Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2341 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem dnes připravil fóliovník na jaro proběhlo rotavátorování :smich: na 3X pro smrat a dým. Vyjel ven hodil na zpět kola a nic :-/ jen hnmm škyt. Zas jak bez komprese. Proběhla výměna motoru za rezervní z regálu, nedokončena pro tmu.

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2342 Nový příspěvek od vašík »

vašík píše:Tak jsem dnes připravil fóliovník na jaro proběhlo rotavátorování :smich: na 3X pro smrat a dým. Vyjel ven hodil na zpět kola a nic :-/ jen hnmm škyt. Zas jak bez komprese. Proběhla výměna motoru za rezervní z regálu, nedokončena pro tmu.
Tak si představte co jsem za debyla :pohlavek: .Výměna dokončena zkušební šlápnutí bez výfuku 8) a už jel. Tak jsem dodělal plechařinu přidělal výfuk a nic :pistol: Mám výfuk dopředu origo je ucpaný .Odělám a dobrý .Jsem šláhnul do koncovky a ta ucpaná hlínou :cert: .Jak jsem zastavil a opřel dopředu abych sundal tu opěrnou nožku tak se to zarylo do drnu :typek: .Zase na druhou stranu motor potřeboval vyměnit špatně řadil .A je špatné spojkové lanko tak musím zítra koupit.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E930/931

#2343 Nový příspěvek od Veteranista! »

To je dobrá příhoda :smich:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2344 Nový příspěvek od malotraktor »

Já jsem kvůli ucpanému výfuku vyvrtal asi osmičku dírku do té části výfuku za kolenem než zmizí v rámu. Trochu víc to řve, ale není to nijak hrozné. Asi jako když startuje vrtulník :D
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2345 Nový příspěvek od deyva »

To mi připomíná, jak jsem startoval Hondu (XL 350R), asi půl hodiny jsem skákal na nakopávačce a až pak uplně vyšťavenej jsem si uvědomil, že mám zastavenej benzín...

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2346 Nový příspěvek od malotraktor »

Hondu 500XBR jsem se párkrát pokoušel natočit startérem při vypnutém chcípáku. Je to udělané tak, že startér točí i když je zapalování vypnuté. Kdysi jsme měli Pobědu a tam taky startér točil i při vypnutém klíčku.
Nevěř všemu co si myslíš

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2347 Nový příspěvek od vašík »

Tak už zase maká. Lanko k spojce jsem musel trochu upravit (zkrátit bovden) stálo 90Kč.Už jsem byl vyvést větve na obecní hromadu která je na čarodějnice. Ferda obstál na 1.

Borivoj2006
Příspěvky: 910
Registrován: pát led 28, 2011 11:17 pm
Bydliště: Velešín

Re: Fortschritt E930/931

#2348 Nový příspěvek od Borivoj2006 »

Veteranista! píše:Zítra se jedu podívat na jednu 930.50.
Nikdy jsem tenhle na vlastní oči neviděl, anio nevím, že by ho tady v okolí někdo měl.
Na co jsi dát pozor, co obhlédnout?
Měla by tam být zpátečka nebo ne?
Jak je to s příslušenstvím?Moc se toho neobjevuje, lze nějak, řekněme snadno dát závěs třeba z Vari a využívat jeho příslušenství?
Sekačka a ostatní aktivní příslušenství je hnáno klíňákem z řemenice vedle motoru, je tak?

Zkusím projít postupně tohle téma ještě, tak možná se ještě nějaké otázky objeví.

