střecha na baráku plech nebo tašku?

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#16 Nový příspěvek od xxmm »

pinkygsx píše: Samozřejmě udělám i nové trámy.
Proč? za 30let jim nic nemůže být. Měnil jsem 80letou střechu a krov kromě jedno trámu u komína byl zbytek v pohodě. Největší pakárna bylo srovnat si kontralatě aby to nebylo jak vlnobití. Původní krytina betonové tašky nová Bramac Max (je o něco lehčí než ty původní tašky).

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21627
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#17 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, přesně jak píšeš, to mám já. Zezadu baráku pálené tašky 1931 a z předu už bohužel poválečné a ty vzadu ani jedna není špatná. V předu ty ,,novější" se hasí. Povídal mi to přesně starej pán pokrejvač. Teče ti dovnitř? No neteče, tak se na to vyser. Až poteče tak to teporve řeš. A pamatuj si, že žádná krytina ti nevydrží co tyhle starý poctiví tašky. Nechej je tam co to půjde. Takoví už nikdo nikdy neudělá. A s tou zárukou na 30 let nebo 50 let to je jen zástěrka. Koukal jsem u souseda na tu Betu. Má ji tam 15 roků a je to samej mech. Barva je hnědá jak po 100 letech. Když sundavali nástřešáky od elektriky dali tam rezervní tašky co měl na půdě a ty svítily jak lampy na té střeše. Ty ostatní po těch pár rokách zašlé jak bejk. A dneska? Už ani nepoznám, kde ten nástřešák byl jak to ty tašky doložené ,,dohnaly" A u mě není po mechu ani památky. Jo povídal ten pokrejvačskej jedině ty glazovaný lesklí tašky na střechu. Tady sem tam někde jsou a to jen svítí i po letech. Na nich se nic nechytne.
Jinak ta pěna je nahovno. Jedině ta co se dává do studní kolem děr. Ta voduodpudivá. Právě taky mi povídal pokrejvačskej že to někde zafoukli běžnou pěnou a za pár roků schnily latě a trámy pod tím zapěněním. Ta pěna saje vlhkost a ta musí potom vyschnout. A když je vlhko tak to nasaje dřevo do sebe a pěna je jak hoba a drží to v sobě. Povídal, že pěna na střechu nepatří. :( Že to bývá špatně položenou krytinou ty škvíry. Nebo taky těma moderníma taškama které nemají kloudně zámky proti podfouknutí prašanu.

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#18 Nový příspěvek od dvk »

Jestli se má dělat komplet nový krov, tak bych nad ničím jiným než pálenou taškou neuvažoval. Kvalitní pálenou taškou ... tzn. né z Hranic. S ohledem na ni dimenzovat krov a je to navěky. 8)

Uživatelský avatar
Majorek
Příspěvky: 98
Registrován: úte črc 03, 2007 11:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#19 Nový příspěvek od Majorek »

tak ta Hranická se taky loupe, jak břidlice

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#20 Nový příspěvek od kahi »

jak jsem dával fotku na začátku, tak ten krov je víc jak 150 let starý (půlka latí byla přibíjená dobovými hřebíky)a kdybych ho měl měnit celý tak padne půlka lesa jak nic, všechny trámy pěkně zvonili a co bylo špatný tak se vyměnilo (celý to úžlabí), plus nový latě 6x4 cm a všechno pak pořádně natřít bochemitem a za nějakej čas zase přetřít a vydrží dalších 50 let, to nevím jestli ty tašky? ale budu doufat že jo:)))

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#21 Nový příspěvek od P.S. »

Sestra po konzultaci se statikem nakonec dávala plastové tašky. Po 7 letech bez známky vyšisování

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5788
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#22 Nový příspěvek od Tomas6 »

záleží na jakou chalupu to máš. Já šel cestou hliníkových šablon.Na chalupě u našich je to cca 40 let a pořád jsou OK.Je to lehké a nestálo to ranec.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: střecha na baráku plech nebo tašku?

#23 Nový příspěvek od vitex »

Sestra to totiž tak musela udělat,protože zatížila starou chalupu tím horním patrem a těžkou střechu by asi stavba nezvládla.Úplně stejně to vloni udělal můj synovec.

Odpovědět

Zpět na „Dům a stavba“