný bych volil s listovými péry neskáčou a jsou klidnější, ještě se vyrábějí.

mark
Příspěvky: 867
Registrován: čtv lis 11, 2010 6:26 pm
Bydliště: Praha Troja

Re: Vozík za auto

#148 Nový příspěvek od mark »

Nekupovat vozíky z marketů! Je to jak píše Peyrak, drží to bočnice a podlaha. Kamarád si koupil vozík s dva metry dlouhou korbičkou, a hned v prvním týdnu vezl pár trámků a fošen. Mohlo to mít tak 300 kilo, možná ani ne. Ale měl to víc vzadu, a při jízdě se to párkrát zhouplo, sajtny se splácly a podlaha za nápravou zlomila.
Reklamaci mu samozřejmě neuznali - špatně naloženo, jeho blbost...

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Překlápěcí přívěs- má někdo?

#149 Nový příspěvek od P.S. »

Chci koupit tento přívěs a nevím, jak se bude chovat za jízdy vyklápění. Díky https://auto.bazos.cz/inzerat/76731423/ ... klizka.php

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Překlápěcí přívěs- má někdo?

#150 Nový příspěvek od Šéďa »

Já mám podobný a za jízdy s ním není žádný problém, je to zajištěném proti sklopení.
Navíc ten tvůj jde sklopit jen trochu, protože má nízko podlahu. Já mám kola pod korbou, takže sklápí víc. Jde z něj udělat i plato. Stál něco přes 21 tisíc. Celková 750kg, ložná plocha 150 x 210.
Obrázek Obrázek

http://www.agados.cz/titus

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“