Gola sada - vyber

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Gola sada - vyber

#91 Nový příspěvek od Veteranista! »

Zatím ne, ale taky jsme na to koukal kdesik, ale stálo to snad 700Kč, ale určitě nějaké využití by se sem tam našlo.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Gola sada - vyber

#92 Nový příspěvek od gbelec petr »

od pondělka 12.12 je v akci tato sada-http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=1000.nedělám jim reklamu ale na takové to domací šušňání to asi stačit bude..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21625
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Gola sada - vyber

#93 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, podobné dvě sady máme ve firmě. Jen od jiného výrobce. Přesně nevím jestli Extool? Ale kdo má ruce někdy i nohy :D tak s tou sadou morduje co se dá. A uplně se divím, že to vůbec snese. Protože někteří myslí, že je to prostě na všechno a tak se k tomu chovají. Ale třeba urvat šroub zatím dokázali pokaždé trhákem. Asi je osvítil nějakej duch a ráčnou to nedělají. Tahle sada zatím zvládla všechny šroubové dalo by se říct kolikrát i něšroubové spoje. :vysmech: Myslím že je to skorem stejné v obsahu kufříku co jsem koukal. No přiznám se, ale myslím že pod stromečkem něco podobného z Lídlu bude. :red: A jak píšu na doma a rozumné práce je to vše pohromadě v dobré kvalitě. Jasně že když se nasadí 30 ořech a na ráčnu trubka tak to jistě nedá. Ale ona to nedá ani echtovní ráčna. No už jsem to tak párkrát viděl.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20610
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Gola sada - vyber

#94 Nový příspěvek od vitex »

Je to na takové to domácí žvýkání dobré.Počítej ale s tím,že to dodrbe při vyšším zatížení hlavičky šroubů.Na utržení je přece jenom trhák,nebo kvalitní ořech.EXTOOL je sračka-u mě má zákaz.

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Gola sada - vyber

#95 Nový příspěvek od tiger »

Ježíšek mi přinese tuhle gola sadu : http://eshop.wuerth.cz/Sortiment-nastrc ... m=09651756 tak doufám , že budu spokojen..

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20610
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Gola sada - vyber

#96 Nový příspěvek od vitex »

Budeš určitě,asi si ji taky pořídím,abych nemusel pořád po žebříku do dílny pro nářadí.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Gola sada - vyber

#97 Nový příspěvek od kenybz »

mám tu půlovou od würtha a zatím se jí na polici nic nestalo su taký blb že používám starou sadu co jsem postupně poskládál z dílů ze šrotu ale občas ju vytáhnu to zas jo kvalitní to je ale například sada s prodlouženýmy bity neni nic moc hlavně tvrdost těch bitů na normální šrouby oka ale jak tím vemeš třeba samořezku do kovu tak jak se to párkrát protočí tk se bit trochu opotřebovává a to bych u takové značky nečekal ne že by to zhoblovalo bit nebo dokonce zlomilo ale ten šroub je prostě tvrdší dostává to naprdel

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Gola sada - vyber

#98 Nový příspěvek od ITS »

Teda nevím, co je na té sadě tak úchvatného. Budete mě o tom muset proškolit.
Mně se na ní nelíbí:
1/ Přehazování směru ráčny kolečkem. Preferuji páčku, protože v polovině manipulací je potřeba ráčnu držet fest za hlavu a točit. Pak je kolečko každou chvíli přehozené.
2/ Sada má normální profil šestihranů. Dnes výhradně preferuji ty vlnkovaté, které obcházejí rohy šestihranu.
3/ Nevidím tam nástavec na kříž ( trhání bez ráčny).

Jak píše Kenybz, tak kvalita bitů je mizerná všude. Osobně každoročně řeším problém nákupu bitů imbus 5 do aku utahovačky, která má přímo držák na bity s jistící kuličkou. Si představte, že ty bity nikde nemají drážku pro tu kuličku. Vždycky nakoupím 20 bitů a v soustruhu do nich flexou řežu drážky. Ti výrobci jsou asi vadní.

V oblasti golovek preferuji nízkou cenu. Ořechy mají životnost danou frekvencí ztrácení a ráčny s páčkou vydrží docela hodně - pokud ji vlastnoručně neurvu.

V poslední době jsem byl nadšený z jediného gola-vehiklu. Kolega přinesl do práce doma nepotřebnou 3/4" sadu "PALCOVÝCH" klíčů a golovek. Údajně to chodilo s prvními lisy na slámu Heston. Jsem mu poděkoval a seskládal to do jedné bedny. Ty klíče a ořechy snad v životě ve firmě nepoužijeme, tak jako on doma. ALE ta ráčna je geniální. Sice má to mnou neoblíbené kolečko, ale je pevná, z jednoho kusu, lehoučká a právě do ruky. Nedá se srovnat s českými ráčnami s vyndávací - spíše vypadávací- tyčkou.

