Sloupové vrtačky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: sloupové vrtačky

#706 Nový příspěvek od liba23 »

elbarto píše:Zdar. Mam pocit (na moji VS20), ze na motoru je prakticky stejna jako na druhe strane, jen otocena. Mam remen na stredu, nikdy neprendany. Nikdo maximalni otacky na tomto stroji nejspis vyuzivat nebude. Schvalne pisni az budes vedet kolik jsem prohadal ?
20ka má jen dvě velikosti na řemenici tak nevím jak máš ten řemen na středu....? A na motoru jsou určitě menší průměry než na hnané hřídeli převodovky

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: sloupové vrtačky

#707 Nový příspěvek od elbarto »

... jo,jo, mas pravdu. Ted jsem na to koukal a nejsou stejne :-(

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: sloupové vrtačky

#708 Nový příspěvek od capumpor »

Ahoj.
Děkuji ti moc za katalog. Rozměry už teď vím. Budu tedy shánět tento motor. Doufám, že se brzo objeví něco na Bazoši.
Akorát mě překvapilo, že převod není 1:1.

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: sloupové vrtačky

#709 Nový příspěvek od Coule »

Coule píše:Ahoj, prosím změříte mě někdo řemenice na Jihokovku V16 (ta co bývala v opravárenských VSKách ). Mám tento stroj s nepůvodní řemenicí a chci to napravit. Je to stejné jak na menší V10? Tam vím kolik a jak to má být. Nikdo v okolí tuto vrtačku V16 nemá. Díky předem.

Ahoj, jen se připomínám, klidně do SZ, zatím se nikdo neozval. Díky všem

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: sloupové vrtačky

#710 Nový příspěvek od capumpor »

Tohle jsem změřil. Délkové rozměry řemenice motoru ber +- 0.5 mm. Špatně se mi to měřilo, překážel mě tam motor.
Zde je skica:Obrázek

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2223
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: sloupové vrtačky

#711 Nový příspěvek od winch »

Z technického kreslenia píšem za "1" :) no keby si mu tie drážky zmeral cez nejaké valčeky, by to presnejšie vyrobil.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: sloupové vrtačky

#712 Nový příspěvek od kenybz »

jistě má to pěkné 8) jenže válečky v opotřebené řemenici nic moc...
jsem si vzpoměl na technické kreslení na škole to mě šlo ale pak sa vyměnil učitel...no když to někdo bude chtět vědět jak to bylo tak to napíšu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: sloupové vrtačky

#713 Nový příspěvek od ota »

To Kenybz, mi měli na technické kreslení starého pána a ten strašně, ale strašně chlastal. Přišel po zvonění do třídy, na stůl postavil zpětnej projektor a položil folii s výkresem a řekl, překreslit do sešitu a šel do kabinetu. Před zvoněním přišel vypnul projektor zbalil ho a odešel. Když jsme měli dvouhodinu kreslení, tak si poslal do kantiny pro piva, aby to s náma vydržel. Stejně si ještě chodil v průběhu vyučování loknout do kabinetu myslivce. Ten měl z okna na provázku spuštěnej, aby mu to nestálo na stole v kabinetu. Vždycky v té dvouhodině přišel z kabinetu posilněnej a nevěděl kde zkončil. Nadával nám a dokázal taky roztrhat sešit že je špatně nakreslenej výkres. No mazec s ním. :D

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: sloupové vrtačky

#714 Nový příspěvek od capumpor »

Dík za chválu, já se naopak bál jestli to mám vložit veřejně. Chyb tam teď vidím celkem dost. Trochu jsem spěchal. Některé přímo bijou do očí. To by byl roztrhanej sešit :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: sloupové vrtačky

#715 Nový příspěvek od ota »

Ne máš to pěkné jak píšou kluci. To ten učitel by řekl: Ukaž kouknul by se a počkej já si dojdu pro brejle. A už by v Tobě byla malá dušička. Nasadil by brejle a už by to jelo! :D
Takhle jich pár roztrhal. Vždyť je to špatně, tohle taky špatně, no všechno špatně ty pse gumovej! Příšero Syngapurská a škub, škub a už to lítalo. A zejtra to budeš mít překreslený a tuší! A druhej den přišel a nic si nepamatoval! :D

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: sloupové vrtačky

#716 Nový příspěvek od capumpor »

Tak třeba ta viditelná hrana sražení na horní řemenici, ta tam být nemá.
Když už se tady bavíte o učitelskejch, mě učil jeden pan profesor a na jeho hlášky se zapomenout prostě nedá. Učil technologii. A dodnes si pamatuji třeba když vykládal a někdo něco řekl bez přihlášení, v tu ránu zařval až se všichni lekli ,,Kdo to řek?'' když se přiznal, tak ,,Takovýhle srandičky si dělej se svým fotrem''. Nebo někdo počítal u tabule, on vstal, přišel, podíval se na tabuli, zase si sednul za katedru a pravil ,,Tak tohle když sečtěš tak ti z toho vyjde banán a koloběžka''. Nebo ,, A ty seš pitomej, jo? Hlupane. '' když tasil a někdo nevěděl.
Taky jsme všichni museli mít obalený sešit v modrém papíře. V papírnictví u školy už věděli. Jo jak to chce ten profesor? Tady je. Měl schovaný sešit jednoho vzorného studenta a ten všem ukazoval jako etalon řádně vedeného sešitu. Ten študent je dnes kapitánem vládního Airbusu.

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: sloupové vrtačky

#717 Nový příspěvek od Coule »

capumpor píše:Tohle jsem změřil. Délkové rozměry řemenice motoru ber +- 0.5 mm. Špatně se mi to měřilo, překážel mě tam motor.
Zde je skica:Obrázek

Díky moc, to je sen, konečně, po letech.
Kdyžtak to někdo hoďte kdo máte přístup na CNC fórum, tam to taky třeba ocení.

ještě jednou díky.

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: sloupové vrtačky

#718 Nový příspěvek od capumpor »

Není zač, ale na cnc to raději nedávejte. Bych potom musel lézt kanálama :-)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: sloupové vrtačky

#719 Nový příspěvek od kenybz »

a proč ne? důležité jsou ty míry kdybys viděl co za čmaranice se mi dostanou do ruky a musíš to nějak přečíst

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: sloupové vrtačky

#720 Nový příspěvek od ota »

Ahoj kluci já vím že bych neměl ty moje keci sem psát, ale když tady čtu různé příběhy tak mi v hlavě samo od sebe naskakují ty moje zážitky. Jestli si vzpomenu, až to dopíšu a přejdu dvorek do dílny, někde tam mám založený výkresy co občas někomu dělám. Tak zkusím dát nějakej obrázek výkresu a hotovou věc jak vypadá. Uplně teď vidím v duchu kterej výkres to zrovna je, snad ho najdu. To stojí za zasmání.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“