Iseki TU 165 f

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Iseki TU 165 f

#1 Nový příspěvek od rastik156 »

Tak a kubko je preč a je tu nový kocúrik , je to Iseki TU 165 f . Dorazil z dedinky pri Opave.

Obrázek

Obrázek

zatial len toto , ale určite pridu dalšie nové foto . Ak ma niekto takuto mašinku pište . A chcel by som poprosit niekoho ak by mal manual či by ho tu nezavesil . dik

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#2 Nový příspěvek od rastik156 »

Zdravim pani.
Chcem sa spytat či uz niekto mal problém s riadenim a ako to vyriešil ? ja mám problém že pri vypnutom motore i naštartovanom mam vôlu celu otačku až začne otačat kolesami . Skontroloval som vôle od volantu až po horny domček riadenia ,potialto je to bez vôle , mam podozrenie na hlavny domček so servom.

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#3 Nový příspěvek od rastik156 »

Zdravim pani traktoristi.
Myslite si ze nase stroje maju tolko hodin ako maju na budikoch ? Neverte tomu ! Ved ked si zoberiete že ich tieto stroje živia a ze oni pracuju 6 dni v tyzdni a urcite 10 hodin denne, tak matematika nepusti . Takze nase stroje nemozu mat 400 - 800 motohodin . Čo vy nato ?

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Iseki TU 165 f

#4 Nový příspěvek od mikiki »

Taky si myslím že mám na svém Yanmaru 1500D, který byl vyroben nejpozději v r. 1979 více než těch 974 mth. Tipuji tak min 8x přetočeno - tzn. je to cca 18mth za měsíc což není moc ale mohlo by to odpovídat :zapomel: . Ale stroj nevypadá špatně a motor toho snad najede ještě dost - tedy myslím si to. Někde psali, že není pro tyto motory vůbec problém naběhat i 10 až 15000 mth, tak to "zatím" neřeším. Prostě jen budu dodržovat výměnu filtrů a oleje.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Iseki TU 165 f

#5 Nový příspěvek od mikiki »

Kdyby jezdil 6 dní v týdnu a jen 5 hodin, bylo by to 30 hodin za týden * cca 37 let = strašných cca 57.000 mth. a to tedy určitě ten můj nemá :) tedy asi nemá :tyty:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TU 165 f

#6 Nový příspěvek od ladiki »

No, když vidím japan videa, tak ty naše stroje jsou jen a pouze s rotavátorem. Dokonce mám i maznice na uložení. A proč by měli furt rotavátorovat? Rýže je plodina jako obilí. Potom jim tam přijede kombajn a ten to sype na malé náklaďáky.... Proto věřím těm motohodinám...Pneu jsou 100% origo a nejsou sjeté. Jejich využití traktoru je prostě jiné, než u nás....Navíc to vše v dobách před 30-lety, kdy byli lidé daleko pracovitější......

A jedna od nás z dnešní doby :-) Na poli chyběly provázky pro vázání pytlů, tak se sedlo do traktoru a jelo se pro ně 3km tam a zase zpět. Dřív by se pro ně poslal malý harant na kole.......dneska už ani haranti neví co je pole :-)))

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TU 165 f

#7 Nový příspěvek od stanislavsnv »

ibaže motohodiny nepočítajú bežný čas !!! 1mth-nie je 1 hod.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 242
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Iseki TU 165 f

#8 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

A kolko je 1-mth bežného času...???
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Iseki TU 165 f

#9 Nový příspěvek od Matúš »

Pokiaľ to je ako na Československých strojoch, tak 1 mth je 96000 otáčok motora :)

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Iseki TU 165 f

#10 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Motohodina je veličina měřená u strojů a motorů, u kterých nelze měřit jinak množství odvedené práce nebo příkon. Typicky u stavebních strojů, traktorů. Je vztažena ke jmenovitým otáčkám motoru a je definována takto:

Jedna hodina práce motoru při jmenovitých otáčkách = jedna motohodina.

Udává tedy přibližně zatížení motoru. Orientačně lze podle ní zjistit např. spotřebu paliva, určuje servisní intervaly apod.

Pro přesnější popis zatížení a opotřebení motoru a tedy i odvedené práci a jeho skutečného stavu, by bylo třeba uvádět ještě dobu trvání práce v občanském čase a celkovou spotřebu paliva.


DEFINÍCIA MOTOHODINY

- používané označenie Mth





Presná definícia pojmu motohodina neexistuje



Podľa Zákona č. 142/2000 Z. z. o metrológii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „Zákon o metrológii“), motohodina nie je zákonnou meracou jednotkou .



