Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5506 Nový příspěvek od Johny1490 »

milosba píše:Včera som bol na UA :) tak tam robili jak fčeličky všetci :D
Po ceste som stihol vidieť jak pilčík skoro pretrhol trakčné vedenie keď neodhadol výšku stromu, diery plátali jak šaleni a dokonca aj hranica bola prázdna.

No čo ma nepotešilo ceny sa im pozdvíhali ale kurz nie... Po ceste som ale natrafil na chlapíka čo bagroval na rusákovi tak som šmykom zastavil a že reku idem na kus reči :)
Za moment mi ochotne predviedol ako funguje jeho parostroj ( mal generáciu rusa s piestovym otočom ) lebo už dlhšiu dobu chcem prekopať hydrauliku na tom mojom hranatom.
Zistil som čo som potreboval a bežal ďalej.
Doma som vŕtal a našiel viac:

http://ladspb.ru/hydro_component/hydro_ ... skavatory/

čo Vy na to ? s tým by sa už ináč robilo čo ? Funkcie ako rýchly či pomalý ( cez malé čerpadlo ) zdvih ovládanie 2 pákami miesto 4-5
Ten odkaz čo si dal mi jakosik nezobrazuje žiaden obrazok, a rusky neviem ani ň. Ja len tolko k tomu ovladaniu, že na starom type rusa je to uplne v pohode proti tomu jako je to na tomto hranatom. Tri paky s križovim ovladanim sa lahšie nahanaju po kabine ako 4 a bez možnosti pomaleho zdvihu a dvoch sekcii naraz. Ma to trochu aj mrzi že som vymenil stary typ za novy. Zo starim som už za 8rokov vedel , ale teraz sa možem učit na novo, ešte že niekto prerobil aspon ten otoč na ovladanie z nohu (je to pomoc). A hlavne ma trapy že ked dviham rameno tak najskvor padne a potom začne dvihat, to mi na starom type ani na jednom nerobilo. Snad pomože pretesnit piesty ale pochybujem, nejsu take najhoršie. Tolko moja sksuenost z novím typom, takže kto ma stary typ tak nema čo banovat, stim sa da robim pekna a citliva robota 8)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5507 Nový příspěvek od Atlan »

Vymen alebo otoc spravne spatny ventil a nebude padat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5508 Nový příspěvek od Johny1490 »

Atlan píše:Vymen alebo otoc spravne spatny ventil a nebude padat.
Ktori spetny ventil maš na mysli?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5509 Nový příspěvek od Atlan »

Tak 20 stranok do zadu som daval fotku.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5510 Nový příspěvek od milosba »

[/quote]
Ten odkaz čo si dal mi jakosik nezobrazuje žiaden obrazok, a rusky neviem ani ň. Ja len tolko k tomu ovladaniu, že na starom type rusa je to uplne v pohode proti tomu jako je to na tomto hranatom. Tri paky s križovim ovladanim sa lahšie nahanaju po kabine ako 4 a bez možnosti pomaleho zdvihu a dvoch sekcii naraz. Ma to trochu aj mrzi že som vymenil stary typ za novy. Zo starim som už za 8rokov vedel , ale teraz sa možem učit na novo, ešte že niekto prerobil aspon ten otoč na ovladanie z nohu (je to pomoc). A hlavne ma trapy že ked dviham rameno tak najskvor padne a potom začne dvihat, to mi na starom type ani na jednom nerobilo. Snad pomože pretesnit piesty ale pochybujem, nejsu take najhoršie. Tolko moja sksuenost z novím typom, takže kto ma stary typ tak nema čo banovat, stim sa da robim pekna a citliva robota 8)[/quote]


tak neviem ako tebe ale mne to na na pc normalne ide , mas tam presny popis ako sa da prerobit bielorus na pohodovy stroj modernej doby

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5511 Nový příspěvek od Johny1490 »

Dnes som trochu meral to rameno a zistil som že asi tam dali prve rameno zo stareho typu (ma hlavny piest o cca 13cm kratší ako noví) a rozdiel je v tom že uchyt čapu hlavneho piesta je posunuti bližšie ku traktoru a preto mi nedovolí dvihnut poriadne rameno. Takže bud vymenit za druhe alebo prevarit ten uchyt čapu dalej a bude to v pohode.

