Srovnani hobliku

Moderátor: Mikro

Pravidla fóra
1. platnost inzerátu je 30 dní (stále nabídky nutno aktualizovat)
2. název tématu musí obsahovat Nabídka: / Poptávka: (nebo N:/P:)
3. nabídky služeb jsou pouze pro dlouhodobé uživatele fora
4. nepatří zde dotazy, technické problémy a další jiné diskuze

Špatně pojmenovaná, zařazená, nebo zde nepatřící témata budou bez upozornění mazána.
Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Srovnani hobliku

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

je tady nekdo kdo ma brusku ( magnetka? ) se kterou by me dokazal srovnat plaz na litinovym hobliku?
Obrázek

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3808
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnani hobliku

#2 Nový příspěvek od exot »

Ja jsem ho na drevenem hobliku rovnal na velkév pásovce myslim ze pokud potrebujes jen sliznout plochu tak by to stacilo pokud ovsem budes resit geometricky tvar tak to asi bude chtit tu magnetku.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Srovnani hobliku

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Kdyz jsem ho koupil, tak jsem rovnal na smrirglu nalepenym na plavenym skle. Ale to bylo zdlouhavy a stejne jsem neubral dost materialu. Prave bych to rad nechal srovnat ze trech stran jak plaz tak i boky kdyz uz.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20614
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Srovnani hobliku

#4 Nový příspěvek od vitex »

Na magnetce uděláš s přehledem boky ale problém bude udělat spodek.My,garážisté nemáme tolik pomůcek-možná budeš muset oslovit zavedenou firmu.

tumlik
Příspěvky: 171
Registrován: ned bře 13, 2011 12:39 pm
Bydliště: já su z Moravskej
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnani hobliku

#5 Nový příspěvek od tumlik »

vitex píše:Na magnetce uděláš s přehledem boky ale problém bude udělat spodek.My,garážisté nemáme tolik pomůcek-možná budeš muset oslovit zavedenou firmu.
Uděláš to bez problémů i ten spodek a na něj kolmo pak boky, já už jsem ho na magnetce ten stejnej takhle brousil ,dokonce jsou dva způsoby jak ten spodek udělat (upnout tak, aby byl rovnoběžně) nic na tom není ;-)
Otázkou je, jestli to dotyčný bude ochotnej zaplatit, jestli ten hoblík má vůbec takovou cenu 8)

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Srovnani hobliku

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

stal asi tiskara, na kolik to muze prijit?

tumlik
Příspěvky: 171
Registrován: ned bře 13, 2011 12:39 pm
Bydliště: já su z Moravskej
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnani hobliku

#7 Nový příspěvek od tumlik »

mastnacek píše:stal asi tiskara, na kolik to muze prijit?
podle toho jak moc je ohlej, případně vyžranej/vydřenej a jaká má být drsnost na tom plazu + pokud to někam budeš posílat tak pošta taky není zadarmo a do broušení litiny se taky málokomu chce ;-) .
Já jsem to brousil asi 2hoďky, co mě to donesl kamarád osobně, boky do kolmice tak na 0,8 a spodek na hrubo, pak předělání kotouče, nechat vychládnout orovnání a na jemno vybrousit ten spodek, pak vychládnout a vyjiskřit ale vypadal trochu líp jak ten co máš na fotce, on si to pak doma zalapoval na nějakém litinovém stole z hoblovky brusnou pastou...prý do povrchu skla 8)
dělal jsem to, protože jsem od něj něco potřeboval, takže to byl bartr, jinak bych ho s tím poslal do :321:

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Srovnani hobliku

#8 Nový příspěvek od mastnacek »

ohlej vubec ma jen orezlej plaz asi 0.3mm +-

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Srovnani hobliku

#9 Nový příspěvek od Coule »

Klucí, dyť je to na dřevo, nebláznite.
Do většího svěráku na frézku, jemně líznout velkou hlavou, nebo samotným nožem (něco ve smyslu vyvrtávací hlavy, frézaři znají) pak přeleštit na šmirglu, hotovo dvacet.
Mám tak zpravené 2 kusy dřevěných, původně rozbitých do 0,5 cm hloubkově. Fungujou fanfárově.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6099
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Srovnani hobliku

