Mikikiho Yanmar 1500D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#106 Nový příspěvek od tibik »

mikiki píše: (cca 85°C a výše)????
No neviem ale pracovná teplota u diesla je trochu viššia ako u benzinu na jeepke je az do 100stup. a od 110 už je v červenom takže ak by to bolo tak tak by sa mala zapnuť niekde pri 98-100 , ale skus vykrutiť a nahriať teplovzduškou alebo nejakým zapalovačom.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#107 Nový příspěvek od mikiki »

Díky, tak nějak jsem si myslel, že to udělám 8)

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#108 Nový příspěvek od mirototh »

Obrázek
ja som si tiež urobil dobrú údržbu ložiská , guferá ,filtre som pomenil vyčistil som aj nádrž premazal kardány
nové svetlá prestriekal som ho a tu sú aj tie nové polepy a už čakám len na sezonu hlavne počasie.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#109 Nový příspěvek od mikiki »

Taky krásný stroj, fakt 8)
Zítra se budu motat okolo traktůrku, tak možná i něco opravím .... nebo si sednu a dám si něco tekutého ..... budu se jen koukat a čekat na jaro :idea:
Celý týden se na to těším jak malej :ano:
Dnes jsem v obchoďáku konečně koupil pořádný hever i držáky na 6tun :smich: protože minule ehm ..... no nebudu to tu rozebírat :pohlavek:
Prostě ty trámky už neeeee.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#110 Nový příspěvek od mikiki »

Dnes jsem trošku "bastlil" elektriku - voltmetr + zadní pracovní světlo LED (27W).
Obrázek
Pořád mi ale nefungovala kontrolka na vodu až jsem se dostal do stádia, že jsem vše zkontroloval, proměřil a protože vše bylo O.K. tak to nechal být.
Pak jsem nechal traktor chvíli vrčet na zahradě a následně jej projel do statku a okolí.
A najednou se kontrolka na vodu rozsvítila - radši kdyby ne protože se mi zdálo, že jsem skoro uvařil motor.
Teploměr nemám :nene: a voda se mi v chladiči nezdála že by vařila.
Ale tak nějak sem tam trošičku (skoro neslyšně) zabublala a vypadalo to na to, že se stěhovala z chladiče do přepadovky, což se mi moc nelíbilo.
Tak asi tu vodu budu muset vypustit a dát novou včetně fridexu.
Od té doby, co mám Yanmara je voda v chladiči stále na stejné výšce ale nějak to prostě nechladí nebo co popř. ten policajt blbne???? :zapomel:
Čistili jsem taky vnitřek chladiče?
Z venku vypadá O.K. a není "zadělaný" blátem atd. - je krásně přes něj vidět.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#111 Nový příspěvek od tibik »

tú mriežku(sitko) pred chladičom maš čistú , niekedy ked je zaprašená tak zle chladí , a to že prebuble do nadržky robí aj mne a neviem za pána prisť na to prečo? V lete z hrabačkou som už pár X vyvaril tak stale rozmýšlam ,že tam bachnem večší chladič zo š100. bo ten origo sa my zdá že má oproti škodovkovemu nahustejšie kanáli a ešte je aj užší preto ho skôr zaserie prach a semiačka ked sa tam nejakou zahadou dostanu cez to sitko v predu.

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#112 Nový příspěvek od j.kubec »

Pánové nechci nikomu vnucovat můj názor, ale na přepadu je nádobka co by měla fungovat na zachycení přebytečné kapaliny. Po vychladnutí motoru si tu kapalinu nacucne chladící systém zpátky. Takže chladič je stále plný a v nádobce se hladina pohybuje mezi ryskama. Není to však expanzní tlaková nádobka.
Proto může být slyšet probublávání z chladiče do nádobky.
Jestli máš pocit že motor se přehřívá, zkontroluj si jestli výstupy z motoru nejsou zarostlé a zda je dobrý průtok. Na ověření čidla stačí čidlo vymontovat připojit dráty a čidlo vložit do vroucí vody. Jestli to je 100°C tak sepne a je z čeho vyjít jinak na ověření funkčnosti ho ohřát na jiném zdroji tepla.
Chladič je sice hustší, ale o to má větší chladící plochu jak jiný s řidší mřížkou. Mřížku stačí vyfoukat a poté omýt vapkou jestli to nechce povolit.
U Janmara jsem měl po "celorepasy" :vysmech: přeházené hadičky a přepad nafty šel do přepadu z chladiče. V chladiči bylo tím pádem méně kapaliny, protože přepadová hadička z chladiče vyházela přebytek ven. Motor pak také hůře chladil, po správném zapojení to najednou bylo vše v normě. U himíka to funguje bez problémů také tak a že v agregaci se sekačkou dostává zabrat. Sekal jsem i v těch vedrech v létě několik hodin aniž by teplota lezla do extrémů. Zetory při stejném počasí hycovali podstatně více a byly s nimi větší problémy jak to uchladit. Nejraději bych u nich zkusil udělat podobné řešení.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#113 Nový příspěvek od ladiki »

