WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3076 Nový příspěvek od adam_pitak »

robert xxx píše:Isto si tam mal nemrznúcu zmes?
Bola tam zmes od vyroby, urcite ak tam nebolo treba dolievat tak sa nedolievalo
Mieeeer

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3077 Nový příspěvek od robert xxx »

nikdy si nemeral na akú teplotu tuhnutia bola?

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3078 Nový příspěvek od adam_pitak »

robert xxx píše:nikdy si nemeral na akú teplotu tuhnutia bola?
nie ale mam ešte trochu tej starej
mimochodom, dosť veľa tam bolo takého hrdzavého kalu :zapomel:
Mieeeer

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3079 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

aby nebyla na málo stupňu a nezamrzlo ti to a netrhlo chladič, ale to by byly nafoukly žebra.

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3080 Nový příspěvek od adam_pitak »

TRACK MT8 píše:aby nebyla na málo stupňu a nezamrzlo ti to a netrhlo chladič, ale to by byly nafoukly žebra.
chladic som skusal stlacenym vzduchom je v pohode, ale nechapem ako sa to dostalo von hadice boli suche iba pod chladicom kvapalina :zapomel:
Mieeeer

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3081 Nový příspěvek od DYK »

I kdyby byla nemrznoucí směs slabá, při nižších mínusových teplotách jen zrozsolovatí a hlavně - nepne!! Takže to, co by udělala jen voda se nestane. Je myslím blbost tam lít něco, co by mělo cosi dotěsnit. Je vždy lepší najít a odstaranit. To, že je vidět vrch bez vody neznamená, že je celý motor bez vody. Obsah horní vaničky chladiče zde funguje jako expanzka. Proto, když se studený motor nalije po hrdlo vytláčí po ohřátí přepadem vodu - nemrznoucí směs ven.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3082 Nový příspěvek od adam_pitak »

DYK píše:I kdyby byla nemrznoucí směs slabá, při nižších mínusových teplotách jen zrozsolovatí a hlavně - nepne!! Takže to, co by udělala jen voda se nestane. Je myslím blbost tam lít něco, co by mělo cosi dotěsnit. Je vždy lepší najít a odstaranit. To, že je vidět vrch bez vody neznamená, že je celý motor bez vody. Obsah horní vaničky chladiče zde funguje jako expanzka. Proto, když se studený motor nalije po hrdlo vytláčí po ohřátí přepadem vodu - nemrznoucí směs ven.
ja si stále myslím že po zohriatí by sa roztiahla ale že až tak veľa mi akosi nejde do hlavy... skúsim to zmontovať a uvidíme, každopádne to vypláchnem od kalu a nalejem tam asi modrú - zvýšila mi z niečoho...
zatiaľ dik za rady a debatu
Mieeeer

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3083 Nový příspěvek od Matúš »

Adam ja ti neporadím, ale chcem sa spýtať, odkiaľ presne si? Nie si náhodou z Trstenej?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3084 Nový příspěvek od DYK »