A když jsem zmínil tu palcovou velikost, tak jediná palcová věc, co se občas použije, jsou imbusy. Ti Angličané a trochu i Italové docela dobře zamořili hydrauliku palcovými imbusovými šrouby. Kdysi jsem jednu sadu klíčů koupil a celkem ji máme oblíbenou. Už i proto, že obsahuje i metrické klíče v mezirozměrech.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Gola sada - vyber

#99 Nový příspěvek od ZipBene »

ITS
1. souhlas páčka je lepší a někdy je pořeba přehodit směr v místě kde mám jen prst. To u kolečka nejde.
2. šestihran je lepší než vícehran. Zejména u šroubů které jsou orezlé a mají ty hranky načaté a neúplné. Většinou stačí doklepnout ořech nadoraz kladívkem a šestihran nesklouzne.
3. trhací nástavec jer dobrá věc a neobejdu se bez něj. Navíc sem si do sady přidal ještě jeden dlouhý nástavec a tak mám delší páku a když to nestačí nasadím ještě trubku. Používám to tak od 18ctky ořechu a nemám problém. Gola je od firmy MAGG. To co vydrží je obdivuhodné. Zejména ořechy. Cena 1800Kč s DPH za 108 dílů mi nepřijde nijak přehnaná na to co už toho udělala a doufám ještě udělá.

salus
Příspěvky: 593
Registrován: ned lis 24, 2013 1:19 pm
Bydliště: zde

Re: Gola sada - vyber

#100 Nový příspěvek od salus »

Já mám ještě po tátovi "golovku" zn. GEDORE a můžu potvrdit, že je to tedy "držák" ta sada je minimálně 70 let, možná i mnohem více let stará (táta ji už taky neměl jako funglovku), ráčna je původní, ovládání páčkou. Má sice poměrně velký krok na ozubení, ale zato drží. Pak mám ještě komunistickou TONA, ale tam už byla původní ráčna s ovládáním kolečkem a ozubení té ráčny bylo poměrně jemné, tj. malý krok, ale zato nic nevydržela. Takže je stržená, nahradil jsem jí nějakou jinou ráčnou, výrobce teda nevím (možná je to i TONA :-/ ), sice drží viíc než ta původní, ale ta má zas tu nevýhodu, že změna směru utahování se provádí bočním přesouváním toho čtyřhranu co se na něj nasazuje ořech, to je podle mě docela nepraktické.

ITS
Příspěvky: 6273
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Gola sada - vyber

#101 Nový příspěvek od ITS »

ZipBene

Tím vlnkovitým profilem nemyslím vícehran, ale tohle :
https://www.uni-max.cz/gola-sada-univer ... -ks/d/img/

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Gola sada - vyber

#102 Nový příspěvek od ZipBene »

Aha tak to jo. Blbě jsem to pochopil.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20610
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Gola sada - vyber

#103 Nový příspěvek od vitex »

ITS píše:Teda nevím, co je na té sadě tak úchvatného. Budete mě o tom muset proškolit.
Mně se na ní nelíbí:
1/ Přehazování směru ráčny kolečkem. Preferuji páčku, protože v polovině manipulací je potřeba ráčnu držet fest za hlavu a točit. Pak je kolečko každou chvíli přehozené.
2/ Sada má normální profil šestihranů. Dnes výhradně preferuji ty vlnkovaté, které obcházejí rohy šestihranu.
3/ Nevidím tam nástavec na kříž ( trhání bez ráčny).

Jak píše Kenybz, tak kvalita bitů je mizerná všude. Osobně každoročně řeším problém nákupu bitů imbus 5 do aku utahovačky, která má přímo držák na bity s jistící kuličkou. Si představte, že ty bity nikde nemají drážku pro tu kuličku. Vždycky nakoupím 20 bitů a v soustruhu do nich flexou řežu drážky. Ti výrobci jsou asi vadní.

V oblasti golovek preferuji nízkou cenu. Ořechy mají životnost danou frekvencí ztrácení a ráčny s páčkou vydrží docela hodně - pokud ji vlastnoručně neurvu.
Ahoj Tome,co je na ní úchvatného to vážně nevím.
1)Proto asi nejvíce používám hádej dle opotřebení které?

Obrázek

2)S Tebou souhlasím,potom ale nemůžeš preferovat nízkou cenu. ;-)
3)Nástavec se dá dokoupit.
V práci máme od výrobců Gola,Zebra,Tona(ještě česká) a samozřejmě aušus Tona Expert.Těch máme jak na potvoru nejvíc sad.Nikdo s nimi nechce dělat,tak z nich vyrábíme pomůckové nářadí.Díky tomu přecházíme postupně na nářadí od dodavatele Würth.

Jinak jsem akorát kolegovi psal,že bude spokojen-nevím proč by nebyl a já si ji pořídím taky,protože podobnou(rozšířenou) znám a cena je slušná.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8775
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Gola sada - vyber

#104 Nový příspěvek od bourač »

strhnutou ráčnu (s páčkou) netřeba vyhazovat, uvnitř je ozubený segment a při strhnutí se ulomí první zub - překáží. Stačí ten ulomený zub vyhodit a ráčna funguje dál jako by nic.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20610
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Gola sada - vyber

#105 Nový příspěvek od vitex »

Za svoji krátkou praxi jsem zničil hromadu nástavců,jak vnějších,tak vnitřních ale ještě se mi nepodařilo zničit,nebo poškodit ráčnu. :-/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“