psal jsem to už na začátku, ať uděláš průplach chlazení. Myslím, že také nemáš vodní pumpu. Je to vlastně samotížka. Ta cirkulace tam není nijak závratná. Chladič jsem měl také uvnitř čistý, ale v bloku a hlavě ty usazeniny byly. Kup něco na vodní kámen a uvidíš co vypustíš za sajrajt. Nebo si myslíž, že to před Tebou někdo dělal :vysmech: Potom nový fridex. Ještě jsem Kubotu neuvařil.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#114 Nový příspěvek od mikiki »

4ladiki: O.K. příští týden to udělám jak si mi radil - pak dám vědět co a jak :ano:
Už jsem přemýšlel i o octě ale nechám si poradit popř. se zeptám u nás v drogerce.
---
Včera jsem si udělal jistící čepy do tříbodu.
Dnes jsem nandal zařízení na vozík a vůle v "tříbodu" je fakt dost velká (cca 5 mm)i když nějakou má snad každý - si teda myslím.
Samozřejmě za ty roky tam nějaká vůle být musí.
Až se k tomu dostanu, tak udělám pouzdro z bronzu a bude klid.
Obrázek

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#115 Nový příspěvek od mikiki »

Ještě bych se chtěl zeptat zda někdo kupoval náhradní klíček, mám jen jeden a vypadá že už moc nevydrží.
Našel jsem odkaz RVR, že je prodávají:
http://www.rvr-agro.cz/nahradni-dily/na ... mar-detail
Tzn. klíče jsem všechny stejné po celou dobu, nebo je to dle čísla - já mám 30?
Obrázek

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#116 Nový příspěvek od Bielan »

Já myslím, že RVR-AGRO prodává jen matrici, ze které podle starého klíče kdejaká klíčová služba vyfrézuje nový. Ptal jsem se na to před více než rokem, ale ani jeden z největších klíčařů v Ostravě neměl klíč s odpovídající hlavou a trnem, ale prý když vymontuji spínačku z traktoru a donesu to k nim i s tím starým klíčem, tak něco vymyslí. Neměl jsem potřebu nad tím uvažovat, protože pan Riegel z RVR-AGRO má ty klíče stále skladem...
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#117 Nový příspěvek od mikiki »

Aha, už jsem jim psal, tak uvidím co odpoví :) ale i tak díky za info.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#118 Nový příspěvek od tibik »

to ťažne - zaves v hidraulike by som hned vyhodil , neviem sice kadial sa zberáš chodiť ale v pripade že pôjdeš dole kopcom z naloženou vlečkou tak si koleduješ o budku , lebo pri zatočení máš velkú páku na otlačenie do boku a nasledný kotrmelec .
Ja som to tak mal len do prvej jazdy s cca. 600kg nakladom a stacilo , zastruhaný vlas by mi do zadku nevopchal a to mam o cca. 150-200kg zavažia na trachtorci oproti serii ako maš ty.
Potom som prerobil zaves do pôvodneho tak ,že sa v pripade potreby dá zapojiť aj ojko z okom.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#119 Nový příspěvek od ladiki »

dával jsem kys.citronovou +nějaký kamožrout do pračky apd. Nemám moc dobré zkušenosti s autoprodukty na čistění chladičů-jsou slabé.

Jak píše Tibik, takto udělaný závěs je naprd. Tak na prázdnou vlečku. Je tam páka nejen do boku, ale zdvihá Ti to přední nápravu. Zapojoval bych do toho origo co tam máš. Jen místo svořínku dej ten s koulí.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#120 Nový příspěvek od mikiki »

Tak to jo :'( ..... ale koupil jsem to za dobrou cenu :smich: .... tak ten díl nějak upravím a budu používat např. na zvedání a pod.
Díky za tip, kyselinu citrónovou určitě vyzkouším.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“