Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
koji
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 19, 2017 9:33 pm
Bydliště: Písek

Re: Bielorus EO 2621

#5416 Nový příspěvek od koji »

NO tak zase o něco chytřejší.. led to víčko vytlačil asi o 5mm dole. takže to neprdlo a tudy tekla voda. takže mrazovka tam vůbec nejni myslíte ?.. noa co ten kohoutek ?.. neví někdo k čemu to doopravdy je ?...


a že je krásný :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Bielorus EO 2621

#5417 Nový příspěvek od Peter768 »

Cez ten kohút sa vypúšťa voda z bloku motora....

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5418 Nový příspěvek od milosba »

Killer Koly píše:taky me zlobi starter. jeste loni jsem to natocil i na 70 Ah baterii, ted to neroztoci ani se strtovacim vozikem. premyslim o tomhle
http://stroje.hyperinzerce.cz/traktory- ... -kromeriz/
nebo o predelani na benzinovy startovaci motor. neexistuje nahodou neco origo, at nevymyslim vymyslene?
velmi pekny kusok, idem ten tyzden na ukrajinu tak pozrem tam kolko stoji taky kusok

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5419 Nový příspěvek od milosba »

Pocuvajte , nahodov ste sa nestretli s niekym kto ma spiralu alebo zhavice na bielorusovy ?
Ja idem spekulovat na dacim takym lebo sa mi tazko startuje v zime

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5420 Nový příspěvek od Atlan »

Tak skus zhavicku z avie, otvor v sani nejaky je. Ta zhavicka ma spiralku a ventil. Prechodom prudu sa nahreje spiralka a automaticky otvori ventil, na spiralu kvapka nafta a cmudi to, tj teply dym. Dost si to pochvaluju. Na dizloch.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5421 Nový příspěvek od milosba »

skorej som myslel daco take jak maju krystaly alebo na majory co sa dava taka spyrala myslim

nech to aj dajak vyzera

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5422 Nový příspěvek od Johny1490 »

Killer Koly píše:taky me zlobi starter. jeste loni jsem to natocil i na 70 Ah baterii, ted to neroztoci ani se strtovacim vozikem. premyslim o tomhle
http://stroje.hyperinzerce.cz/traktory- ... -kromeriz/
nebo o predelani na benzinovy startovaci motor. neexistuje nahodou neco origo, at nevymyslim vymyslene?
Tento redukovany štarter som mal a je to perfektna vec. Neni sice priruba origo na Bielorusa (drží iba na dvoch šroboch) ale štarter funguje perfektne. Ja mavam v strojoch max 100Ah baterku a ked je teplo tak sa stači len dotknut štartovaka a motor už beží 8) . Ale teraz ked boli tie mrazy tak mal toho aj on dost čo točit. Som ho štartoval pri -15 a keby som munedal ohna tak by nenaštartoval na tu 100Ah baterku. Ten mraz proste robi svoje. Bielorusa som pustil nedavno do sveta aj stimto štarterom takže na dalšom budem mat zase len obyčajny :pistol:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Bielorus EO 2621

#5423 Nový příspěvek od Johny1490 »

milosba píše:Pocuvajte , nahodov ste sa nestretli s niekym kto ma spiralu alebo zhavice na bielorusovy ?
Ja idem spekulovat na dacim takym lebo sa mi tazko startuje v zime
Naj idealnejšie je dat elektricku špiralu niekde do vodnej sustavy, len na rusovi neni nato moc priestor..... A dalšiu vychitavku som chcel použit žhavič do sania a bol by klud zo studenimi štartmi.

PS: Inak ak by mal niekto odfoteny ten žhavič stim nakapavanim nafty tak vložte foto rad by som sa nato pozrel 8)

Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1604
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Bielorus EO 2621

#5424 Nový příspěvek od pedro643 »

Video štartu Bielorusa so žhavičmi

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5425 Nový příspěvek od milosba »

8)

no presne daco take som myslel , vyzera to dost dobre , to do potrubia z jednej aj druhej strany dali zhavenie a napojili na dajaku elektroniku jednoduchu.

ale este som dakde videl daco ine , sa mi zda ze hotove a pasovalo org, len namontovat idem mrknut do mojej historie..
a v pozadi inac pocut redukovany starter

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bielorus EO 2621

#5426 Nový příspěvek od cricket »

milosba píše:8)

no presne daco take som myslel , vyzera to dost dobre , to do potrubia z jednej aj druhej strany dali zhavenie a napojili na dajaku elektroniku jednoduchu.

ale este som dakde videl daco ine , sa mi zda ze hotove a pasovalo org, len namontovat idem mrknut do mojej historie..
a v pozadi inac pocut redukovany starter

Ked budes na Ukraine tak pozri aj kolko tam stoji klasicky starter na bielorusa..
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5427 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5428 Nový příspěvek od milosba »

tak to ti viem povedat aj hned aspon orientacne nejakych 68€ za tu cenu mozno aj redukovany...

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5429 Nový příspěvek od nnntomas »

A nešlo by ten předehřev vody dát do té hlavy jak je víčko - jak tu je na fotce od koji-ho ? Nebo to musí být někde v bloku dole?

koji
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 19, 2017 9:33 pm
Bydliště: Písek

Re: Bielorus EO 2621

#5430 Nový příspěvek od koji »

no když jsme ho startovali tak si myslím byl největší problém ten stuhlý olej dole ve vaně motoru... tomu by asi voda nepomohla.. nebo myslíte že jo ?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“