Vas nazor na japonske malotraktory

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#196 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj. Nějak mi to připomíná stroje od p. Morávka..........hlavně ty roky výroby :tyty:

rostix3
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2016 11:24 am
Bydliště: rychnov nad kněžnou

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#197 Nový příspěvek od rostix3 »

ladiki píše:Ahoj. Nějak mi to připomíná stroje od p. Morávka..........hlavně ty roky výroby :tyty:
....jo je to přesně tak, máš zkušenosti?, nejsem žádnej expert, proto jsem to sem hodil do placu...

KarelLhoty
Příspěvky: 35
Registrován: stř črc 25, 2012 9:40 am
Bydliště: Vyšní Lhoty

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#198 Nový příspěvek od KarelLhoty »


Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#199 Nový příspěvek od kucmar »

rostix3 píše:
ladiki píše:Ahoj. Nějak mi to připomíná stroje od p. Morávka..........hlavně ty roky výroby :tyty:
....jo je to přesně tak, máš zkušenosti?, nejsem žádnej expert, proto jsem to sem hodil do placu...
Přesně jak dává link kolega výše 8) . Pokud někdo prodává 20-40 leté stroje omlazené barvou jako 10leté a mladší, tak takovému člověku bych se vyhnul hóóódně velkým obloukem. Se ještě divím, že na něj někdo nepodal trestní oznámení za podvod. Toto je učebnicový příklad lhaní ke svému finančnímu prospěchu. Ale nevím, jestli někde ve smlouvě k traktoru malým písmem nepíše, že to třeba v tom roce 2011 polil jenom novou barvou, nebo to v tom roce přivezl jako šrot z Asie.
Předpokládám, že dotyčný prodejce toto fórum sleduje a doufám že jsem mu nedal návod, jak jeho podvodné jednání na internetu zlegalizovat :vysmech: .

rostix3
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2016 11:24 am
Bydliště: rychnov nad kněžnou

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#200 Nový příspěvek od rostix3 »

kucmar píše:
rostix3 píše:
ladiki píše:Ahoj. Nějak mi to připomíná stroje od p. Morávka..........hlavně ty roky výroby :tyty:
....jo je to přesně tak, máš zkušenosti?, nejsem žádnej expert, proto jsem to sem hodil do placu...
Přesně jak dává link kolega výše 8) . Pokud někdo prodává 20-40 leté stroje omlazené barvou jako 10leté a mladší, tak takovému člověku bych se vyhnul hóóódně velkým obloukem. Se ještě divím, že na něj někdo nepodal trestní oznámení za podvod. Toto je učebnicový příklad lhaní ke svému finančnímu prospěchu. Ale nevím, jestli někde ve smlouvě k traktoru malým písmem nepíše, že to třeba v tom roce 2011 polil jenom novou barvou, nebo to v tom roce přivezl jako šrot z Asie.
Předpokládám, že dotyčný prodejce toto fórum sleduje a doufám že jsem mu nedal návod, jak jeho podvodné jednání na internetu zlegalizovat :vysmech: .
No, tak to je výborný...to už člověk nemůže nikomu věřit, zdálo se mi, ale nějak podezřelé, že by to byly stroje staré nějakých 6 let....tak budu muset pátrat dále zřejmě, jenom mě udivuje, že furt někdo může takhle podnikat.... :vztek:

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#201 Nový příspěvek od j.kubec »

Kdysi to byl slušný prodejce. Měl jsem od něho yanmara a ten šlapal bez problému několik let. Dnes to vede mladý a jen klame zákazníky. Dát na traktor nálepku John Deere a tvrdit o německé kvalitě to je už skutečně odvaha. Musím říct že už několik distributorů této značky začíná mít tohoto jednání plné zuby.
Viděl jsem i jejich renovaci v poslední době a taková třešnička byl nastříkaný zapomenutý ořech a motoru. Maník co to měl se divil na co to tam je :vysmech: .
Něco od scháněných traktorů má KP traktory. Není na nich renovace barvou, ale jednání alespoň mě přišlo slušné a i ceny odpovídaly.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#202 Nový příspěvek od ladiki »

rostix3:

napíšu to asi tak. Pokud se v těhto traktorech moc nevyznáš a obecně netušíš co a jak funguje(technika-opravy) tak doporučuji vzít repase od p. Laciny z Ořechova nebo RVR agro. Jsou, řekl bych dražší, ale domluvíš si nějakou záruku a bývali spolehlivými.......
Asi to máš i nejblíž.
Pokud si umíš lecos opravit a tak nějak Tě nemá co překvapit, tak můžeš koupit třeba i v Polsku.....

