Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5536 Nový příspěvek od milosba »

Dynamo je po servise , nahradny regulator pripraveny ( snad nebude potreba :) )
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5537 Nový příspěvek od Johny1490 »

Budem asi mat navyše jedno cele predne koleso, rozmer pneu 9,00-20. POkial by mal niekto zaujem tak SS 8)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5538 Nový příspěvek od Johny1490 »

Nechce niekto zadnu pneu 13,6-38 vzorek cca 1,5cm. Je trochu popraskana ale bola doposial nahodena, je vhodna do rezervi. Pokial niekto chce tak vymením za 2plechovky Pilsner Urquel :pc:

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5539 Nový příspěvek od milosba »

Nazdar, chcem počuť viacej názorov a ideálne od niekoho kto už ma reálne skúsenosti :)

Potrebujem definovať toto: čerpadlá dosahujú menovité parametre na voľnobehu?? Ak nie tak aké sú potom otáčky motora pre menovité hodnoty čerpadiel?? Maximálne? 1750?? vychádzam z grafu uvedeného pri čerpadle NS100A-3 ( veľké čerpadlo ) ako aj NSH32M-3 a NSH50M-3. Voľnobeh u mňa je 550ot/min a max ot motora sú 1750.

na adrese je odkaz na graf cerpadla hlavneho
http://www.hydrosila.com/products/gear- ... oup-4.html

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5540 Nový příspěvek od Peter768 »

Miloš, musíš brať do úvahy aj to, že že medzi motorom a hlavným čerpadlom je "nejaký" prevod, a tým pádom nevieme reálne otáčky čerpadla voči otáčkam motora. Jednoducho nevieme prevodový pomer :zapomel:

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5541 Nový příspěvek od milosba »

Sak v poriadku , to chapem, ze tam je prevod ale aj ked my dvaja to nevieme , mozno je niekto taky kto to ma zmaknute a vie to , prave preto som napisal na forum Peťo ;)

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5542 Nový příspěvek od milosba »

niečo z tohtoročnej renovácie:

dvere a zadné kolesá zaškrtávam -----> opravené :)

ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5543 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne si to spravil 8)

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5544 Nový příspěvek od majo04 »

Zdravím, tiež som sa stal majiteľom tohto peklostroja. Kúpil som ho skoro za cenu šrotu, čomu odpovedá aj jeho stav, pár chvíľ po kúpe sa naplno prejavili snáď už všetky jeho neduhy :D
Na začiatok, tečie olej na spojku, podľa ochutnávky :smich: motorový, keď idem z kopca, tak mierne, do kopca enormne...
Hydraulika tečie na každom jednom spoji, posledný valec strieka prúdom.
Dokonca to vyzerá, že kedysi už možno skončil aj v tom spomínanom šrote - na viacerých miestach sú stopz po rozpálení kyslíkom a následnom zvarení(predná radlica, jedno koleso kúsok za čapom, podlaha v interiéri...)
No a ako ste tu písali o odblokovaní 5ťky a o tom ako sa pri 25km/h prejavia všetky vôle.... tak ja mám dosť na veľkej 1tke :smich:

No proste radosť. Chystám sa ho pomerne zásadne rozobrať a navštíviť Ukrajinu, kvôli dielom, ktoré tu buď nezoženiem alebo sú za premrštenú cenu. Dúfam, že tam nájdem vhodný obchod(už tam aj tak chodím na diely na Žiguliaky, ktorých mám požehnane).

Ešte som nevidel fotky z vyberania motora, ktoré ma čaká ako prvé, dúfam, že si s tým poradím(som dva mesiace po op. ramena), ale kým preleziem týchto vyše 300 stránok... :)

priložím aj nejaké foto:
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5545 Nový příspěvek od Johny1490 »

majo04 píše:Zdravím, tiež som sa stal majiteľom tohto peklostroja. Kúpil som ho skoro za cenu šrotu, čomu odpovedá aj jeho stav, pár chvíľ po kúpe sa naplno prejavili snáď už všetky jeho neduhy :D
Na začiatok, tečie olej na spojku, podľa ochutnávky :smich: motorový, keď idem z kopca, tak mierne, do kopca enormne...
Hydraulika tečie na každom jednom spoji, posledný valec strieka prúdom.
Dokonca to vyzerá, že kedysi už možno skončil aj v tom spomínanom šrote - na viacerých miestach sú stopz po rozpálení kyslíkom a následnom zvarení(predná radlica, jedno koleso kúsok za čapom, podlaha v interiéri...)
No a ako ste tu písali o odblokovaní 5ťky a o tom ako sa pri 25km/h prejavia všetky vôle.... tak ja mám dosť na veľkej 1tke :smich:

No proste radosť. Chystám sa ho pomerne zásadne rozobrať a navštíviť Ukrajinu, kvôli dielom, ktoré tu buď nezoženiem alebo sú za premrštenú cenu. Dúfam, že tam nájdem vhodný obchod(už tam aj tak chodím na diely na Žiguliaky, ktorých mám požehnane).

