Bielorus EO 2621

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5236 Nový příspěvek od cont33 »

pokial je v prevodovke čierna husta brečka tak ju tam vrať naspäť... jedine zeby to bolo biele pre obsah vody to treba vymeniť... ta husta brečka je na to najlepší olej aký je... hovori sa mu smolka tomu oleju a do uazov ju ťažko zhanaju a vozia z ruska za nemalé prachy... motorový daj m6AD. ADS je zbytočne to je do preplnovaných motorov a na vyššie pracovne teploty..
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5237 Nový příspěvek od nnntomas »

Aha. :) Zdá se, že je bez vody - je černý. Ale jestli je původní tak je 30 let starý :) A když potřebuji asi 15l převoďáku dolít - čím? Jak se přesně ten ruský převoďák jmenuje - není to TEp-15?

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5238 Nový příspěvek od roman79 »

nnntomas píše:Aha. :) Zdá se, že je bez vody - je černý. Ale jestli je původní tak je 30 let starý :) A když potřebuji asi 15l převoďáku dolít - čím? Jak se přesně ten ruský převoďák jmenuje - není to TEp-15?
Ked to mas rozobrate tak si pozri O kruzky na oske brzdoveho a spojkoveho pedalu co ide cez prevodovu skrinu. Inak ti take bude pekne tiect a nemas sancu sa dostat po kontrolny otvor.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5239 Nový příspěvek od roman79 »

nekarda8 píše:Zdravím chtěl bych se zeptat ohledně dodatečné montáže chladiče hydraulického oleje potřeboval bych vědět jakákoliv řešeni z čeho sehnat chladič kam ho namontovat jedna se o typ 2621 B3
Ja som dal elektricky chladic od Hennlich.cz Je na 12V a stal ma aj s dopravou na Slovensko cca 400,- €.
Pripojeny je na spiatocku cerpadla co je na motore tak, ze pred pripojenim na nadrz som rozpolil trubku a dorobil koncovky na pripojenie chladica. Chladic som dal na L profil prisrobovany k ramu pred nadrz hydr. oleja. Lave svetlo ale islo prec. Aj tak bolo zbytocne, lebo v predu namiesto nadrze mam drevenu debnu na betonove protizavazie ked jazdim do strmeho kopca.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5240 Nový příspěvek od roman79 »

Atlan píše:Na spiatocku z pomocneho rozvadzaca co je na prednu radlicu a otoc. Teda dufam ze B3 to ma tak isto ako predosle typy.

Tak maticu na tom retazovom kolese podkopu sme obrusili od zvaru ale nejde nou pohnut. Tak ze ako to mate tiez privarene mate sa na co tesit. Pristup jak k peniazom, ani huchnut po tom nejde.
Maticu na otoci sa mi podarilo vythnut aj ked bola zavarena tak, ze som kopal do kopca. Akoby si si chcel pomocou podkopu zdvihnut zadok bielorusa hore. Povolil mi nastastie zavit na matici a na hradeli zostal pouzitelny.
Dalsi sposob: skus maticu rozpilit a sekacom jej pomoct. Kupis novu u Bohusa tusim za 9 €. Ale pozor na zavit na hriadeli.

nekarda8
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 26, 2016 6:51 pm
Bydliště: Česka Lipa

Re: Bielorus EO 2621

#5241 Nový příspěvek od nekarda8 »

roman79 píše:
nekarda8 píše:Zdravím chtěl bych se zeptat ohledně dodatečné montáže chladiče hydraulického oleje potřeboval bych vědět jakákoliv řešeni z čeho sehnat chladič kam ho namontovat jedna se o typ 2621 B3
Ja som dal elektricky chladic od Hennlich.cz Je na 12V a stal ma aj s dopravou na Slovensko cca 400,- €.
Pripojeny je na spiatocku cerpadla co je na motore tak, ze pred pripojenim na nadrz som rozpolil trubku a dorobil koncovky na pripojenie chladica. Chladic som dal na L profil prisrobovany k ramu pred nadrz hydr. oleja. Lave svetlo ale islo prec. Aj tak bolo zbytocne, lebo v predu namiesto nadrze mam drevenu debnu na betonove protizavazie ked jazdim do strmeho kopca.
diky za radu mužu ještě požádat o foto

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5242 Nový příspěvek od nnntomas »

roman79 píše:
nnntomas píše:Aha. :) Zdá se, že je bez vody - je černý. Ale jestli je původní tak je 30 let starý :) A když potřebuji asi 15l převoďáku dolít - čím? Jak se přesně ten ruský převoďák jmenuje - není to TEp-15?
Ked to mas rozobrate tak si pozri O kruzky na oske brzdoveho a spojkoveho pedalu co ide cez prevodovu skrinu. Inak ti take bude pekne tiect a nemas sancu sa dostat po kontrolny otvor.