#10 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, také bych sa s tým nesrál, stéjně tým nejaké supr roviny čověk nehobľuje. Zrovnál bych to na téj véľkéj pásocce, jak už tady bylo zpomínané, popřípadě aj na bľbém kolě štěstí, hrubším, jemnějším a ručně na nejakém jemňulinkém a fertik.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Srovnani hobliku

#11 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak jasny ze to neni poklad a ani ja nejsem extra truhlar a moje vyrobky jsou ciste funkcni, ale kdyz uz neco takovyho mam, tak to mam rad pekny :) A tyhle litinovy stanleyove jsou oproti drevenejm hoblikum o tri tridy dal. Jak nastavovani tak prace s nima.

habrava
Příspěvky: 940
Registrován: pon lis 22, 2010 11:14 pm
Bydliště: Jičín

Re: Srovnani hobliku

#12 Nový příspěvek od habrava »

Brusič nejsem, ale vidim u kluka vedle v dílně co se dá dělat. Nevím co by tam dělal dvě hodiny.
A jaké chladnutí, snad to brousí pod vodou. Cca 30_40 minut i s retkem a to je nekuřák.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Srovnani hobliku

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jen pro zajímavost, byl jsem v pátek v brusírně u opravdovejch brusičů. Mají tam práce že neví co dřív a to jich dělá 8 v takové malé brusírně. Povídal majitel že účtuje 800 Kč/hodinu. To jen pro představu o ceně.
Jinak myslím si, že je zbytečné brousit. Stačilo by to vzít Iscarem plátkovou frézou nakonec na čisto 0,2 mm točky a menší posuv a bylo by to jako sklo. A brousit litinu na brusce na plocho není žádnej šlágr. To ví každej. Ale tohle bude trochu míchlí myslím ocelolitina ne? Ale stejně broušení tohodle matroše stojí zaprd.
A s tím cigárem, jo dá se to hulit i při to,. Taky jsem nekuřák a uplně mám nejradši tyhle řeči. Co by jsem na tom dělal to musí bejt za chvilenku. Ale hoši ono to u práce letí. Než si připravíš a než začneš a potom to je bruska a ne biletr abys to tam navalil. Taky takovejhle netvar, může Ti vyletět ani nevíš jak a je po cajku zmastí se to hnet! A když chceš, aby to k něčemu bylo a sedělo, tak to chvilku trvá. Vím o čem mluvím, bo se tím živím.

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Srovnani hobliku

#14 Nový příspěvek od ZipBene »

Na kusové výrobě nejdýl trvá ten první kus. Pak už ty další jdou líp. :D :D :D :D :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: Jo jaksně všechno se nechá pokundit za pár minut, ale otázka je s jakým výsledkem. :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21645
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Srovnani hobliku

#15 Nový příspěvek od ota »

Zrovínka teď v týdnu dělám pouzdýrka z bronzu. Přivezli mi spoustu matroše už nařezanýho. Nevím jak to nákupčí dělá, jak to počítá. :typek: Někde mi zbývá metrová tyč a někde nic. Právě zrovna s těma pouzdrama bronzovejma. Změřím špačka a počítám a kurva to mi nezbyde nic na kloudný upnutí. No ale jak to upnout? Vnitřní díra 20 mm a venek 22 mm a jen malinkatý osazení šířka 1,6 mm a průměr 24 mm. Dělal jsem jen 4 kusy. V pohodě ty dva z každé strany, odříznu ruční pilkou rovnou v mašině. Pak jsem udělal znovu z každé strany pouzdro a rozříznul na půl. Nakonec jsem zarovnal po řezu pilky asi 0,5 mm. Doprdele nadávám to byla práce nahovno. A šéfík, paráda beze zbytku neplatili jsme nic navíc! Jo to beze zbytku ale já se s tím takhle seru jednou tolik bo to nemůžeš trochu stáhnout aby se to nezkurvilo a musím to jen šolichat, aby mi to nevilítlo a jinej matroš na opravu nemám. To samí s kladkama. Musel jsem vyndat ty čelisti co upnou za 2 mm a zase mi nezbylo nic. No kdybych měl tyčku o 30 mm delší, tak to jiná práce. Ale oni šetří a mnou si ruce co ušetřili, ale že to dělám jednou tak dlouho to už nevidí. A pak mi řekne, ty se s tím ale sereš! :smich: Všude Hčkoví míry a on řekne nemazej se s tím a pak když by to nefungovalo, tak mi to hoděj na hlavu.

Odpovědět

Zpět na „Služby a výpomoc“