ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

navijáky, závěsy, čepy, řízení, 3bodový závěs, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#91 Nový příspěvek od jojo164 »

Áno ako vravíš má odpružené nádstavce, no na piestnici sú originál guľové kĺby a potom guľové čapy. Tak si myslím že by to nemal byť problém. Alebo sa mýlim? V najhoršom nádstavce zablokujem. Pôvodné servo (posilovač) som zavrhol.

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#92 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

Prečo? Pôvodné je najlepšie... Netreba nič vymýšľať a aj pruženie ostane funkčné.ano má guľové čapy ale pri jazde po hrboloch by sa menila zbiehavost a rozbiehavost. V teréne by to asi nejako nevadilo ale na tvrdej ceste by to mohlo po ceste " tancovať" ja by som určite radšej dal original ako takto bastlit.

jojo164
Příspěvky: 350
Registrován: ned zář 27, 2009 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#93 Nový příspěvek od jojo164 »

Aj tak nechápem prečo. Však je kopa vozidiel s odpruženou nápravou a riadenie majú na tomto istom princípe ako je hydrostatické riadenie namiesto spojovačky. Hlava mi to neberie. Vie mi to prosím Vás niekto jednoducho zdôvodniť prečo musia byť pevné nádstavce?

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#94 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

No uz nemusi :) bo polaci to maj a zatim klid ale nemlo by to byt bo odpruzeni dela vic nez 10cm a je to omezene na ohyb v kulovem cepu + nastavcich kuloveho cepu zetor ma jeste druhy vlozeny kloub :) a polaci vymysleli teraz klob ktery ma veci vykyvnost tak ho muzes dat na jakoukoliv napravu :) ktera je odpruzena :)
jinak nevim co dodat ja to delal na sve 2511 vychazel sem z koncepce fortara a zatim to de klepu na celo :) ale taky se my zda ze pisnice je prihla :D
ale funkcnost uz druhym rokem :D

Lukas4x4
Příspěvky: 716
Registrován: úte lis 17, 2015 6:17 pm
Bydliště: Podbranč

Re: ma vliv kolmost dvojstraneho pistu na rideni?

#95 Nový příspěvek od Lukas4x4 »

A má ta 25 odpružené kolesá?

Odpovědět

Zpět na „Mechanika“