Na brzdové hřídeli co jde skrze převodovku je z každé strany jen gufero?
Spojka převodovkou neprochází, ne? Nebo něco jiného...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bielorus EO 2621

#5243 Nový příspěvek od Atlan »

roman79 píše:
Atlan píše:Na spiatocku z pomocneho rozvadzaca co je na prednu radlicu a otoc. Teda dufam ze B3 to ma tak isto ako predosle typy.

Tak maticu na tom retazovom kolese podkopu sme obrusili od zvaru ale nejde nou pohnut. Tak ze ako to mate tiez privarene mate sa na co tesit. Pristup jak k peniazom, ani huchnut po tom nejde.

Maticu na otoci sa mi podarilo vythnut aj ked bola zavarena tak, ze som kopal do kopca. Akoby si si chcel pomocou podkopu zdvihnut zadok bielorusa hore. Povolil mi nastastie zavit na matici a na hradeli zostal pouzitelny.
Dalsi sposob: skus maticu rozpilit a sekacom jej pomoct. Kupis novu u Bohusa tusim za 9 €. Ale pozor na zavit na hriadeli.
No to je pekne matica to prezila, bohuzial drazkovanie na hriadeli a ozubenom kolese je nenavratne prec. Tak ze momentlane je z bielorusa kopa srotu.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

roman79
Příspěvky: 183
Registrován: stř zář 08, 2010 7:29 pm

Re: Bielorus EO 2621

#5244 Nový příspěvek od roman79 »

nnntomas píše:
roman79 píše:
nnntomas píše:Aha. :) Zdá se, že je bez vody - je černý. Ale jestli je původní tak je 30 let starý :) A když potřebuji asi 15l převoďáku dolít - čím? Jak se přesně ten ruský převoďák jmenuje - není to TEp-15?
Ked to mas rozobrate tak si pozri O kruzky na oske brzdoveho a spojkoveho pedalu co ide cez prevodovu skrinu. Inak ti take bude pekne tiect a nemas sancu sa dostat po kontrolny otvor.

Na brzdové hřídeli co jde skrze převodovku je z každé strany jen gufero?
Spojka převodovkou neprochází, ne? Nebo něco jiného...
Neviem co tam ma bielorus. Zetor 25 tam ma okruzok. Ja som to nevymenil a teraz mi to tadial tecie. Spojka je na jednom hriadeli s brzdou.

nnntomas
Příspěvky: 186
Registrován: ned led 31, 2016 1:36 pm
Bydliště: Praha

Re: Bielorus EO 2621

#5245 Nový příspěvek od nnntomas »

Aha...Bělorus tam já jen průchozí brzdu, spojka tudy nevede. A mělo by tam býti gufero, co jsem koukal teď do katalogu...

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: Bielorus EO 2621

#5246 Nový příspěvek od Fiškus »

Zdravím. Rád bych si vyrobil jeřábový závěs na rusa, protože nepředpokládám, že by se dal sehnat originál. Netušíte prosím někdo, jaký má průměr čep na konci násady? (Spojení násada-lžíce) A vlastně i ten druhej...Budu shánět trubky správných rozměrů a nechce se mi to rozebírat. Díky :-/

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: Bielorus EO 2621

#5247 Nový příspěvek od Fiškus »

Bych zapomněl-mám hranatej čumák a hrbatou kabinu.

Uživatelský avatar
milosba
Příspěvky: 240
Registrován: čtv čer 25, 2015 8:15 pm
Bydliště: Stakčinska Roztoka

Re: Bielorus EO 2621

#5248 Nový příspěvek od milosba »

Nazdar chlapi,

zasekava sa mi mechanizmus pak predneho rozvadzaca. Najprv som myslel ze je to tym ze pri minulorocnom pretesnovani predneho rozvadzaca som ho zle poskladal ale tento tyzden som tam dal novy a robi mi v podstate to iste. Napr pri otoci mi jedna strana ide hladko a druha mi ide tazko a pri vypinani paky mi to tak az cvakne .
Da sa ten mechanizmus premastit alebo nieco ? Alebo je mozne ze som ten rozvadzac pri montazi zle vycentroval a je na krivo tym padom namontovany ?

Obrázek

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Bielorus EO 2621

#5249 Nový příspěvek od cont33 »

tu maš navod... na nastavenie ale ked to chodí ťažko tak pravdepodobne bude zahrdzavený ten mechanizmus na ktorom su páky a nie rozdelovač..


https://www.youtube.com/watch?v=aIVBTZEXeEc
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Bielorus EO 2621

#5250 Nový příspěvek od Honza50 »

Zdravím chlapi, po delší době jsem provětral rusa, ale přestala mi fungovat brzda otoče, a podle budíku ukazuje na jednu stranu tlak 50 a na druhou 10, když jsem hrabal na jaře tak normálně fungovala, může na to mít vliv že je tam trochu míň oleje nebo kde by mohl být zakopanej pes?? Jinak všechno ostatní funguje úplně normálně.
zetor 5748, Belarus EO 2621

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“