Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ekofarma zvončeky
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 15, 2016 1:47 am
Bydliště: zvolen

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#16 Nový příspěvek od ekofarma zvončeky »

Peter TK píše:osobne by som si nevybral jednoosák ale išiel na TK-čko laebo niečo podobné
ber to takto, už sa to to párkrát preberalo že či zmeniť TK-čko za Varinu a nakoniec TK vyhralo a zostalo: na TK-čko sadneš a jazdíš(ale s tím točením atď je to už čosi horšie ako s Agzatom aj keď je to kĺbak), narozdiel od Agzatu kde sa narobíš a trvá to dlho
a ešte chcem poznamenať že jeden člen fóra si urobil čelú kosačku na TK-čko http://nasetraktory.eu/forum/memberlist ... ile&u=9762
TKčko se mi docela zamlouvá a to video s čelní bubnovou sekačkou je super. Jen neznám nikoho kdo by mi to vyrobil. A to je trochu problém :(

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#17 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jestli na celni tak aspon mt8-050. Pri tom celnim naradi silene trpi kloub a tkcka uz maj nejlepai za sebou. Ale jestli chces dodrzet ten rozpocet 3000 e tak se radeji divej po nejakym tom japonci. V tomhle rozmezi mi prijde vetsi vyber

Vedra
Příspěvky: 1418
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#18 Nový příspěvek od Vedra »

Tak pokud tam budeš bydlet tak nad jednoosákama neuvažuj jak už napsali ostatní jsou stavěné na mnohem menší výměry a zbytečně se udřeš.

Jestli nejsou peníze tak radši počkat a letos si zase něco na košení půjčit.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15218
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#19 Nový příspěvek od kenybz »

no kdybys sekal častěji prostě tráva do 20-30cm tak by sas povozil na něčem takovém
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... t=shibaura
seno asi dělat nebudeš je tu ještě varianta řádky okolo stromů posekat bubnovkou klidně i jednoúčelovou a na plochy mezi stromama zavolat traktor s mulčovačem stromy jsou zatím malé nasazené tak se tam ten traktor ještě vejde
i tu bubnovku by sis mohl zapůjčit na to posečení kolem stromů
no a až se odstěhuješ tak to budeš řešit dál
s schibaurou posekám sad cca 5000m za 20 minut šlo by i rychleji ale to bych se natom neudržel

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#20 Nový příspěvek od other-side »

ekofarma zvončeky píše:
other-side píše:pokud jsou jasně dané peníze a plocha, pak asi není o čem uvažovat....nicméně....mám za sebou několik podobných procesů výběru a též se stavím na stranu že jednoosák není úplně ideální řešení, ale jestli máš mládí, energii, sílu tak proč ne, do začátku je každej stroj dobrej

sám si se svým pidi japoncem připadám v 3ha starém sadu skoro ztracený, a to zatím nesekám ani nemulčuju, jen probíhá počáteční obnova, takže jen vozím "klacky", o sekání s mým japoncem snad ani už neuvažuju po tom co jsem proštudoval sekačky k mému stroji

takže za mě...do sadu kosáče s kosama, ženský s hráběma, na odvoz sena koně a žebřiňák, nebo něco na naftu 4x4 25-40HP (záleží na korunách stromků) - to pak ale dost leze do peněz a když nejsou peníze, nezbývá než se uskromnit a z jednoosáků asi jedině VARI, to je takový bytelný kus železa


- do sadu kosáče s kosama - vyzkoušeno, kosa výborně nakutá rakušanka, kosisko na míru, práce je to nádherná, ale více jak 0,3 ha za den nedáš, a to při skvělé kondici a udržované louce. Mé začáteční nadšení na udržování celé louky kosou (nemluvě náhodou o tom, že by se časem přikoupili, nějaké pozemky) vzalo za své a nepovažuji v jednom za reálné kosit tuto rozlohu. Do budoucna, jak vyrostou stromy, tak ovce.