adam_pitak píše:
DYK píše:I kdyby byla nemrznoucí směs slabá, při nižších mínusových teplotách jen zrozsolovatí a hlavně - nepne!! Takže to, co by udělala jen voda se nestane. Je myslím blbost tam lít něco, co by mělo cosi dotěsnit. Je vždy lepší najít a odstaranit. To, že je vidět vrch bez vody neznamená, že je celý motor bez vody. Obsah horní vaničky chladiče zde funguje jako expanzka. Proto, když se studený motor nalije po hrdlo vytláčí po ohřátí přepadem vodu - nemrznoucí směs ven.
ja si stále myslím že po zohriatí by sa roztiahla ale že až tak veľa mi akosi nejde do hlavy... skúsim to zmontovať a uvidíme, každopádne to vypláchnem od kalu a nalejem tam asi modrú - zvýšila mi z niečoho...
zatiaľ dik za rady a debatu
No je jasné, že po zohriatí neuteče vody tolik, aby bylo v chladiči na první pohled sucho, stane se to při doplnění "po hrdlo" chladiče. O tom jsem psal. Taky říkáš, že jsi našel něco na chladiči, to může být další problém. Ale až budeš potom nalívat nemrzku, bude stačit, když u nezavzdušněného chladícího systému bude voda těsně nad vrchní žebra. Existuje taky zkušební zátka, teda existuje jich několik, která pasuje místo původní, má na sobě ventilek a dá se chladící soustava natlakovat a čumět, kde to teče. Ale tlakovat zhruba na 0.8 atm. Ne jako pneu.
Je mě divná ta kalná "voda", nebo kal v ní nebo co. Pokud v motoru nikdy nebyla voda a od nova se jezdí na nemrznoucí směs, musí být chladící kapalina a soustava čistá. Uplně stejně, jako třeba v autě. Pro přípravu nemrznoucí směsi klidně použij vodu z vodovodu, nebo odkud berete, prostě nemusí být destilka. Koncentrát nemrznoucí směsi si vodu chemicky upraví". Připravovat v plastové nádobě. Zásadně ne v pozinku či jiném "plechu".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Orešanec2
Příspěvky: 108
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3085 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Ak je tesna chladiaca sustava, jedine co mi napada je viecko chladica. Uz sa tu kedysi tato tema rozoberala. Chystal som na nedavnu 2. STK traktor a objednal som predtym zopar dielov na vymenu. Viecko tiez a toto co prislo teraz mam pocit, ze ma o dost tuhsiu pruzinu. Doteraz som musel v lete davat pozor, aby teplota nesla velmi blizko 100 st. Pri tejto teplote uz zmes zacinala varit, co by pri spravnom viecku este nemala. Viecko by malo udrzat po zahriati pretlak v sustave a bod varu by sa mal pri danej zmesi posunut az za 110 st. Pri zvysenej teplote a praci na svahu, mi chladiaca kvapalina unikala cez viecko a jeho prepad. Uvidim ako sa to bude spravat s tymto novym.

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3086 Nový příspěvek od creative »

Nemáte nějakou vychytávku na sedačku na Vinei. V sobotu vožení dřeva z lesa a záda bolí týden. Už TK mělo krásně odpruženou sedačku, ale toto bolí.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3087 Nový příspěvek od PULDrapalik »


Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3088 Nový příspěvek od Boniek »

Nějaké drobné jarní přírůstky příslušenství:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3089 Nový příspěvek od Tom »

Super, pěkná práce 8) 8) Polské radličky, někdo na ně nadává, někdo na ně nedá dopustit.... já nevím... doteď jsem používal české, původní agrostrojácké, spokojenost, letos jsem koupil sazeč brambor Bomet, na něm byly tyto radličky, taktéž bez problémů... Co se mi moc nezdá, tak velikost těch koleček... aby tam nebyly spíš na zlost, než na ulehčení práce. Jsou celkem malé. Myslím, že na tom proorávači nebudeš kolečka ani potřebovat, pokud to ovšem neplánuješ jako univerzální nosič... Ale i tak bych měl z těch koleček obavy. Čerpadlo paráda. V inzerci jsem četl, že funguje, což je hlavní. Ale na to, jaký proud vidím, tak se mi zdá, že to bude víc jak 80 litrů za minutu ne? Na té předposlední fotce je co? Taky nějaké malé čerpadýlko? Kolik litrů má ta nádrž? Spíš bych ji spíchl nějaký dvoukolák, než to tahat v ramenech... Radši nepokoušet ďábla v podobě rozpůleného traktoru :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#3090 Nový příspěvek od Boniek »

Ano má to být, univerzální nosič, zatím jsem s tím dělal jen řádky na brambory a fungovalo to dobře a kolečka nedělala neplechu, tak to zatím nechám. Kolik litrů to dává takhle na nižší otáčky jsem neměřil, ale 1,5 metru vody ze studny to vysálo rychle, pro moje účely dostatečně. Nádrž má 750 litrů a uvezu ji maximálně plnou do půlky, pak už to ramena nechtějí zvednout a i tak mám pocit, že předek se chce vznášet. Podvozek by byl lepší, ale potřeboval jsem to rychle vyřešit, zasadil jsem v sadu nové stromky a tady skoro neprší, tak to objíždím a zalévám. To malé žluté je čerpadýlko na vrtačku naroubované na vývoďák, čerpá vodu z té nádrže, většinu zaleju samospádem, ale pár stromků je o 2 metry výše než se dostanu traktorem, a jsem líný tahat kbelíky, tak vzniklo tohle jako pokus a jakžtakž to i funguje :) .

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“