Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jawa559
Příspěvky: 214
Registrován: pon lis 21, 2011 8:23 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Fortschritt E930/931

#2266 Nový příspěvek od jawa559 »

deyva píše:Co přesně vyfotit? To uchycení spojkovýho lanka na kartru?
Tak tak 8)

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2267 Nový příspěvek od vašík »

První stroj je rozebranej a čekám až bude teplo.Tam je lanko vedené od řidítek pod ten boční plech.Lanko má koncovku to je zaháklé v tom deklu a v páce je váleček se šroubkem.Obrázek
Druhej stroj má lanko vedené předem
Obrázek
Obrázek
Doufám že ti to trochu pomohlo ;-)

Uživatelský avatar
jawa559
Příspěvky: 214
Registrován: pon lis 21, 2011 8:23 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Fortschritt E930/931

#2268 Nový příspěvek od jawa559 »

vašík píše:První stroj je rozebranej a čekám až bude teplo.Tam je lanko vedené od řidítek pod ten boční plech.Lanko má koncovku to je zaháklé v tom deklu a v páce je váleček se šroubkem.Obrázek
Druhej stroj má lanko vedené předem
Obrázek
Obrázek
Doufám že ti to trochu pomohlo ;-)
Tak jsem se nato díval a v hliníkovým krytu nad zapalováním je díra i ten zářez,ale chybí mi díra v tom krytu hlavy.

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2269 Nový příspěvek od vašík »

Poměř ještě lanko.Ale bude to ten 1.Tam je kratší lanko.Mám ho zarovnaný od loňska a není tam pořádný světlo na focení.Začal jsem ho opravovat a naskytl se lacino koupit jinej tak jsem ho odložil.

Uživatelský avatar
jawa559
Příspěvky: 214
Registrován: pon lis 21, 2011 8:23 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Fortschritt E930/931

#2270 Nový příspěvek od jawa559 »

vašík píše:Poměř ještě lanko.Ale bude to ten 1.Tam je kratší lanko.Mám ho zarovnaný od loňska a není tam pořádný světlo na focení.Začal jsem ho opravovat a naskytl se lacino koupit jinej tak jsem ho odložil.
Tak jsem tyto dvě varianty skombinoval. Lanko jsem protáhl z pravé strany nad zapalováním a přivedl ho zepředu,kde jsem oběvil dírku s ďůlkem do kterého jsem opřel bowden a lanko protáhl kolem hlavy až k páce spojky a zajistil ho průchozí trubičkou se šroubkem.Plechovému krytu hlavy bowden nepřekáží a chod spojky je bez odporu. 8) Teď ješte zehnat nové plynové lanko. Ze simsona je krátké. Našel jsem tyto http://www.biker1984.cz/bowden-plynu-Fo ... d29230.htm http://www.moto-ok.cz/bowden-plynu-fors ... 13062.html http://www.motokrnov.cz/6691-podvozek/6 ... rschritt-/ akorát poštovné je vždycky dvojnásobné než cena lanka :'( a pak chtějí pošťáci přidat :tyty: . Budu muset prohlídnout Jawy jestli na ně nebude potřeba něco koupit,aby se to vyplatilo si to nechat zaslat. Díky za fotky a rady 8)

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2271 Nový příspěvek od vašík »

Jsem rád že jsem ti pomohl. 8)

Uživatelský avatar
jawa559
Příspěvky: 214
Registrován: pon lis 21, 2011 8:23 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Fortschritt E930/931

#2272 Nový příspěvek od jawa559 »

Ještě jsem se chtěl zeptat,jak se dá opravit vyskakující dvojka? Jednička a zpátečka drží,ale dvojka v záběru vyskočí.Dá se to opravit bez rozpůlení motoru ze strany spojky nebo ho musím rozpůlit? Díky

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2273 Nový příspěvek od Killer Koly »

musis to rozpulit, ale neni to nic sloziteho
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
jawa559
Příspěvky: 214
Registrován: pon lis 21, 2011 8:23 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Fortschritt E930/931

#2274 Nový příspěvek od jawa559 »

Killer Koly píše:musis to rozpulit, ale neni to nic sloziteho
a co tomu schází aby nevyskakovala ta dvojka?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2275 Nový příspěvek od Killer Koly »

je tam takovy valecek s otvory pro kulicky a uvnitr toho je radici predloha, takova tyc se zarezy. podle me mas rozdrcene nebo vypadle ty kulicky ´pro 2. rychlost. druha moznost je opotrebovany radici kulisa. je to kus plechu se zarezy na hrideli. vic uvidis, az to rozeberes
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2276 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem byl koupit na náhradní motor z kterého jsem si půjčil píst a válec vymezovací podložky na pístní čep.Předchozí majitel je tam prostě nedal.Prodavač mě nabídl to kolečko na zpátečku zhruba za 650,-Kč. Jak je složitá to do motoru namontovat?Šlo by to dát i do 4q že by byla 3q a zpátečka.Zapoměl jsem se zeptat.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2277 Nový příspěvek od Killer Koly »

vašík píše:.Prodavač mě nabídl to kolečko na zpátečku zhruba za 650,-Kč. Jak je složitá to do motoru namontovat?Šlo by to dát i do 4q že by byla 3q a zpátečka.Zapoměl jsem se zeptat.
to me celkem zajima. kde to "kolecko" na zpatecku prodavaji? mimochodem neni to kolecko, ale jsou to celkem 3 kolecka. na ten 4q motor by to asi namontovat slo, ale z hlavy nevim, jestli to pujde jinam nez misto puvodni 2. a ono to vlastne neni misto dvojky, ale misto trojky. kdysi jsem se pokousel preskladat tu prevodovku na R-0-1-2, ale neslo mi to slozit do stromecku. moc jsem nad tim nepremyslel a radsi to slozil do puvodni sestavy s tim, ze to nejde. ale kdo vi, treba se ti to povede. kdybys potreboval poradit, tak se ptej. nejcerstvejsi zkusenosti by s tim mel mit i Niko, ma jeden motor odeme a mozna ho uz rozdelal
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2278 Nový příspěvek od PavelTDi »

Nejde to . . . To zpátečkový soukolí je díky plechům široký , takže by se to nevešlo do skříně . 4q stromeček je stejně širokej , jako stromeček 1,2,R . . .

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2279 Nový příspěvek od vašík »

U prodejce moto Havrda Hradec Králové.Zatím jsem vydržel bez zpátečky ale někdy by se šikla.
Kdyby jsi to nenašel na int.tak zjistím adresu.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2280 Nový příspěvek od Killer Koly »

ja spis jen ze zvedavosti. nemel jsem tuseni, ze se to da jeste sehnat. spis bych potreboval ty gumove kryty retezu, to nema? zpatecka je zrovna u tehle frezy celkem k nicemu. je to lehky stroj, tak se da couvat rucne. navic je zpatecka dost rychla a razeni chvili trva. vyznam ma vlastne jen pri jizde s vozikem. nepremyslel nekdo spis nad elektrickou zpateckou? napadla me jeste jedna pridavna remenice s volnobezkou na remenici pohonu naradi a tim by se couvalo. samozrejme pri zarazenem neutralu
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“