Obrázek

Obrázek
Nazdar Veteránisto,
máš zajímavou, pěknou barvu Fortschritta. Na motor seženeš prakticky všechno a za malý peníz - například v Motokrámku. Bývá problém s gufery (u mne i s ložisky) na klikovce, pár korun ale dost rozebírání. Originální vzduchový filtr jsem před lety nahradil takovým tím "tuningovým" kónickým nasazeným přímo na přírubě karburátoru. Gumové průchodky mezi motorem a spodní převodovkou jsem udělal z manžet předních tlumičů z Babety nebo Koráda (z jedné manžety vyšly obě) a opatlal motorovým silikonem. Oni když tam ty průchodky nejsou, tak to chvilku nevadí ale natahá to do spodní převodovky bordel a s vazelinou, kterou je předovka mazána, to utvoří fajn brusnou pastu. Jinak olej do motoru používám Mogul TSF. S M2T nemám dobré zkušenosti. Také jsem rozřízl integrovaný výfuk, vyndal a vypálil vložku, nově obložil skelnou vatou a opět zavařil. Nedestruktivně se to bohužel udělat nedá. Ale já měl výfuk už opravdu neprůchozí. Killer to řešil (jestli se nepletu) externím výfukem z Babetty. Ale mám ten dojem, že to asi vadí rotavátoru. Jinak důležitý poznatek - BEZ KLÍČE NA SVÍČKY A KARTÁČKU NEVYJÍŽDÍM. Svíčku používám N15C. Tyristorové zapalování - originální lze nahradit náhradním zapojením - vyrábí a nabízí to někdo na Bazoši za pár korun. No jsi veteránista a toto je veterán, tak si určitě poradíš. A co pluh? Došel v pořádku?
S pozdravem Bořivoj

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E930/931

#2349 Nový příspěvek od Veteranista! »

Pluh došel, už se těším, jak ho zabořím do pole.
S F jsi nějak poradím, je to ideální stroj pro mě 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2350 Nový příspěvek od mikk11 »

čau lidi, tak od podzimu jsem taky štastný majitel tohoto stroje. myslím že tady budu hodně často čerpat rozumy.. :)

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2351 Nový příspěvek od mikk11 »

Pro veteránistu...
ten stroj si koupil v Jarohněvicách že jo? Chtěl jsem ho koupit, ale nakonec jsem vzal jinej, protože k němu bylo spousta nářadi.. ted tomu vychytávám mouchy.

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2352 Nový příspěvek od mikk11 »

malotraktor píše:Já jsem kvůli ucpanému výfuku vyvrtal asi osmičku dírku do té části výfuku za kolenem než zmizí v rámu. Trochu víc to řve, ale není to nijak hrozné. Asi jako když startuje vrtulník :D
výfuk zrovna řeším. díky vašim radám jsem dnes odpojil výfuk od rámu a mašina letí do otáček jak divá. Přemýšlím jestli by tam někam nešel napasovat výfuk třeba ze simsona...

malotraktor
Příspěvky: 2117
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2353 Nový příspěvek od malotraktor »

Nejlíp mi tam pasoval výfuk z jednosedadláka napříč. S ním jsem jednoho prodal a myslim tak furt jezdí
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E930/931

#2354 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj skoro sousede.
Ano je to on, z těch Jarohněvic.
Taky svůj stroj ladím, je komplet rozdělaný, ale tento týden už vymím do pole vyjet.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2355 Nový příspěvek od mikk11 »

No tak dnešní ladění skončilo fiaskem. Navrtel jsem do výfuku díru, jak tu někdo radil, na drca to chytlo aj bez sytiča a šlo to do plných jak závodák. Vyfrčel jsem s rotavátorem nahoru na zahradu, vletěl na políčko. dvojka pul plynu, síla jak bejk, hlína lítala já radost jak malé děcko. objel jsem dvě strany políčka, na třetí se to udusilo chcíplo a už to zase nejede.. na drca to chytá ale jak šáhnu na plyn tak to chcípá. dolů jsem to tlačil. věřím tomu že ted když pujdu tak to chytne a zase to pojede. Myslím že to má problém jak se to zahřeje. A ted babo raď... Začínám z toho být celkem smutný protože za chvílu se budou sázet zemáky a ručně už to dělat odmítám.. :pistol:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“