Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5431 Nový příspěvek od Atlan »

Ono je to troska somarina riesit start bagra v zime. Ked uz tak ho parkovat v garazi. Ohrev vody je fajn ale hydraulicky olej to nezohreje a zrovna M6AD do mrazov nieje. Tak ze cerpadla dostavaju zabrat.

Co sa tyka ohrevu vody, vody ťažko musis tam mat nemrznucu zmes, a ta nema rada lokalne teploty nad 120st, tj sicanie vody okolo spiraly.

Je to bager a ma v zime spat :D a ked je raz za cas kalamita tak ten jeden start s teplovzduskou prezije.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5432 Nový příspěvek od nnntomas »

Aha, dík za info. Je fakt je největší odpor dělá olej - a nejvíc ta medovina :) v převodovce (motorák mám M7ADSIII). Startuji se sešláplou spojkou, jakmile jí pustím, je cítit že to motor dost zatíží...

Zimní start by se mi hodil pro odhrnování sněhu z dvora...

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5433 Nový příspěvek od milosba »

Dovolim si nesuhlasit s nazorom ze bager ma v zime spat. Nehovorim ze mam sovieta cely zivot ale po tom co som si na nom odmakal mam pocit ze ho poznam cely zivot :smich: .

My sme rusaka nekupovali len ako bager ale ako traktorobager a tak k nemu aj pristupujeme teda ho tak aj vyuzivame.

Ja som za to ze ked je nakupena technika, musi byt pripravena na start 24h denne a nie len vtedy ked je von +15... je jedno ci to je kosacka alebo traktorobager.

Nasiel som to co som hladal len neviem ci sa to bude dat namontovat na motor D 65 na jumze... lebo chlapici to montovali ked som dobre postrehol namiesto mrazovej poistky u MTZ neviem jaky motor tam bol

toto si dajte do googlu

Belarus MTZ-82 restoration project. Part 6 (1080p).mp4

a tu som nasiel link
http://www.sklep.mizar.com.pl/podgrzewa ... -8466.html

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5434 Nový příspěvek od milosba »

takze bol som na UA dnes , odstal som si 7 hodin a starter stoji okolo 100€ ale cena sa meni kazdu chvilu cize cena bola taka pre dneska :)
proste ukrajina , to nevymyslis
ale co je zaujimave ze predavaju tam presne tento model:
http://stroje.hyperinzerce.cz/traktory- ... -kromeriz/
a je na nom nalepka MADE IN S......A

skuste hadat pismenka ci uhadnete :)

ale ci fakt z tade to neviem :D

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#5435 Nový příspěvek od cricket »

milosba píše:takze bol som na UA dnes , odstal som si 7 hodin a starter stoji okolo 100€ ale cena sa meni kazdu chvilu cize cena bola taka pre dneska :)
proste ukrajina , to nevymyslis
ale co je zaujimave ze predavaju tam presne tento model:
http://stroje.hyperinzerce.cz/traktory- ... -kromeriz/
a je na nom nalepka MADE IN S......A

skuste hadat pismenka ci uhadnete :)

ale ci fakt z tade to neviem :D

To je cena co si napisal za reduktorovy starter? Na povodny starter original na 12V si nepozeral, aka je cena?
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5436 Nový příspěvek od milosba »

no ine tam ani velmi nemali, teda aspon nie nove .
Ano tie co som pozeral boli redukovane

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5437 Nový příspěvek od Johny1490 »

Hoši, nechystate sa niekto reparovat brzdy na staršom type rusa?
Mal by som na predaj dva fungel nove brzdove bubne, a jeden par (2 pakne) obloženia s novo nalepenim obloženim, ktore je mekke a brzdi suprovo. Mal som to nachystane na mojho rusa ale už je predany, takže ak by niekto chcel tak predam za cenu aku som kupil: bubne po 20eur a obloženie som daval nalepovat za 25eur , teda spolu 65eur.
Dalej mam na predaj koncove rameno z noveho typu, prepakovanie nemam, ale možem dodat rozmery na vyrobu. Cena 100eur.
Dalej mam k dispozicii zadnu pneu 13,6-38 cca 40-50% vzorek. Cena 25eur

Pokial by bol zaujem tak idealne napisat sukromnu spravu a nejak sa určite dohodneme. Viem dodat aj foto pokial by bolo treba.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5438 Nový příspěvek od nnntomas »

Mam problemy:
- pistnice mi padaji vice nezli je asi zdravo, pri max. vylozeni ramene z vodorovne polohy spadne snaad do 15minut.
- lzice to same, pak s nemi jde houpat rukou
-predni radlice taktez, kdyz ji tlacim do zeme tak v momente kdy se dotkne zeme, tak najednou 3 sekundy se nehne a pak zabere a zvedne traktor.
- v hadicich je slyset pred dorazy srceni - vzduch
- na patkach traktor taky dlouho nevydrzi - tak 10minut
Tlaky nastaveny 14MPa zadni, 10MPa predni, manzety nove, otoc beha dobre.