Tolko moja záhada, keby niekto chcel menit na novom type rameno tak bacha nato :)

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5512 Nový příspěvek od cont33 »

k tomu pohodovemu stroju modernej doby si musel prekopať celu hydrauliku a nie len vymeniť rozvadzač... :smich: :smich: :smich:
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

bělorus
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 10, 2017 2:12 pm
Bydliště: Týn, mad Vltavou

relé bělorus eo 2621

#5513 Nový příspěvek od bělorus »

věděl by někdo jak zapojit klasické relátko externí třeba ze škodovky v kombinaci se starým origo alternátorem z bělouše, relátka mám dvě a a vypadá to že ani jedno nechodí , dobíjí méně, a to druhé na odpojování starteru při chodu motoru také ne, chci to vyhodit a dát tam klasické relátko, nevím si radyjelikož nejsem elektrikář, dle schématu jsem na traktoru dobíjení zapojoval několikrát a v pohodě, mě trápí to že na novém relátku mám třeba ZNAČKY B,M, D, 54 atd a na ruském altíku mám znaky v azbuce a nevím jak co s čím propojit, relé pro ten starter vyhodím jelikož to nápadem je dobrá věc ale jinak k ničemu, kdybych měl místo pevného klíče tlačítko,třeba kde hrozí že se o něj nějak opřu při provozu tak ok, ale takhle ho nepotřebuji, foto v emailu není problém zaslat, děkuji

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5514 Nový příspěvek od Atlan »

To nieje relatko ale regulator.
ZNAČKY B,M, D, 54. B-minus pol, M-budenie alternatora (vyvod uhlikov rotora),D- plus pol pri zapnuti zapalovania od kluca, 54 nezapojovat.
Predpokladam z altik bielorusa je 6 diodovy a uhliky maju jeden pol spojeni s minusom. Pozor pri dlhom zapnuti zapalovania bez behu motora hrozi spalenie prehriatie regulatora.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5515 Nový příspěvek od nnntomas »

Jakou má mít sílu řetězová otoč? Dneska jsem stál v kopci nakřivo a otoč do kopce neměla sílu otočit plnou lžíci (0,1m3)... Ani na 800 ot. motoru co bagruji ani po přidání na 1200 ot.

Navíc jsem zjistil, že na když jedu na dvojku tak v převodovce skoro pravidelně něco zaskřípe - jak když chybí zub....dělá to ale jen do kopce nebo prostě pod zátěží, na rovince to nedělá....opravdu zub, nebo že by ložisko?

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5516 Nový příspěvek od Johny1490 »

nnntomas píše:Jakou má mít sílu řetězová otoč? Dneska jsem stál v kopci nakřivo a otoč do kopce neměla sílu otočit plnou lžíci (0,1m3)... Ani na 800 ot. motoru co bagruji ani po přidání na 1200 ot.

Navíc jsem zjistil, že na když jedu na dvojku tak v převodovce skoro pravidelně něco zaskřípe - jak když chybí zub....dělá to ale jen do kopce nebo prostě pod zátěží, na rovince to nedělá....opravdu zub, nebo že by ložisko?
Pokial ti otoč neutiahne ani ked maš rameno pritiahnute pri sebe tak bude bud nastaveny slaby tlak na spodnom rozvadzači alebo špatne manžety v piestoch.

Šramot v prevodovke bude na 99% chybajuci zub na danom kolečku.... nepouživat tu rychlost na ktorej to robi a nič nehrozi....

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5517 Nový příspěvek od nnntomas »

Rameno jsem měl spíše natažené...

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5518 Nový příspěvek od milosba »

Tak a problem s nedobijanim vyrieseny :D este pozapajat a budem spokojny ;)
Mam rad ked sa ludia ako ti co "dodrbali" elektriku na celom traktore pustaju do odbornych robot , no po nich katastrofa daco opravovat.


A inac nasiel som aj budik na ktorom ma ukazovat teplotu oleja :) to som zvedavy kde to cidlo je lebo som nevedel ze taka vymozenost na mojom bagry je :)

Obrázek Obrázek

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5519 Nový příspěvek od nnntomas »

Tak ten budík (a ta kontrolka vedle něj) a čidlo by mě zajímalo... :D Mě se olej moc nezahřívá, po dni práce neměl víc než 40°C (vlažný).

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5520 Nový příspěvek od milosba »

Uz mam asi ponorkovu chorobu z tej elektriky, kukam do schem a vidim uz len ciary spoje a prepinace :)

Jak mate zapojeny starter , ktory pol baterky mate potiahnuty na starter

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“