TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#106 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak už je na světě i hřídel, po odzkoušení šla hned na úpravu, mistr zapomněl přičíst přesazení ložískového domku, tak zase budu čekat, snad né už tak dlouho utočí to soused až bude mít chvilku na svém stařičkém soustruhu, tak zatím zdravím všechny a hlavně hodně štěstíčka, zdravíčka a ať se všem daří přeje z celého srdce Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#107 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak hřídel a i upravené podložky jsou už doma, našel se i čas, tak jsem vybrousil klínky a vsadil je do drážek, nevím jestli ty klínky provrtat a zajistit šroubkem, ale asi tím nic nepokazím. Zbude li zítra chvilka času, tak udělám nějaké foto a pak to začít dávat do kupy a doladit další maličkosti, ale snad bude čas a podaří se s tím hnout. Už toho v podstatě moc neschází, kousek jeklu, nějaká ta hadice a šroubení k rozvaděči a hydromotoru.
Ale vše zvolna, přeji všem návštěvníkům tohoto fóra hodně štěstí, zdraví spokojenosti a bezporuchové jízdy a hlavně ať se všem daří na co sáhnou. Zdraví Venca. :wink:
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#108 Nový příspěvek od Václav28 »

Zítra snad bude chvilka, tak udělám nějaké foto, hřídel je už i po úpravě doma, klínky zabroušeny a vše připraveno, jen musím předělat držák převodovky s hydromotorem, neboť jsem to nějak nedomyslel a byl bych strašně daleko od štítu a přes závit bubnu, tak to musím obrátit, a snad už to bude komplet v mechanice, pak jen hydrauliku a přijde okamžik pravdy. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#109 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zbyla chvilka a jsou tady fotky, ty klínky přijdou ještě zajistit šrouby, a ta svářečka je dárek k narozkám, s tím prej může vařit úplně každej blbec, tak prej to dám i já. Zdraví Venca.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#110 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak jsem začal skládat a okamžitě byl problém na světě, trochu jsem to nedopočítal a jsem moc dlouhej a buben navijáku by byl mimo střed štítu, tak musí přijít ještě drobná úprava pro velkej soustruh. Tak snad už to bude dobře, jen s tím časem jsem teď úplně v háji, buď v práci, na kšeftu a občas se musím věnovat i rodině a na naviják nezbejvá čas, no a když chvilka je tak dát do pořádku pily. Taky řetězy je třeba občas dělat, ono to tupé moc neřeže. Zdravím Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#111 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak jsem udělal zase kousek, ještě vymyslet zapínání a vypínání a jedeme dál. Zdraví Venca
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#112 Nový příspěvek od Holder »

Václave pěkné , ale už bych to vyděl na TK. Nezapomeň na nějaké nové fotečky techniky v praxi !

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#113 Nový příspěvek od Václav28 »

Já vím, ale ono když děláš vše úplně sám a učíš se na vlastních chybách tak to jde pomalu, natož mam problém i s Vitarou, umřel vejfuk a nedaří se sehnat něco funkčního za rozumnej peníz, nechci dát za orygo ty hříšné prachy, umřel totiž celej. Tak já se budu snažit aby se to zase pohnulo. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#114 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak a je tady další pokus pod dozorem odborníka, změna komponentů a komplet generálka převodovky ( ložiska a místo filcového kroužku zapíchnuté Guferu). Nyní pomaluběžný hydromotor a převodovka 1:9, snad už dostatečně silné hřídele a reálné využití při normálním používání. Zdraví Venca.
Obrázek
rozebraná převodovka před složením
Obrázek
Hydromotor + štítek
Obrázek

Obrázek
Materiálová příprava
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#115 Nový příspěvek od ladi »

Zdar pánové, někdy na podzim jsem dal otázku-zda někdo neví cosi o hydronavijáku dělaném kdesi v, byl na ocelvé e Vojenských lesích Volary,, koupil jsem ho, byl na desce 1200mm*850mm ,tloušťky 25mm (je deska na prodej), celé jsem to předělal na rám z jeklu 80*60mm, a současně s rekonstrukcí TK (a předělání na dvojčinnou pístnici) je uchycen v závěsu,, teď jenom hadice a vyzkoušet,, převodovka je šneková, originál Fiskas včetně hydropohonu, čerpadlo 40 litrů, hnané od vývodu kardanem přes řetězový převod, no uvidím a dám fotky

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#116 Nový příspěvek od Tom »

Určitě dej fotky 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#117 Nový příspěvek od Václav28 »

Koukal jsem na ten naviják a byl tak o 1 hod. pomalejší, pán tvrdil, že to dělali v dílnách bejvalejch vojenskejch lesů z již vyřazených strojů( to byla země neomezenejch možností), bylo jich vyrobeno několik a pán mě zkoušel sehnat ještě nějakej ve vsi kde žije jeho otec, ta parta byla ze Šumavy, ale nedopadlo to a tak buduji pomalu sám. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Pivod
Příspěvky: 7
Registrován: ned zář 29, 2013 4:37 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#118 Nový příspěvek od Pivod »

Tak pane, ba ne, kde to vázne? Už de to točí? Nebo dodržujete "březen, za kamna lezem, duben, ještě tam budem" ? Tady je dost zvědavých lidí. Hlavně nepolevovat a vydržet.

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#119 Nový příspěvek od Václav28 »

Nepolevuji a nelenoším, celej den jsem makal, ale jde to pomalu, přišlo na svařování a s tím já moc kamarád nejsem, takže zavařit, přebrousit a tak dokola, nejhorší bylo vyvařit ty díry, které po změně komponentu jsou na nic, ale pomalu se to zdařilo, tak klapne li to zítra udělám alespoň jedno foto z průběhu prací. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#120 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak konečně kousek hotovej i s fotem.
Obrázek
novej pomocník pro kutilství, za ty peníze to i funguje, lepší než vrtačka v ruce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nástavec ramene pro vytahování ze stráně, lze po povolení šroubů vyjmout, na konci bude kladka.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ještě doladit pár maličkostí, vzpěry, nátěr a najít nejlepší vzdálenost za traktorem, ale už to má podobu. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“