Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5446 Nový příspěvek od Johny1490 »

Pokial ti to po pretesneni držalo, tak sa mohla v niektorom pieste ustrihnut manžeta alebo vnutorny okružok na tom konci kam idu manžety. Kludne može aj nova manžeta povolit ak pri nasadzani si ju trochu niekde načal o hranu valca (stat sa može). Radlica a patky , to je proste klasika že to pada, pomohlo by asi novy rozvadzač, stoji myslim kolo 120eur. A zámky na patkach maju iba hranate bielorusi, aj to nie všetky iba asi posledne kusy alebo teda novšie.....

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5447 Nový příspěvek od nnntomas »

Mám hranatý typ 2621B, ale ještě s řetězovou otočí a 6ti pákama na ovládání. Kde by ty zámky měli být? V rozvaděči? nebo na trubkách na patce - ty původní trubky na patce mám předělané totiž na hadice, asi to teklo. Je divné, že by se mi trhly všechny manžety najednou, mám tam ty ruské bílé - novější z polymeru. Pístní tyče jsou suché, ty přes manžety ve víku pístnice snad taky nepropouští. Jo a vlastně pístnice pro lžíci a hlavní velká pístnice je předělané na těsnící sadu K03 - ty padají právě snad nejvíc.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5448 Nový příspěvek od Atlan »

Zamky su take ventili na petkach. Blbo sa na nich davaju hadice preto ich asi vyhodili.

Inak nerobil si nieco s rozvadzacami nemal si ich rozobrate?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5449 Nový příspěvek od nnntomas »

Jo, měl všecko bylo komplet rozebrané. Šoupátka jsem ale snad neprohodil... zkusím je schválně jen otočit o 180°.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5450 Nový příspěvek od milosba »

Serus kamo, tak najskor budes mat chybu v tych prehodenych - pootocenych supatkach. Z UA sa daju kupit nove za prijatelnu cenu, tiez som ich videl v polsku. Vyraba a dodava ich ten isty vyrobca. Su k dispozicii ako repasovane tak aj nove. Ked tak sa mi ozvi cez ss poriesime...

Druha varianta co je dost pravdepodobna a na to nam hned budes vediet odpovedat kedze si to robil sam , je otazka ake tesnivo si pouzil z vnutornej strany piestu, ako si dosiel k rozmeru toho kruzka
to je ta vnutorna drazka na obrazku :
Obrázek

Moj "vestecky" nazor je ze si len zhruba odhadol aky O kruzok tam mal byt , respektive nejako zmeral stary premackany a podla neho dopasoval novy. Ked si to tak spravil mozes to rovno rozoberat a zhanat org co tam ma ist :)

Som velmi napaty co nam napises :) :pohar:

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5451 Nový příspěvek od nnntomas »

Ahoj,
šoupátka zkusím otočit a uvidíme...
Když bagr na patkách a radlici zvednu, chcípnu motor, tak za 10min. je dole - na kolech.

Správně - o-kroužky jsem odhadl :) podle starých a podle rozměru drážky. V hlavní pístnici byli dva o-kroužky.

Spíš mi je furt divné kde se v pístních bere ten vzduch - např. dojedu dvojčatama na doraz, páku ale stále držím, nic to zvukově nedělá, po cca 3 sekundách v hadicích začne být zase tak 3 sekundy slyšet srčet vzduch, pak se hadice našponují - teprve teď to začne tlakovat - dusit motor. Myslím, že to dělá jen při zasunutí pístnice.

Asi od toho chci vlastnosti nového stroje... :D Jako bagrovat tím jde, sice moc neumím používat hlavní pístnici a zároveň dvojčata, což se hodí hlavně při rovnání svahovkou, kterou ale zatím nemám..., v návodu se sice píše, že to jít nemá ale občas se mi to, když tahá páky jemně, trochu povede :)

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5452 Nový příspěvek od nnntomas »

A když zvednu celý podkop úplně nahoru, tak za hodinu se dojčata vysunou o 8cm, a hlavní pístnice o 17cm. Návod píše ale o měření při "maximálním vyložení", tj. podkop mít vodorovně, a né úplně nahoře, že?

