UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
25k
Příspěvky: 952
Registrován: sob pro 03, 2011 10:43 pm
Bydliště: Sobotka

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2806 Nový příspěvek od 25k »

Zdravím a omlouvám se že váš přeruším v tématu ale mám prosbu máme lano na naviják na malotraktor a potřebujeme na jednom konci na něm udělat oko jak nejlépe to oko udělat lisovat nebo šroubovací spojky? přeci jen jste lesáci tak by jste mohli vědět případně doporučit kdo by kde mohl to udělat poblíž Jičína-Mladé Boleslavi děkuji vám moc lano 10mm průměr

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8775
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2807 Nový příspěvek od Franta.cz »

Nejlepší je to zaplést, ale kde v Mladý Boleslavi netuším.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1007
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2808 Nový příspěvek od Codza »


Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1645
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2809 Nový příspěvek od fajlla »

dělají to tady http://www.vazaci-technika.cz/#utm_sour ... erm=vázací prostředky &utm_campaign=firmy.cz-2520866

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2810 Nový příspěvek od v2000m »

A co třeba použít něco takového..
http://www.zdekup.cz/lesni-technika/lan ... em-3t.html

Uživatelský avatar
jimird
Příspěvky: 386
Registrován: stř pro 02, 2009 6:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2811 Nový příspěvek od jimird »

25k píše:Zdravím a omlouvám se že váš přeruším v tématu ale mám prosbu máme lano na naviják na malotraktor a potřebujeme na jednom konci na něm udělat oko jak nejlépe to oko udělat lisovat nebo šroubovací spojky? přeci jen jste lesáci tak by jste mohli vědět případně doporučit kdo by kde mohl to udělat poblíž Jičína-Mladé Boleslavi děkuji vám moc lano 10mm průměr
Normálně to jde udělat uzlem do ktryho protáhne konec lana a zasáhne přes kluzak. Jde jen o zrucnost. Já takhle zakončuju lano na Ukt a Utahu na tom i kladu přes úvazek. Jinak mam na druhým traktoru hák s rovným zárezem přímo na úvazek, jen to ubcas vypadne, ale na to je zase jiný trik. Musíš obtoci řetěz.

Uživatelský avatar
jimird
Příspěvky: 386
Registrován: stř pro 02, 2009 6:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2812 Nový příspěvek od jimird »

Pouzivam tyhle řetězy a Max spokojenost. Příčky jsem mel a nejelo to ubec. Jen ta cena je docela pálka.
Obrázekimgurl

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2813 Nový příspěvek od Širon »

Jo to jsou voni,ty mám taky a až na tu váhu a cenu spokojenost.Přikupim ještě ty samý na předek a bude to fajn.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
kaso888
Příspěvky: 66
Registrován: ned pro 09, 2012 3:48 pm
Bydliště: Sobrance

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2814 Nový příspěvek od kaso888 »

Chlapi chcel by som skladať traktor a vonku máme okolo 1-3 stupňov. V noci mrzne. Mohol by som ho zložiť aj teraz, či silikon nezaschne?..... :-/
Silikon je klasicky červený do 300 stupňov
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2815 Nový příspěvek od Širon »

No třeba tě namíchnu ,ale co takhle ho zkusit namatlat někam poblíž a zjistit jestli zatuhne?
No já bych se nemazlil,je jasný že bude tuhnout dýl ,ale zásadní věci jako diferák +převodovka stejně nenaplníš olejem hned a za dva dni zatuhne tak jako tak.
Kolikrát jsme něco museli dělat na příkopě nebo v lese a tímhle červeným co máš ty to drželo dobře i když se hned jelo.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2816 Nový příspěvek od Sniper »

Na tom silikonu bude určitě uveden rozsah teplot pro aplikaci,ne jen maximální hodnota. Pokud se ti chce v tomhle počasí něco skládat a používat běžně dostupný univerzální,nebo motorový silikon, jeho problém nebude venkovní teplota, ale spíše mokrý,nebo špatně odmaštěný povrch. A pozor na benzínové čističe, benzín silikon rozpouští. A také nezapomeň, že se ho opravdu nanáší jen tenký film a ne jak vrstva kitu. Pak je to spíš na škodu.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2817 Nový příspěvek od frturek1 »

a co pouzit origo tesneni?

Uživatelský avatar
kaso888
Příspěvky: 66
Registrován: ned pro 09, 2012 3:48 pm
Bydliště: Sobrance

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2818 Nový příspěvek od kaso888 »

Sniper píše:Na tom silikonu bude určitě uveden rozsah teplot pro aplikaci,ne jen maximální hodnota. Pokud se ti chce v tomhle počasí něco skládat a používat běžně dostupný univerzální,nebo motorový silikon, jeho problém nebude venkovní teplota, ale spíše mokrý,nebo špatně odmaštěný povrch. A pozor na benzínové čističe, benzín silikon rozpouští. A také nezapomeň, že se ho opravdu nanáší jen tenký film a ne jak vrstva kitu. Pak je to spíš na škodu.
Nanášať pri +5 len ma zaujma, či niekto nemá skúsenosti zo skladaním v takomto počasí.
frturek1 píše:a co pouzit origo tesneni?
Mám aj tesnenia, Tak som to robil, že tenka vrstva silikonu, tesnenie a zase silikon, a stále to držalo. Len v takom počasí som ešte nič netesnil.
Mám teraz čas, a okrem traktora, musím ešte pár stojov dať doporiadku tak si chcem ušetriť čas.

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2819 Nový příspěvek od pavel sk »

V dielni mam studeny odchov a tam to furt zaschne. A ak nezaschne tak zamrzne :smich: Ak pisal Sniper, hlavne ho davkovat decetne a predtym riadne odmastit.

MILOŠAK
Příspěvky: 15
Registrován: pon led 28, 2013 6:27 pm
Bydliště: HLINSKO

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#2820 Nový příspěvek od MILOŠAK »


Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“