Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#46 Nový příspěvek od Milhauss »

Nevím,nevím,do překladu bych moc nešahal. A nešel by vybourat ten překlad,udělat kapsy a dát zpátky a výše??? Nebo ho vybourat a dát místo něj něco nižšího,třeba ičko?? Raději ybch vzal tu podlahu,ale to bude pakárna

ITS
Příspěvky: 6276
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#47 Nový příspěvek od ITS »

A s těmi 6 cm betonu zmizí z překladu i armatura. Překlad pak praskne a odlepí od ytongů . Jediná šance vyhodit překlad i s ytongy, usadit překlad do správné výšky a dozdít mezeru k věnci. Věnec tu chvíli vydrží. Překlad bez spodní armatury ani chvíli.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#48 Nový příspěvek od Ondras83 »

preklad je z ytongu, ma 375mm na sirku, 250mm na vysku, vazi 2 nebo 3 metraky a stal skoro 4tisice - vyhazovat se nebude...to je moc velkej zasaz, to radsi upravim ten beton na podlaze

jen jsem pocital s jinou vyskou podlahy a podezdivkou pod dvere, nakonec se to zmenilo a nejak se to seslo, ze mi ted chybi 4cm...da se to prezit i bez tech 4cm, ale radsi bych to udelal tak, jak bylo puvodne v planu...

zdalo se mi jednodussi vyrezat 3m ytongovych prekladu nez 6m betonu...

na tom prekladu je vrstva ze 150mm prickovek lepenych ve vsech smerech k sobe (2x vedle sebe zdeny na vazbu na lezato) a na tom jsou vencovky a zality 250mm betonem C25 s armaturou...na tom je pozednice a vazniky se strechou

rikam si, ze to nic neudela (znamej ma na kulne nazdeny preklady - dva ytongy slepeny do sebe) a taky mu to drzi v pohode), ale chci to bud potvrdit nebo vyvratit...

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1164
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#49 Nový příspěvek od Thomasson »

Překlad od Ytongu má na spodní (tažený) straně ocelovou výztuž (proto se musí dát správně horní stranou nahoru a ne naopak), pokud ubrousíš 4 cm, tak tu výztuž odhalíš a nebude spolupůsobit.
Už máš ten věnec zalitej? Pokud ne a máš na překladech vyzděných jen těch 15 cm Ytongu, tak bych si dal tu práci a překlady vyndal, podezdil a usadil zpět.
Jinak já měl obdobný problém u 2 posuvných dveří - neuvědomil jsem si, že je otovor potřeba vyšší o cca 5 cm na horní kolejnici, tak mám dvoje dveře o cca 4 cm nižší a není to vůbec poznat. Zatím si toho nikdo nevšiml a to ani když jsou ostatní dveře správně. Tak je otázka, jestli to tak nenechat.
Pokiud budeš sahat do podlahy, kde ty 4 cm ubereš, na izolaci?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#50 Nový příspěvek od Ondras83 »

ok, preklad necham... uz je hotova strecha, cekam, az si prijedou vymerit okna a prave nevim, jestli tu diru udelat takhle

thomasson: tak presne to jsem udelal u dvou dveri... :-/

no bez tech 4cm bych mel ty dvere (samotne kridlo) cca 195-198cm ...jsou to vstupni dvere, tak nevim, aby to nebylo zase nizky, my jsme mali (max 175) ale kdyz prijde navsteva, aby to nebylo jako u snehurky...

jj, nemel bych vysku podlahy 23cm, ale 18-19cm

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#51 Nový příspěvek od peyrak »

a tu výšku podlahy bys ovlivnil v celém domě? pokud jo určitě bych to nedělal, izolace je důležitá, jsou to všechno peníze ušetřený po celou dobu provozu domu, to je lepší když se nějakej dlouhán 4x do roka jebne do hlavy, ale asi bych si dal práci a posunul ten překlad nahoru, já to dělal doma u čtyřech vchodovek, ale starej barák zděnej z cihel

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#52 Nový příspěvek od Veteranista! »