Já jsem nakonec kupoval tady, i přes špatné reference. Faktem je, že domluva, cena, jednání i stav byl supr a za polské ceny.
https://www.malotraktory-bazar.cz/

Důležité je koupit buď v původním stavu, kde je vše hned vidět a nebo potom aspoň repas co dělá buď RVR agro nebo Lacina.

Nastříkané hrůzy od rádoby prodejců jsou finanční pasti........

rostix3
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 04, 2016 11:24 am
Bydliště: rychnov nad kněžnou

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#203 Nový příspěvek od rostix3 »

Perfekt. Děkuju za zájem a odpovědi, neustále pátrám po něčem slušném..:) Máme doma Z30, chystám se prodat traktorbagr MF860 (použití na stavbu domu a přilehlé pozemky) a za to chci koupit nějaký traktor kolem 35 HP s čelním nakladačem, takže tak.

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#204 Nový příspěvek od j.kubec »

Z mého pohledu za 200t koupím raději zetor s papírama a mohu s ním jezdit kamkoliv. Japonec okolo 100t je přijatelný na práci okolo domu.

bbtibo
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 17, 2013 1:53 pm
Bydliště: SK

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#205 Nový příspěvek od bbtibo »

Našiel so na nete

http://duyanhcorp.com/maker/toshiba/?pa ... ce=request,

málo ktorý traktor má 300-500 mth. :tyty:

bbtibo
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 17, 2013 1:53 pm
Bydliště: SK

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#206 Nový příspěvek od bbtibo »

našiel som ...

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#207 Nový příspěvek od Šéďa »

Je otázka, jak dalece to jde stočit nebo zastavit počítadlo a několik let s ním třeba dělat, nevím nevyznám se v tom, sám po nějakém malotraktoru koukám. Našel jsem i u nás s celkem slušným nájezdem. Jeden z těchto bych asi vzal, ještě zvažuji.
331 motohodin
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7272910 ... -L1-18.php
733 motohodin
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7272947 ... E-2304.php
487 motohodin
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7306112 ... abinou.php

bbtibo
Příspěvky: 48
Registrován: ned lis 17, 2013 1:53 pm
Bydliště: SK

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#208 Nový příspěvek od bbtibo »

Všetky tie tri modeli boli vyrábané v rokoch 80 - 90,

sú tu aj mladšie stroje a majú viac MTH.

Neznamená to však, že ešte môžu spoľahlivo poslúžiť.

Sú tu na fóre veľmi dobré príspevky, len treba trošku hľadať.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Vas nazor na japonske malotraktory

#209 Nový příspěvek od Šéďa »

Je tu toho mraky, už to pročítám týden a nejsem z toho o moc moudrý, ptal jsem se i přes SZ pár lidí.
Můžete mi prosím říct jaký malotraktor koupit?
Mám na něj cca 130 tisíc, chtěl bych aby na něj šel použít nakladač a v budoucnosti plánuju podkop.
Je to na práci okolo baráku, nějakej ten záhon ap.
Děkuji

OakLD
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 12, 2018 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Vas nazor na japonske malotraktori

#210 Nový příspěvek od OakLD »

kucmar píše: úte bře 08, 2011 6:59 pm Všichni Japonci by měli jezdit zhruba stejně a to + - 15 Km/h. Je to z důvodu toho, že s takovou rychlostí ( to je do 15 Km/h) se smí jezdit u nich pouze s řidičákem na auto. Nějak tak mi to bylo vysvětleno.
Moje Mitsubishi MT-24 (shodná technika s řadou Kubot a podobných) má na tachometru max. 12 km/h. Je to s pražené s otackomerem, čili plus mínus autobus. Jednou mi najizdel kamion se senem a jel za mnou půl kilometru po silnici a změřil mi 9 km/h (plyn těsně pod žlutým polem) a prý to v těchto nových tahačich měří velmi přesně.
Realita je taková, že mě predjizdi nejen cyklisti, ale i předbíhají vytrvalci. Je to extrém, už i ten 1 km z domu raději traktor převážím na vozíku, hlavně kvůli (ne)bezpečnosti a faktu, že s ním ofiko na silnici nesmím a takovou rychlostí to trvá věčnost.
15km/h by bylo fajn, 20 až 25 km/h (jak tu někdo píše) by bylo krásný :-)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“