Janciho 40tka - projekt 4x4

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#31 Nový příspěvek od stano 4011 »

Honza T. píše:
Janci píše:Včera som rozobral jeden portál a zistil som jednu vec že mám vylúpanú hrušku diferenciálu :'( Dá sa kúpiť aj samostatne? Viem že by sa to malo vymeniť aj to velké kolo, ale.... pls poradte
Esi je oštipanej pastorek,tak bude určitě i něco s taliřovym kolem,tak to vyměň oboje a ikdyby s taliřovym kolem nic nebylo,tak to i tak vyměň oboje.Kola sou spárovany a jinej pastorek by s tim dlouho nekamarádil a za nějakej čas bys to určitě kuchal znova a měnil cely.tyhle dvě kola musí běhat spolu a nemaji se kombinovat s jinejma.Kup si převod a hlavně novej.Buď orig.4011,nebo se širšima zubama třeba na 6711 nebo 6911 aby vic vydržel. 8) To tam pasuje 8) Nebo se třeba eště poptej nějakyho znalca :)
tiez sa priklanam ku tomu nazoru ze oboje ,hlavne pozri do prevodovky ci tam mas ihlickove loziska na drazkovej hriadelia aj hruskovej

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3180
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Janciho 4011

#32 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj. Ja som od Hlohovca. Predná náprava je original ursus, podľa mňa neodpružená. Odporúčal by som nápravu zo zetora 4011. Aj konzola nápravy je ursus. Hrušku treba vymeniť aj s tanierovým kolom. Caká ťa vela prace :prace: ale začal si dobre. 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#33 Nový příspěvek od Janci »

Dik chlapi za podporu. S tým velkým kolom nič nieje, na to moje behanie by ešte stačilo.
Jo jo, náprava je originál ursus a aj zadok je ursus ale tú pr. nápravu som našiel aj v českej príručke k zetoru 2011-4011. Nápravu zo 4011 nemám, len 3011, jedine že by som sa dohodol zo stanom, že by mi jednu predal.
To velké kolo by ani nebol problém prenitovať, ale skor ma trápi cena. Čo myslíte kolko može stáť aj s hruškou? 3, 4 alebo 5 tisíc?
Zetor 4011

Honza T.
Příspěvky: 72
Registrován: ned bře 29, 2009 9:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#34 Nový příspěvek od Honza T. »

Janci píše:Dik chlapi za podporu. S tým velkým kolom nič nieje, na to moje behanie by ešte stačilo.
Jo jo, náprava je originál ursus a aj zadok je ursus ale tú pr. nápravu som našiel aj v českej príručke k zetoru 2011-4011. Nápravu zo 4011 nemám, len 3011, jedine že by som sa dohodol zo stanom, že by mi jednu predal.
To velké kolo by ani nebol problém prenitovať, ale skor ma trápi cena. Čo myslíte kolko može stáť aj s hruškou? 3, 4 alebo 5 tisíc?
Cenu nevim,ale zejtra ti ju mužu zjistit a napsat a u Kubíka v Popovicích u Brna by se dalo sehnat i bez daně....ale to určitě i jinde,záleží na domluvě.Možná na něm není nic vidět a ani uštipnutyho,ale určitě nějakym zpusobem omačkany a zaběhnuty je.Jinak by se to neprodávalo v páru atd....Já osobně bych dal novy soukolí a už na to nikdy nemusiš myslet.Na tom bych nešetřil a pak hlavně dobře seřídít. 8)

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#35 Nový příspěvek od Janci »

Honza T. píše:
Janci píše:Dik chlapi za podporu. S tým velkým kolom nič nieje, na to moje behanie by ešte stačilo.
Jo jo, náprava je originál ursus a aj zadok je ursus ale tú pr. nápravu som našiel aj v českej príručke k zetoru 2011-4011. Nápravu zo 4011 nemám, len 3011, jedine že by som sa dohodol zo stanom, že by mi jednu predal.
To velké kolo by ani nebol problém prenitovať, ale skor ma trápi cena. Čo myslíte kolko može stáť aj s hruškou? 3, 4 alebo 5 tisíc?
Cenu nevim,ale zejtra ti ju mužu zjistit a napsat a u Kubíka v Popovicích u Brna by se dalo sehnat i bez daně....ale to určitě i jinde,záleží na domluvě.Možná na něm není nic vidět a ani uštipnutyho,ale určitě nějakym zpusobem omačkany a zaběhnuty je.Jinak by se to neprodávalo v páru atd....Já osobně bych dal novy soukolí a už na to nikdy nemusiš myslet.Na tom bych nešetřil a pak hlavně dobře seřídít. 8)
Tú cenu by si mohol zistiť aby som si to porovnal so slovenskými cenami. S DPH a aj bez. Dik
Tie kolá alebo len hrušku už niekto vymieňal lebo tá hruška zaberala len na 3/4 zuba a je to aj zle zoštelované.
Zetor 4011