- ženský s hráběma - za celých mých třicet let jsem neviděl jedinou ženskou s hráběma, tedy kromě nádherných filmů pro pamětníky a tím nikoho nechci urazit. Prostě mladé holky co by chápali význam slova hrábě nejsou.

- na odvoz sena koně a žebřiňák, nebo něco na naftu 4x4 25-40HP (záleží na korunách stromků) - koně plánuji, žebříňák by se sehnal, a něco na naftu 4x4 25-40HP (vysokokmeny)
je dobrá rada.

moc díky
m.
0.3ha/den je hezké číslo, když budeš dělat 1500m2/den = 20dní poměrně pohodovým tempem, dalších min 40dní to budeš sušit = rok má 365dní takže pohoda (myslím to zcela vážně), sem tam udělat kurz kosení, lidi přijedou, pobaví se, odjedou, pak třeba přijedou znova

moje žena to s hráběma umí, popravdě, byť mám něco techniky, těším se až budu sekat jen kosou, aspoň ty naše 3ha sadu

ale traktor je traktor, já si ho nejvíc cením na převoz materiálu, hodně jsem chtěl DAKR, ale prostě 4 kola jsou 4 kola o tom žádná

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#21 Nový příspěvek od Brendak »

2,7 ha sekání a chodit za jednoosákem ? :pistol: Hodně bude záležet , jaký bude záběr sekačky. Aspoň nějakou sulku za sekačku , abych se vezl.

https://www.youtube.com/watch?v=-fj2wKDd-YA

Sulka se dá udělat doma. Problém je aby to tu sulku utáhlo a mělo ještě dost výkonu na sekání.

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#22 Nový příspěvek od dvk »

Zvolen ? Ekofarma ? Zaježka ? :)

Je úplně jedno jak si mladý a kolik máš síly a času na chození za řídítkama, jde o to že jakýkoli jednoosák s mulčovačem na takovéto výměře při sekání jednou ročně odděláš ... motor nemá výkon na to, aby něco takového dlouhodobě zvládl, a práce s tím nebude práce ale trápení. Seču s Vari a Tajfunem "jen" 2000m2, 2x či 3x ročně, a ten motor na to prostě nemá. Stačí když prošvihneš trávu o týden a můžeš to sict křoviňákem, nedejbože nechat to co nejdýl kvést ... to pak s tím má co dělat i ta bubnovka.

Vůbec bych o jednoosáku neuvažoval, rozhodně traktor a pouze řešit jak velký. Na tak velké ploše bys úplně vklidu uživil nějakou pětadvacítku. Ale zas nečekej, že se budeš jenom vozit ... technika = péče, opravy, starosti.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#23 Nový příspěvek od Brendak »

Do začátku možná něco takového: https://www.youtube.com/watch?v=WFNr38nvfFA

Ale asi bych si to nechal posekat traktorem a tímto bych to dosekl kolem stromů.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#24 Nový příspěvek od DYK »

Já bych si vzal vzorový tvar tří hektarů, nebo přesné výměry a začal počítat komik kilometrů bude obnášet sečení se záběrem 60cm a 120cm. dá se to vylepšit i o rychlost pojezdu aby se vědělo i jak dlouho to bude trvat, přitom to pořád bude jen ideální čas i vzdálenosti, protože pravda bude delší jak časově, tak vzdáleností. Možná dojdete k zajímavým číslům a rozhodnutí, že takto veliký pozemek může jednoosákem sekat leda blbec. Teda pokud se nebavíme o "jednoosácích" v hodnotě os. automobilu.
Já jsem si dovolil počítat a tři hektary jsem zvolil obdélník 300x100 metrů. Při ideálním záběru 0.6metru půjdu tam a zpět 166.66666 x a ujdu tedy cca 50.000 metrů. Když to vydělím tisícem, dostanu kilometrů. Tzn. 100/0.6=166.6666 x 300 = 50.000/1000 = 50 a je to. Stejně tak se lze dopočítat náročností při záběru sekačky 120cm. Bude to samozřejmě méně, ale pořád se bavíme o 25 kilometrech. Tak jak zachovávám úctu k jednoosákům a mají u mne zastání, tak tady bych to teda sekat nechtěl a vlastně by mě to ani nenapadlo, pokud jsem dobře počítal.
Co se času týká, tak když zvolím pojezdovou rychlost 2.5 km/h , pak mi to bude trvat 20 hodin. Jen podotknu že jde o čistý čas a ideální záběr 0.6 metru. Od toho lze snad lehce odvodit záběr 120 cm.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#25 Nový příspěvek od Coule »