Podľa Vyhlášky ÚNMS SR č. 206/2000 Z. z. o zákonných meracích jednotkách v znení neskorších predpisov (ďalej len „Vyhláška o zákonných meracích jednotkách“), motohodina nie je základnou jednotkou ani odvodenou jednotkou Medzinárodnej sústavy jednotiek SI (ďalej „SI“) a ani jednotkou povolenou

popri jednotkách SI.



Teda motohodinu

nemôžeme považovať za žiadnu jednotku popisujúcu množstvo alebo stav nejakej fyzikálnej

veličiny.





Ako je určená motohodina ?



Motohodina Mth je pre každý typ mechanizmu resp. vozidla iná. Aj vozidlá môžu byť vybavené počítadlom motohodín, ak sú určené na prácu v ťažkých podmienkach, napr. lomoch, alebo majú nejakú nadstavbu. Väčšinou je priebeh motohodiny, t. j. jej závislosť od pracovných otáčok určený výrobcom mechanizmu resp. vozidla (ďalej len „mechanizmu“). V prípade, ak motor mechanizmu pracuje pri max. dovolených otáčkach, počítadlo motohodín počíta najrýchlejšie, pri optimálnych pracovných otáčkach pomalšie a pri voľnobežných otáčkach najpomalšie. Má to svoju logiku, ktorá vychádza z rozdielneho opotrebenia motora, ako aj celého mechanizmu pri jeho rôznom zaťažení. Pri preťažení ide o nadmerné opotrebenie, pri normálnom pracovnom nasadení ide o optimálne opotrebenie a pri státí pri voľnobežných otáčkach ide o minimálne opotrebenie.



S takou logickou konštrukciou počítadla motohodín sa môžeme stretnúť pri mechanizmoch od renomovaných výrobcov svetových značiek. Zo starej éry pri vozidlách TATRA (niektoré sú ním vybavené), pri nadstavbách vozidiel TATRA (rýpadlo UDS, žeriav AD20, cisterna na kaly a fekálie CAS10 ...), traktoroch ZETOR, čelných nakladačoch UNC, ...



Ako počíta motohodinu

napr. počítadlo vozidla TATRA T815 ?



a) jazda po spevnenej komunikácii pri 50 % zaťažení (plný, prázdny) :

- 1 Mth zodpovedá času cca 1 h 20 min

b) jazda v kameňolome pri 50 % zaťažení (plný, prázdny) :

- 1 Mth zodpovedá času cca 50 min



Ako počíta motohodinu

počítadlo pri činnosti nadstavby,

alebo prídavného zariadenia vozidla ?



Problém nastane, ak nadstavba alebo prídavné zariadenie vozidla sú poháňané od motora vozidla (teda

nemajú samostatný motor). Počítadlo motohodín pracuje aj počas jazdy vozidla a aj počas práce nadstavby

alebo prídavného zariadenia. Vodič vozidla môže vykázať spotrebu paliva na jazdu vozidla v závislosti od prejdenej vzdialenosti podľa údaja tachometra a zároveň aj v závislosti od údaja počítadla motohodín.

Väčšinou údaj počítadla motohodín v závislosti na prejdenej vzdialenosti nikde nezaznamená a takto

„natočené motohodiny“ zaráta do práce nadstavby alebo prídavného zariadenia. Teda dokladuje prácu,

ktorú nikdy nevykonal. Na túto nevykonanú prácu „vykáže spotrebované palivo“, ktoré nikdy nespotreboval.



Typy počítadiel motohodín z hľadiska zobrazovanej hodnoty



1. Hodnota motohodín je zobrazovaná v stovkovej sústave, vo formáte :

1,00 Mth (väčšina počítadiel motohodín), s presnosťou na stotiny alebo desatiny.

2. Hodnota motohodín je zobrazovaná v šesťdesiatkovej sústave, vo formáte :

1:00:00 Mth:Mtmin:Mts

Takéto počítadlo motohodín má napr. nakladač FUCHS.

Pri nakladaní kovového šrotu pomocou elektromagnetu sa väčšinou dopracujete takmer presne ku

zhode 1 Mth = 1 h



Snímanie činnosti motora počítadlom motohodín



1. cez mechanický náhon od snímača otáčok,

2. snímaním veľkosti napätia na alternátore,

3. snímaním zopnutia spínacej skrinky,

4. z riadiacej jednotky motora.



V súčasnosti sa ako náhradné diely predávajú počítadlá motohodín, ktoré počítajú čas zopnutia spínacej

skrinky mechanizmu. Tieto počítadlá sú úplne zbytočné a nič neriešia. Teda Vám stačí naštartovať mechanizmus a nechať ho „vrčať“ na voľnobehu. Keď Váš mechanizmus má voľnobežnú spotrebu napr.