Ešte som nevidel fotky z vyberania motora, ktoré ma čaká ako prvé, dúfam, že si s tým poradím(som dva mesiace po op. ramena), ale kým preleziem týchto vyše 300 stránok... :)

priložím aj nejaké foto:
Obrázek Obrázek
Neviem kolko si zam dal, ale je teraz dobra cena v šrote ja by som ho asi zaviezol naspet. Bielorus ma kopec much aj ked je funkcny, ale pri tomto straviš neskutočne vela času.... Vymena spojky je aj draha aj naročna (kopec rusov prave kvoli spojke skončilo v šrote). Piesty pretesniš ale to nebude stačit, ked strieka kosier oleja bude treba aj bronzove voditka dat porobit nove. No kazdopadne držim palce, jeden taki vrak som daval do kopy a už by sa mi nechcelo.....

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5546 Nový příspěvek od nnntomas »

Spojku jsem měnil - drahá není (měnil jsem rovnou i přítlačák-byl prohlý), ale je to peklo rozpůlit motor. Respektivě odstrojit všecky trubky a blbosti kolem... :)

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5547 Nový příspěvek od majo04 »

no ved aj by som to do srotu odviezol, lenze nechcem riskovat, ci sa neos*riem druhy krat za vyssiu cenu... :D
tajne to neni,dal som za to 2000(a nekupil som v srote ale z ruky, len mi to pripada, ako keby uz niekedy v srote bol) a uz som dokupil za 350 aj druhy kompletny podkop. Asi som blby, ale videl som vrakoidny bielorus uz aj za 3500, tak som po tomto skocil.
uz som zacal rozborku podkopu, posledny piest bol ohnuty, vsimol som si to az ked bol dole, ale mam dokopy 7(za predpokladu, ze dvojicky su rovnake ako ten koncovy, bez rozobratia sa zda ze ano), tak z toho hadam daco spravim.

z toho polenia traktora mam uz mierne hlavu v smutku, dufal som, ze pojde vytiahnut len motor, ale ten cap tam mam este "neupraveny" a na taku prasacinu sa nedam...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5548 Nový příspěvek od Johny1490 »

majo04 píše:no ved aj by som to do srotu odviezol, lenze nechcem riskovat, ci sa neos*riem druhy krat za vyssiu cenu... :D
tajne to neni,dal som za to 2000(a nekupil som v srote ale z ruky, len mi to pripada, ako keby uz niekedy v srote bol) a uz som dokupil za 350 aj druhy kompletny podkop. Asi som blby, ale videl som vrakoidny bielorus uz aj za 3500, tak som po tomto skocil.
uz som zacal rozborku podkopu, posledny piest bol ohnuty, vsimol som si to az ked bol dole, ale mam dokopy 7(za predpokladu, ze dvojicky su rovnake ako ten koncovy, bez rozobratia sa zda ze ano), tak z toho hadam daco spravim.

z toho polenia traktora mam uz mierne hlavu v smutku, dufal som, ze pojde vytiahnut len motor, ale ten cap tam mam este "neupraveny" a na taku prasacinu sa nedam...
2000neni vobec malo. Ja som predchadzajuci predal z biedou za 1800 a bol plne funkčny, nejake muchy mal ale všetko fungovalo. Teraz mam už novy typ ale tiež ma svoje muchy, ale je podstatne menej zodraty ako tie staršie typy. Ale je zas pravda že ovladanie podkopu ma rozumnejšie vymislene stary typ..... Každopadne prajem vela štastia.... Ja tiež zachranujem všeliake stare črepy tak viem čo to obnaša a ked to chce človek potom predat tak to nikto nezaplatí :nene:

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5549 Nový příspěvek od milosba »

Johny, ta si mal pockat rok a predal by si ho jak pan :) pozeraj jake ceny behaju teraz po nete :D

Uživatelský avatar
majo04
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 19, 2017 1:21 pm
Bydliště: ZV/DT

Re: Bielorus EO 2621

#5550 Nový příspěvek od majo04 »

Sledujem ceny nejak od zaciatku jesene. V zime sa dalo par kusov aj za 1700e. Teraz vsetko nas 3000...sezona zacala

A ja uz rozoberam a spisujem co vsetko treba menit aby som vedel ci to neroztriedit podla surovin :-D

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“