Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5461 Nový příspěvek od nnntomas »

Jo, z té 120-ti litrové...velkým víkem na filtru asi olej poteče, jak se to tlačí na filtr kterej nestíhá :)

Podle mě by to foukat nemělo, když olej přitéká a zároveň odtéká, nemělo by se to tlakovat nebo pulsovat (když přitom nehýbu pístnicemi)...

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5462 Nový příspěvek od Peter768 »

Nádrž na hydraulický olej má vlastné "vetranie" - je to ten malý klobúčik na nádrži. Je to vidieť aj v návode čo dal kolega na predchádzajúcej strane :)

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5463 Nový příspěvek od milosba »

Obrázek

chalani kto ma popis co je co na tej scheme, po pravde som z toho kus saleny.
zaujimalo by ma napr kde je tlacidlo na start a tiez kde je v scheme to tlacidko s ktorym sa odpaja privod od baterky ( to je asi ta 13 )

aj tak sa mi vidi ze ta schema je asi nekompletna

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#5464 Nový příspěvek od Jan_2 »

startovaci packu bych typoval 10.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5465 Nový příspěvek od nnntomas »

Peter768: To vím, v té mám jen sítko, bez kuličky (asi jí někdo vyndal). Podle mě by to mělo ale odvětrávat jen když se hladina zvedá, tj. třeba zasunuju písnici.

milosba: Tohle není správné schéma... pro ty naše stroje je toto (z traktoru JUMZ):

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5466 Nový příspěvek od milosba »

ano ta tvoja mi uz dava viacej logiky dik :) potrebujem zapojit ohrev v kabine a nechcem zeby mi tahalo baterku :)

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5467 Nový příspěvek od nnntomas »

Jo tohle sedí...já přepojoval startování i s blokací a relátkem co automaticky vypne po nastartování motoru startér :D To je chytrá věcička :)

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5468 Nový příspěvek od milosba »

myslis ze ked uz je traktor nastartovany tak neroztocis ho este raz hej ?

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5469 Nový příspěvek od nnntomas »

Jo to je ono :)

A když startuješ, a motor už chytne, tak i když držíš klíček dále zapnut, relé startér odepne...

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5470 Nový příspěvek od milosba »

ako to mas zapojene mozes to nacmarat na papier ? usetril by si mi cas s experimentovanim :)

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5471 Nový příspěvek od nnntomas »

Je to podle výše uvedeného schématu.... pokud to tedy máš origo zapojené.
U mě někdo akorát vyhodil to druhé relé (č.5), tak jsem koupil obyč. automobilové 12V/50A...je tam jen z důvodu aby proud netekl přes klíček startování... Ale asi není úplně nutné, záleží jaký máte spínač...

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5472 Nový příspěvek od nnntomas »

Tak jsem vyměnil o-kroužek pístnice, sání čerpadla, i gufera na hřídeli čerpadla a pořád stejné... bude to asi opravdu těma rozvaděčema. Složené jsou dobře, šoupátka přesně jak byla, správně natočené. A i když je otočím o 180° je rychlost padání naprosto stejná.

Mohl by na padání ramene mít vliv i pojistný ventil? Třeba, že by netěsnila kulička? Nebo olej? Mám tam nějaký řidší z moderního John Deera - takový ten traktorový universál - převodovo-hydraulický.

Je mi divné, že nejvíce padá lžíce a hlavní pístnice, a dvojčata (násada) nepadá - přitom to je funkce co se používá přece nejvíce. To samé patky - padají, a ty se taky tak "často" nepoužívají...


Kde sháníte pružiny do rozvaděčů? Mám prasklý jeden závit v kostce otoče...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5473 Nový příspěvek od Johny1490 »

A ked si pretesnoval piesty, ta vec na ktoru idu vo vnutri manžety si meral, alebo skušal v obale piesta či neni zodraty? Pretože pokial je zodraty ten bronz a hrka v obale piesta podla zataženia piesta zo strany na stranu tak ti to nedotesnia ani nove manžety. Jednoducho ten tlak uteče, lebo ten bronz služi ako voditko piestu. Ja som sa stim vela razi stretol a byva do vajcovata zodraty. Pokial som dal stary naspet že som nemal spraveny druhy tak nikdy ten piest nefungoval 100%. A tak isto je dvoležity bronz na konci piesta v tej hlave, ten zasa ked je zodraty tak uteka olej von z piesta. A tiež byva zodraty do vajcovata.....

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5474 Nový příspěvek od nnntomas »

Pístnicemi to nebude, dělají to i ty, kde jsou složený pístnicové těsnění K03. V ostatních jsou nové plastové vodítka. V novém bagru (hranatý typ) už bronz v pístech není, jen v hlavě. Tam vůle je, ale neteče pístnicemi ven nic (max. pár kapek za hodinu). Tady se jedná o úniky ("přesun") oleje v rámci hydr. okruhu v jednotkách litrů... olej nikde neteče ven... jen ho pístnice někam přetlačí a nasaje někudy do sebe vzduch. a pak se dá rukou rozhoupat jak jojo :)

Jinak to bagruje normálně...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5475 Nový příspěvek od Atlan »

Neviem ja ked som vymenil rozvadzac tak to padat prestalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“