2.0 L/Mth a pri práci spotrebuje 5.0 L/Mth, tak potom si môžete zobrať za každú motohodinu „práce“

3.0 L nafty do svojho auta. Za pracovnú smenu si ľahko ušetríte bandasku paliva. Motohodiny sú „natočené“, nejaká robota je spravená a niečo je aj v bandaske.

Takýmto spôsobom počítajú motohodiny aj všetky GPS zariadenia. Takže, vždy ráno naštartujte

svoje mechanizmy a rozbehnite sa zháňať na najbližšiu čerpaciu stanicu potvrdenky o nákupe PHM.

Potom môžete zvažovať, či si neotvoriť vlastnú čerpaciu stanicu, v ktorej by ste mohli predávať

„ušetrenú“ naftu.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Iseki TU 165 f

#11 Nový příspěvek od majo258 »

Stano super 8) :smich: :friends: hlavne ten zaver.

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#12 Nový příspěvek od rastik156 »

Zdravim pani traktoristi.
Nedavno som mal kubotu B 7000 no vymenil som ju za Iseki TU 165 f. No ked som mal Kubotu tak som mal velku inšpiraciu tu od kolegu z ciech a je na tomto vlakne " Kubota B 5000 a spoustu hebel k tomu " . Doporučujem každemu si to pozriet čo ten chlap dokáže a dokazal , lebo ked to vidim niektorých co dokažu tak by som to radšej nechal v stodole zhnit a nie to vešat na net. :evil:

Ja som začal s prerabanim tažneho zariadenia , lebo orginal by som utrhol hned pri prvom zaprahnuti , tak ked bude hotove tak ho tu zavesim a potom mozem aj tank tahat. Kupil som aj pluhy origo , ale este aj tam sa musia spravit drobne upravy . Mam v plane aj dvojnapravovu vlecku , no chcel by som ju poriesit neako univerzalne aby z toho mohol byt aj klaničak na drevo. Mam ku traktoru aj rotavator no aj ten potrebude drobne doladenie vo forme hrudorezu .
Všetko to zavisi hlavne od mangelky a samo financii , ale dufam ze to dlho nepotrva a spravim aj mangelku aj traktor a bude klud . Hihihi

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#13 Nový příspěvek od rastik156 »

Nazdar chlapi.
Pri kúpe traktora som dostal aj tažne zariadenie , ne ked som pozeral ako je to vyrobene a ako sa to pripevni k traktoru tak by som to utrhol pri prvom pripojeíi .Takze som musel spravit malú úpravu celého tažneho a teraz môžem už tahat aj tank . Mal som to upravene aj na Kubote a viem ze je to 100%-ne. Je to odnimacka ktoru hlavny blok zostava stale pripevneny ku prevodovke a úchytu polmesiacov ramien, čize ked chcem dat dole gulu stači vytiahnut bolcen a môžem pripájat napr. rotavator.

https://s32.postimg.cc/smtctklat/20160618_163847.jpg
https://s32.postimg.cc/s3g8tefrp/20160618_183619.jpg
https://s32.postimg.cc/huann6axx/20160618_183628.jpg

Uživatelský avatar
rastik156
Příspěvky: 100
Registrován: pon kvě 27, 2013 4:48 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Iseki TU 165 f

#14 Nový příspěvek od rastik156 »

Nazdar chlapi.
Pri kúpe traktora som dostal aj tažne zariadenie , ne ked som pozeral ako je to vyrobene a ako sa to pripevni k traktoru tak by som to utrhol pri prvom pripojeíi .Takze som musel spravit malú úpravu celého tažneho a teraz môžem už tahat aj tank . Mal som to upravene aj na Kubote a viem ze je to 100%-ne. Je to odnimacka ktoru hlavny blok zostava stale pripevneny ku prevodovke a úchytu polmesiacov ramien, čize ked chcem dat dole gulu stači vytiahnut bolcen a môžem pripájat napr. rotavator.

https://s32.postimg.cc/smtctklat/20160618_163847.jpg

https://s32.postimg.cc/s3g8tefrp/20160618_183619.jpg

https://s32.postimg.cc/huann6axx/20160618_183628.jpg

patricko315
Příspěvky: 48
Registrován: ned úno 15, 2015 3:07 pm
Bydliště: Orava

Re: Iseki TU 165 f

#15 Nový příspěvek od patricko315 »

To spodne tiahlo je super vec.
Minulý týždeň som viezol 5 kubíkov reziva na vlečke a tiahlo nemalo problém (vlečka cca1t+3,5t dreva)
Je pravda, že mi sem tam zdvihlo predok ale nič strašné :)
Obrázek
Obrázek
Zetor 6245, Yanmar FX28d; Oravská Lesná, Slovensko

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“