Zrovna u vchodovek je to blbý, ale asi bych to nechal tak.
Sekání betonu jsi nedovedu představit a pokud tam navíc bude podlahovka, každý cm betonu se hodí.
Řezat překlad nejde.
Posouvat překlad, já bych měl strach, že praskne věnec, ne hnad, ale třeba za 5 let, přece jenom, nikdy ho nepodezníš tak, jak teď sedí, když jsi ho vyléval přímo na zeď.
Navíc poku tam budeš mít 198 cm průchodnou výšku, myslím že je to ok.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#53 Nový příspěvek od Ondras83 »

peyrak píše:a tu výšku podlahy bys ovlivnil v celém domě? pokud jo určitě bych to nedělal, izolace je důležitá, jsou to všechno peníze ušetřený po celou dobu provozu domu, to je lepší když se nějakej dlouhán 4x do roka jebne do hlavy, ale asi bych si dal práci a posunul ten překlad nahoru, já to dělal doma u čtyřech vchodovek, ale starej barák zděnej z cihel
soused ma cca stejnej barak a ma podlahu 18cm

jeste zajedu do firmy, kde budeme brat okna a presne pomerim ram dveri atd...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8779
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#54 Nový příspěvek od bourač »

na překladu máš 15cm výplň z příčkovek? Na příčkovkách je věnec? Některý z vazníků je přímo nad dveřmi?
Vzal bych ruční pilu na tvárnice a 5cm celkové tl. zdi bych nad překladem vyřezal vodorovně až na kraje překladu. Pomohl bych si vyrobeným trubkovým vrtákem + silná vrtačka.
Pod překlad bych dal fošnu, na zem 2 hevery + 2 trámky a s pomocí vodováhy to zvednul kam je třeba. Překlad dole podezdít, nahoře a na bocích PUR pěnou vypěnit.
Ytong, Porfix a všechny podobný materiály časem (3-5 let) stejně někde prasknou. Většinou to na statiku baráku nemá zásadní vliv.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#55 Nový příspěvek od Ondras83 »

Byl jsem h dodavatele oken a dveří a vyřešeno, dveře se dají do stav. Otvoru ze strany místnosti, kde se 4 cm zaseknou do překladu (ty 4 cm to musí přežít) a hotovo...Jediná "nevýhoda" je, že bude spaleta cca 38 cm, ale to mi nevadí, bude tam trošku závětří.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8779
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#56 Nový příspěvek od bourač »

8) výborné řešení, kvůli tepelným ztrátám bych na špaletu nalepil 1-2cm EPS, poté omítka
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#57 Nový příspěvek od Ondras83 »

ano, to tam bude, asi 4cm, protoze ram ma 7cm, 3cm bude kryt preklad (1cm na penu) a z boku, aby byl ram dveru vsude stejny bude dolepeno polystyrenem (extrudakem) tloustky 4cm :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#58 Nový příspěvek od Ondras83 »

panove...resim zmenu v planu, v projektu mam ke kominu naslapny tasky (nevim proc nemam vykyr... :-/ ) no a ted jsem nechal postavit komin od dodavatele kominovyho systemu...pri objednavce jsem se tam radil s nejakym manikem, kterej ma technickou podporu na starosti...ty schodnice tam davat nechci a rozhodne nebudu, protoze mam sklon 22°, ze silnice vydim krasne komplet strechu a zkur..t to tema schodnicema nechci

komin mam 6m, vychazi krasne tech 65cm nad hreben, ale kdyz jsem mu rikal, ze mam na pude kontrolni okno, rekl mi, ze pri 6m kominu jde veskera kontrola a vymetani spalinovy cesty spodnim vymetacim oknem...coz by mi resilo problem, ze bych nemusel dodelavat vykyr ani schodnice...jen nic takovyho nemuzu najit, studoval jsem čsn - kominy a korouvody a o tomhle tam nic nebude, cetl jsem i stavebni zakon ale nejak moc moudrej z toho nejsem...

problem je, ze kvuli kominu tady strasne vysiraji na stav. urade (ostatne vysiraji uplne kvuli vsemu) no a tak to potrebuju poresit

jeste mam jednani s kamosem, co mi dela stavebni dozor a muzu zavolat tomu panovi, co mi radil pri vyberu toho kominu, jen jsem mel ted chvili cas, tak jsem se zkusil zeptat i tady :ano:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10067
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#59 Nový příspěvek od Ondras83 »

tak komin vyresen a okna konecne namonotvana...vsechno nastesti klaplo :)

s dodavatelskyma sluzbama bych mohl vypravet...

spatne spocitany cihly od dodavatele, spatne vypocitany rozmery prekladu, spatne udelana vazba, napoprve spatne dodana barva tasek (na vetracky jsem potom cekal 2 mesice), spatne nalatovana strecha, takze prelatovat, spatne postaveny komin, jedno okno se bude muset vybourat, protoze je praskly ram (ovsem toto firma resi pozitivne - montaznici na to prisli vcas a okno je tam jen tak dany, aby byla uzavrena stavba) ...atd atd :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Ondras83 - NOVÉ BYDLENÍ

#60 Nový příspěvek od vitex »

A proto jsem nestavěl dodavatelsky ale pracně jsem si to všechno spočítal,neteř nakreslila a tak jsem neměl žádné problémy.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“