Kamarád má letiště, udržovaná plocha ca. 400x50m (to jsou 2 ha), sekačka (podobná té Shiabura) má 120 cm a asi 15-20 koní, seká to 4 hodiny!!! v kuse. Na jednoosák rovnou zapomeňte.
Jedině traktorová sekačka nebo mulčovač (ten zase chce koně v motoru).

mastnacek
Příspěvky: 7988
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#26 Nový příspěvek od mastnacek »

jak psal dyk. Ja mam taky jednoosak, zatim s tim nesekam ale treba obraceni a nahrabovani 2halouky je na 3-4 hodiiny. To se pracovni rychlost pohybuje okolo 4-6km/h. ale pokud nedelas seno, tak te cas netrapi. Ja takhle prijdu z prace radsi driv kolem jedny a obracim ze uz pak pomalu pada rosa a to je na prd.

zaber 60cm a pojezdovka 2.5km to je sebevrazda :)
Nejsem si ted jystej ale s TJckem se pri seceni jezdi na 2. To je mylsim 5km/h. Konska sekacka se taha taky podobnou rychlosti jestli se nepletu. Ta ma zaber od 1.2m. Tjckova ma 1.3.

chobotek
Příspěvky: 11251
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#27 Nový příspěvek od chobotek »

Na dvojku, když to jde dobře, jak tráva povyroste, jednička, jak povyroste ještě víc, chodí jeden za klečama a druhý nahrabuje.
ekofarma zvončeky: Jak moc to je svažité? TZ-4K-1{0,2,4} na svahu s boční lištou je pro odvážné. TH-4K2-10 je to takového sadu krásný stroj, i do rozpočtu se vejde, i pod stromy se vejde. Ale instatní řešení to teda není. Hledáš teda horskou sekačku. A o tom políčku jsem se moc nedočetl.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

glock69
Příspěvky: 111
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#28 Nový příspěvek od glock69 »

DYK píše: Já jsem si dovolil počítat a tři hektary jsem zvolil jako čtverec 300x300 metrů. Při ideálním záběru 0.6metru půjdu tak a zpět 500x a ujdu tedy 150.000 metrů.
Asi v tom mám zmatek, ale tři hektary jsou čtverec 300 x 300 metrů?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#29 Nový příspěvek od DYK »

Nemáš v tom zmatek, chyba je u mne a již jsem ji napravil a dosadil relevantní čísla. Jen blbec jako já se může domnívat, že tři hektary je čtverec 300x300 metrů.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na tříhektarový sad a políčko? Agzat?

#30 Nový příspěvek od DYK »

chobotek píše:Na dvojku, když to jde dobře, jak tráva povyroste, jednička, jak povyroste ještě víc, chodí jeden za klečama a druhý nahrabuje.
ekofarma zvončeky: Jak moc to je svažité? TZ-4K-1{0,2,4} na svahu s boční lištou je pro odvážné. TH-4K2-10 je to takového sadu krásný stroj, i do rozpočtu se vejde, i pod stromy se vejde. Ale instatní řešení to teda není. Hledáš teda horskou sekačku. A o tom políčku jsem se moc nedočetl.
No můžeš ty mě říct, kde jsi byl? :potlesk: Vítám tě zpět mezi lidi :ano:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“