Podle me je to zavzdusneny a nechce se to samo odvzdusnit. Nektere sroubeni trochu rosi, ale tim to asi prisavat vzduch snad nebude...?

Jak to odvzdusnujete? Nebo se to po dni hrabani odvzdusni samo?

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5439 Nový příspěvek od cont33 »

to bude už tým že su rozdelovače olaja z velkou vôlou.... mne tiež neudrží pri plnom vyložení dlhšie... odvzdušní sa samo a radlica tiež reaguje pomalšie... Ma to už svoje roky..
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5440 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja som na byvalom Bieloruse mal potom asi dobre rozvadzače, ked som nechal dvihnute rameno tak vydržalo aj tyžden, samozrejme ze spadlo ale nie az po zem.... Je to proste vsetko zodrate a treba to bud pomenit tie rozvadzace a bude to zase fungovat dlhe roky alebo sa nato vykaslat a zmierit sa stim. Rozvadzac ked je zodraty tak sa lubi aj zasekavat.... A predny rozvadzac nedrži snad ani na jednom rusovi, radlica pada na kazdom a to uz som ich vyskusal aj 5 .

koji
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 19, 2017 9:33 pm
Bydliště: Písek

Re: Bielorus EO 2621

#5441 Nový příspěvek od koji »

Zdravím kolegové, o víkendu se chystáme u našeho rusa měnit těsnění pod hlavou. :prace: mohl bych Vás někoho poprosit o radu popř nějaké schéma jak by mělo být pořadí, resp. seřízení pístů?... :help:
děkuji :pivo:

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5442 Nový příspěvek od nnntomas »

Zajímavé je, že hned po výměně manžet a nalití oleje,když jsem se vším párkrát zahýbal, a nechal to být tak to pak drželo asi tři dny nehnutě, a až pak najednou další den padlo a padá stále... Ono se tím rozvaděčem se tam asi nasává pak nasává sám připadání pístnic vzduch...

Taky jsem musel ke každé pružině v rozvaděči přidat podložku, jak jsou vymačkané...

Rozvaděč se mi občas zasekne... ale spíš když nechám pístnici dojet na doraz, zapůsobí přetlakový ventil. Pomohlo by vyměnit tyčky? Co bude více vydřené stěny rozvaděče? nebo tyčky? Že by mohli býti tyčky z měkčího materiálu? :)

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: Bielorus EO 2621

#5443 Nový příspěvek od Fiškus »

nnntomas píše:Zajímavé je, že hned po výměně manžet a nalití oleje,když jsem se vším párkrát zahýbal, a nechal to být tak to pak drželo asi tři dny nehnutě, a až pak najednou další den padlo a padá stále... Ono se tím rozvaděčem se tam asi nasává pak nasává sám připadání pístnic vzduch...

Taky jsem musel ke každé pružině v rozvaděči přidat podložku, jak jsou vymačkané...

Rozvaděč se mi občas zasekne... ale spíš když nechám pístnici dojet na doraz, zapůsobí přetlakový ventil. Pomohlo by vyměnit tyčky? Co bude více vydřené stěny rozvaděče? nebo tyčky? Že by mohli býti tyčky z měkčího materiálu? :)
Ty tyčky(pro mě šoupátka), jsou velmi přesně broušené a měly by být lapované. U starýho rozvaděče budou opotřebený jak šoupátka, tak otvory pro ty šoupátka. TAkový rozvaděče je lepší koupit nový, protože jejich oprava vyžaduje slušný strojní vybavení a stejně to nebude ono. Standardně se takový opravy pokud vím neprovádějí právě kvůli jejich náročnosti a neekonomičnosti.To přisávání vzduchu je dost pravděpodobný.
Osobně bych se pokusil o přetěsnění a kdyby nezabralo, sháněl bych ekvivalentní náhradu. Kvůli ceně, dostupnosti i kvalitě provedení.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5444 Nový příspěvek od nnntomas »

Rozvaděče mám celé přetěsněné. Je na houby když mi bagrování dlouho nedrží radlice a patky, a musím se zase přizvedávat... :/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5445 Nový příspěvek od Atlan »

Ked si preteanoval piesty, moze byt ze ti odisly manzety v nich. Neviem aky typ bielorusa mas. Petky padat nesmu kedze maju hydraulicke zamky prave z dovodu bezpecnosti. Ano ak padaju ramena a nasady tak potom vecsinou vydrete rozvadzace,Bohus repasuje alebo kupit nove.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“