Jo - a ten o-kroužek jsem odhadoval jen u hlavní pístnice a lžíce, kde jsou K03 těsnění. Jinak jsem měl origo rozměry o-kroužků.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5453 Nový příspěvek od nnntomas »

A za 6h se hlavní pístnice vysunula o 27cm a dvojčata o 13cm :) Podle mě, je problémem vzduch v pístnicích... viz prskání v hadicích...

Nebo čerpadlo, jelikož jsem neznalostí dal gufera na hřídel pérkem dovnitř...

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5454 Nový příspěvek od milosba »

no odpovedou su presne tie O kruzky , tie maju za ulohu neprepustat olej riesil som to s manikom co predal svojho bielorusa a on na to prisiel ze taka prkotina dokaze robit taky problem... ale on mal rozvadzace skoro v 100% stave a ine ako mame my, takze preto som ti pisal ze aj to moze byt. Najlacnejsie su ale tie kruzky tak tie vymen, daj tam originalne a uvidis...

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5455 Nový příspěvek od nnntomas »

Stejně mi ale padá docela rychle třeba přední radlice a tam jsou originální, dvojčata tolik nepadají za 24h se vytáhli jen o 10cm, zvedlé patky nepadají skoro vůbec - pár cm za týden, jen pod zátěží nedrží.
Jen do hlavní pístnice a do pístnice pro lžíci jsem o-kroužky odhadoval - nevím jaký je origo rozměr. Ty hlavy totiž někdo vyráběl sám. Navíc v hlavní pístnici jsou dva o-kroužky, což je vlastně blbě, jelikož pak mezi nimi "není olej" a může je to asi trhnout...

Co to gufero na čerpadle, mohlo by to taky mít vliv? Že by to přisávalo vzduch? Ale v nádrži se nějak olej napěněný nezdá, jen pár bublinek na hladině. Já totiž pak třeba lžíci lehce ručně rozhoupu, to je podle mě znamení vzduchu uvnitř - olej bych takto jednoduše a rychle nepřetlačil... i kdyby tam ten o-kroužek nebyl, ne?

Buď to je to o-kroužky, guferem na čerpadle, nebo netěsností v sání, nebo pružinkami v rozvaděči nebo ....je to prostě normální :)

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5456 Nový příspěvek od nnntomas »

Když vyšroubujete měrku hydraulického oleje z nádrže, fouká vám za běhu čerpadel tudy vzduch? Měl jsem otáčky motoru asi 1000 ot/min. ,a docela to foukalo... to by asi nemělo,ne?

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5457 Nový příspěvek od cont33 »

tak podla tohoto videa nam to všetkým ide z dosť velkým opozdením.... :D Je jasne že operator ma v tej mašine odsedených pekných pár hodín.... :)

https://www.youtube.com/watch?v=nYzYsSO4gz8
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5458 Nový příspěvek od cont33 »

a vyriešený problem z napojením kladiva.... 8)

https://www.youtube.com/watch?v=wp46a2RzwwY
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

koji
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 19, 2017 9:33 pm
Bydliště: Písek

Re: Bielorus EO 2621

#5459 Nový příspěvek od koji »

Ahoj přátelé, dostalo se mi návodu k obsluze v češtině na traktor a nástavbu jumz -eo2621, tak abych nebyl labuť Vám ji tady dávám:
https://uloz.to/!kOAHpuzgvOE9/eo-2621a-bielorus-zip

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Bielorus EO 2621

#5460 Nový příspěvek od Jan_2 »

nnntomas píše:Když vyšroubujete měrku hydraulického oleje z nádrže, fouká vám za běhu čerpadel tudy vzduch? Měl jsem otáčky motoru asi 1000 ot/min. ,a docela to foukalo... to by asi nemělo,ne?
jestli z ty velky na boku - to jsem udelal jednou, teda ne merku, ale chtel jsem dolit olej a zacal tyct olej. Hodne.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“