Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#526 Nový příspěvek od jarda avsop »

vykašlete se na pomalovanou ženskou a ted mě všichni napište, ktery kotel je opravdu nejlepší?Kdo už ho ma a jaké ma zkušenosti?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#527 Nový příspěvek od radas »

Tomas6 píše:Synku bylo to dopoledne kolem 11hod. ale co to bylo za pavilon nevím.Podruhé nechoď.Jako fakt nic moc.Alespoň co jsem viděl já.Vychrtlá počmáraná holčina bez boků, zadku a koz ve sportovní podprdě a kalhotách.To spíš u některých stánků to bylo výrazně lepší...
tak hele dneska byla tak kolem 18 let a podprdu neměla... :smich: :smich: lokace první patro druhá ulička po pravé straně :smich: :smich: a pak to focení na schodech...
Naposledy upravil(a) radas dne úte led 24, 2017 7:40 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#528 Nový příspěvek od radas »

jarda avsop píše:vykašlete se na pomalovanou ženskou a ted mě všichni napište, ktery kotel je opravdu nejlepší?Kdo už ho ma a jaké ma zkušenosti?
probírám se v prospektech a jsem zase značně rozptýlen a to jsem už měl zredukováno na 3 kotle :-/ zaujaly mě kotle attack navíc je montí kolega topenář :-/

Tomas6
Příspěvky: 5788
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#529 Nový příspěvek od Tomas6 »

A sakra.Že já tam nejel dneska...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#530 Nový příspěvek od vitex »

RoKur píše:Brite ta cena za ten automat je perfektní i s DPH. O tom žádná.
Kdo nebude chtít, nebo nemůže využít dotace, tak si může pořídit automat za rozumnou cenu.
Investice se mu velmi rychle vrátí v úspoře na palivu.
A co mám dělat,když jsem si před více jak deseti roky nechal nainstalovat kotel s emisní třídou 5,barák jsem zaizoloval a dal kvalitní okna.Jak můžu dosáhnout na dotace?To samé u předpokládaných dotací pro zadržování dešťové vody na pozemcích.Taky mám hotovo.Proč já vůl jsem pořád o krok napřed? :-/

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#531 Nový příspěvek od Gerhard »

Vitku,ja na ty dotace neverim ,,sem nazoru ze nejsou zadarmo a vbudoucnu to muze mit nejakej hacek

wlcoun
Příspěvky: 480
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#532 Nový příspěvek od wlcoun »

vitex píše:
RoKur píše:Brite ta cena za ten automat je perfektní i s DPH. O tom žádná.
Kdo nebude chtít, nebo nemůže využít dotace, tak si může pořídit automat za rozumnou cenu.
Investice se mu velmi rychle vrátí v úspoře na palivu.
A co mám dělat,když jsem si před více jak deseti roky nechal nainstalovat kotel s emisní třídou 5,barák jsem zaizoloval a dal kvalitní okna.Jak můžu dosáhnout na dotace?To samé u předpokládaných dotací pro zadržování dešťové vody na pozemcích.Taky mám hotovo.Proč já vůl jsem pořád o krok napřed? :-/
Před deseti roky snad ještě ani žádná 5 .třída nebyla. :smich: Snad to bylo jenom do 3. třídy :)

wlcoun
Příspěvky: 480
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#533 Nový příspěvek od wlcoun »

jarda avsop píše:vykašlete se na pomalovanou ženskou a ted mě všichni napište, ktery kotel je opravdu nejlepší?Kdo už ho ma a jaké ma zkušenosti?
Na dřevo dobře vypadá Benekov D18(26,34). Taková vylepšená V 210 Verner. Když ještě někdo pojedete na výstavu , tak udělejte pár foto spalovací komory :)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#534 Nový příspěvek od radas »

mně tam zaujal holz master 20 /půlmetrová polena nerezová přikládací komora 125 dm3 účinnost přes 90 % pak attack a pak biosmart na klíč jenže do toho vleze dřevo 33 cm

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#535 Nový příspěvek od Britt »

Kotel z přelomu tisíciletí a 5 emisní třída? Co je to za značku? Já mám v automatu 4 a kdybych chtěl 5, musel bych instalovat odlučovací filtry na prach. Firma Berski je prý má ale není o ně zájem, protože způsobují silné zanášení filtrů a kotle.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#536 Nový příspěvek od jarda avsop »

radas, s tou učinností 90% u těch kotlu moc nesouhlasím myslím si že je o hodně menší

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#537 Nový příspěvek od Gerhard »

90% ucinnos toby znamenalo skoro uplne studeny komin,musel by mit nucene odsavani splodin

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1898
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#538 Nový příspěvek od RoKur »

Jardo a Gerharde, ono to ale tak bude. A z vlastní zkušenosti s tímto kotlem mohu potvrdit, že spotřeba dřeva není moc velká. Ale samozřejmě nemohu nijak změřit a dokázat tu účinost 90%.
Ale pokud by nebyla, tak by to konkurence okamžitě napadla.
Samozřejmě, že ten kotel má nucené řízené odsávání, což je dnes u většiny kotlů na biomasu, nebo automatů.
Já mám tento http://www.attack.sk/attack-dpx-25-profi/

Radas stačili Ti ty informmace, jak jsem Ti tenkrát dal odkaz do toho jiného vlákna?

Vitex, nějaké možnosti máš.
1) Od někoho sehnat starý kotel, kdo nechce, nebo nemůže využít dotace. Ten si na oko nainstalovat do kotelny a nafotit.
2) Utřít slzu a hluboce si povzdechnout.
Naposledy upravil(a) RoKur dne stř led 25, 2017 7:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#539 Nový příspěvek od Britt »

Gerhard píše:90% ucinnos toby znamenalo skoro uplne studeny komin,musel by mit nucene odsavani splodin
Já mám na kouřovodu teploměr a to už musí být aby mi teplota spalin vylezla na 150st. U starého kotle mi mockrát svítila trubka jako lampion.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Emisní třídy kotlů a kamen a vše kolem

#540 Nový příspěvek od Gerhard »

to jo,jestli ma studeny komin tak jeto mozne ta ucinnost,asi to budou splynovaci ty kotly

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“