Honza T.
Příspěvky: 72
Registrován: ned bře 29, 2009 9:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#36 Nový příspěvek od Honza T. »

si to bylo špatně zeštelovany
,cena zejtra

Honza T.
Příspěvky: 72
Registrován: ned bře 29, 2009 9:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#37 Nový příspěvek od Honza T. »

čau,tak sem něco zjistil,soukolí 55/13 zubů a mělo by to byt asi na 4011 a 5511 stoji necelejch 7 tis.bez DPH a na 6911 nevim,ale to bude asi o něco málo dražší. :rohy:

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#38 Nový příspěvek od Janci »

Honza T. píše:čau,tak sem něco zjistil,soukolí 55/13 zubů a mělo by to byt asi na 4011 a 5511 stoji necelejch 7 tis.bez DPH a na 6911 nevim,ale to bude asi o něco málo dražší. :rohy:
:shock: :shock: :shock: kolko? necelych 7 tis bez DPH? tak to sa možem s traktorom na tento rok rozlučiť :'( To ešte ked bude treba dať niečo do motora. To s týmto som nepočítal, ja že zgeneralkujem motor, nahodim ho tam a idem ale toto :( by som tomu kto to opravoval rozkopal rit.
No nič, nedalo by sa to nejako provizorne zavariť nejakými špecialnimi elektrodami aby to vydržalo jednu oračku? Že by som to budúci rok vymenil? Tuším radas si raz opravoval ulomený zub v prevodovke.
Zetor 4011

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#39 Nový příspěvek od stano 4011 »

nanejaky repas hrusky zabudny ,to nech ta ani nenapadne,to radsej ked uz tak zozen starsiu hrusku a skombinuj ,alebo kup novu a aj z vencom a mas pokoj na jedno pokolenie ,nikde neni napisane ze musis mat opravene do nejakeho terminu ,ale to sprav poriadne ked to mas takto odstrojenen , a nie ako ja ze to robim na etapy a za plnej prevadcky ,

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#40 Nový příspěvek od Janci »

stano 4011 píše:nanejaky repas hrusky zabudny ,to nech ta ani nenapadne,to radsej ked uz tak zozen starsiu hrusku a skombinuj ,alebo kup novu a aj z vencom a mas pokoj na jedno pokolenie ,nikde neni napisane ze musis mat opravene do nejakeho terminu ,ale to sprav poriadne ked to mas takto odstrojenen , a nie ako ja ze to robim na etapy a za plnej prevadcky ,
Keby som nemal skodovku tak by som to aj ja robil na etapy ako ty ale co vyvalim 10000 za nejake blbe kolesa? To keby som vedel tak som mohol kupit 5611 za 65 tis čo tam mal a mal by som pokoj. Blbe je aj to že teraz nemám žiadny traktor, lebo na škodovke podfukovali ventile a tak som to rozobral :smich:
Vieš čo, poriadne to zoštelujem a zložím a ked sa mi to niekde na roli rosype tak to škodovkou odtiahnem do šrotu :D
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Luboš
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 04, 2009 9:16 pm

Re: Janciho 4011

#41 Nový příspěvek od Luboš »

Skus nějaký bazar jestly tam u tebe v okolí nějaký je

Honza T.
Příspěvky: 72
Registrován: ned bře 29, 2009 9:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Janciho 4011

#42 Nový příspěvek od Honza T. »

bazar je v Podivíně u Břeclavi,ale nevim,jak to tam máš daleko,je to něco jako vrakoviště Zetorů,tel. 602 777 620

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#43 Nový příspěvek od Janci »

Honza T. píše:bazar je v Podivíně u Břeclavi,ale nevim,jak to tam máš daleko,je to něco jako vrakoviště Zetorů,tel. 602 777 620
Dik ak nič nezoženiem tak tam zavolám
Zetor 4011

Janci
Příspěvky: 2735
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Janciho 4011

#44 Nový příspěvek od Janci »

Ja se už na to vyseru :vztek: Zas mi pribudla nepríjemná práca navyše. Mám vysypané jedno ložisko v prevodovke. Zajtra ho lepšie nafotím kde presne je uložené. Len dufam že nebudem musieť rozoberať aj prevodovku lebo to by som už fakt slahol do šrotu.
P4240198 [800x600].JPG
P4240197 [800x600].JPG
A ešte krásne vylúpana hruška
P4240199 [800x600].JPG
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Luboš
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 04, 2009 9:16 pm

Re: Janciho 4011

#45 Nový příspěvek od Luboš »

Jó bazar v podivíně já to mám kousek ale žeby tam měl něco na 4011 to nevým ale kousek dal jsou Bilovice a firma Zemánek a když jsem se sním bavil naposlet tak říkal že na 4011 se dá zehnat poměrně všechno.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“