Traktor po zesnulém majiteli

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Mirdik
Příspěvky: 936
Registrován: pon lis 05, 2012 8:21 pm
Bydliště: Chvalešovice

Traktor po zesnulém majiteli

#1 Nový příspěvek od Mirdik »

Nevim kam s timto tematem tak to zkusim zde.
Zajima me jestli by bylo mozne provozovat vozidlo-traktor-
Ma to spz-ky, oba tech.prukazy. Nikdy to na zadne STK nebylo a zda bylo placene povinne ruceni ( za tech poslednich 20let nevim). Neni to zrusene na DI ani v zadnem poloprevodu.
Jde o to ze puvodni majitel na ktereho je psany jiz 20 let nezije.
Tak by me zajimalo zda by se mohl,-samozreme po zdolani ---------STK, a zpaleceni povinneho ruceni normalne provozovat. Na evidenci vozidel mi k tomu nic nerekli.
Tak pokud ma nekdo pritomny nejakou zkusenost,rad uvitam. Diky M.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5589
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Muze se provozovat...........?

#2 Nový příspěvek od thovt »

Tomu stavu řikáli mrtvé duše, termín kdy se stím mohlo něco dělat už je pryč.
V televizi na to upozornovali. Zbývá jen jedna možnost dát to na veteránská čísla, podmínka staří 30 let.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20614
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Muze se provozovat...........?

#3 Nový příspěvek od vitex »

Provozovat ho za těchto podmínek můžeš ale pokud budeš chtít přepsat,tak jedině obnovit dědické řízení.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2710
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Muze se provozovat...........?

#4 Nový příspěvek od Šéďa »

Nevím, zda jde obnovit dědické řízení po 20-ti letech :shock: Ale je možné, že v dědickém řízení je traktor zapsán v majetku a někdo ho zdědil, takže ten má právo s ním nakládat.

duchodce
Příspěvky: 4570
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Muze se provozovat...........?

#5 Nový příspěvek od duchodce »

No pokud to není zrušené na DI , tak by to možná za zkoušku stálo . Muselo by se to protáhnout dodatečným dědictvím , čas nerozhoduje.Potom od osoby která to zdědí převod na tebe. Nevím bezpečně jak je to nyní s pojištěním , snad tam byli nějaké změny od doby co umravnili Kancelář pojistitelů, prý již zase utahují šrouby. S STK by neměl být problém , pouze bys to buď musel risknout že narazíš na rozumného policajta když tě zastaví a nebo na podvalu. Nyní prý již na místo jezdi nemohou , ověř si to na nejbližším STK. Chce to někoho kdo se v těhle fíglech vyzná - nějaký právník který se tímle zabývá. Uřadu musíš dokázat ty že něco jde /vlastní zkušenost/pro ně je jednodušší tě "vypoklonkovat".
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#6 Nový příspěvek od peyrak »

teď řešíme dodatečné dědictví po strýcovi, měl jsem Simsona S51 Enduro co byl psanej na něj, strýc zemřel 1992, já to provozoval od 1997, pojistka psaná na mě, STK jsem dělal, jen to nešlo přepsat, teď se to dodatečné dědictví otevřelo kvůli pozemku pod garáží, tak jsme tam toho Simsona taky šoupli, ale už se to táhne asi půl roku a výsledek žádnej, ale už se na ty věci dělalo několik posudků a dohledávali nějaký papíry v archívech, spíš to brzdí ten pozemek

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#7 Nový příspěvek od Boniek »

Dědictví znovu otevřít jde, stačí dojít za notářem co dělal to původní, jen se připrav na to, že to bude něco stát podle sazebníku notářů a bude to nějakou dobu trvat. Potom si to dědic musí nechat na DI přepsat na sebe (to je zadarmo) , pozor je nutná evidenčka a ta se platí a pak už to může dědic prodat nebo darovat komukoliv a ten to přepíše na sebe (za to už se platí). Pokud to má papíry a je to stále evidované na původního majitele, tak evidenčně v tom problém není. Problém možná bude s povinným ručením, dědicovi to na DI nezapíšou bez zelené karty, to ještě není problém povinné může zaplatit kdokoliv a na DI kontrolují zda je karta na správnou SPZ. Problém může být s kanceláří pojistitelů, protože těm to tam může někde vyskočit a můžu chtít doplatit pojistné zpětně po původním majiteli či dědici a to po pár letech může být pěkná pálka.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16587
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Neviem ako je to v CZ ale na SVK musí mať vozidlo nejakú hodnotu ,aby sa dalo zahrnúť do dedičstva.Ja sám som mal škodovku písanú na mamu , keď umrela s autom sa ešte 8 rokov jazdilo. Problém nastal ,keď ho bolo treba šrotovať , ale nakoniec sa to vyriešilo čestným prehlásením.
Vzhladom k novým zákonom na SVK práve uvažujem že svoje vozy napíšem na 91 ročného dedka a nechám ich tak aj po jeho smrti.
Objektívna zodpovednosť , pokuty za stk ,ek sa im budú vracať s poznámkou adresát nežije, potom som zvedavý ako to budú riešiť. Samozrejme , že pre prípadnú kontrolu budem mať plnú moc.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#9 Nový příspěvek od FandaP »

Z provozního hlediska žádný problém, udělej STK, zaplať pojistku a jezdi, když Tě chytne PČR, tak o nic nejde, máš zelenou kartu, osvědčení, platné STK, takže ty to řešit nebudou.

K převodu je opravdu nutné, jak se píše výše, buď se podívat do původního dědického rozhodnutí, zda tam ten traktor není a nemá aktuálně žijícího majitele, který to jen na sebe nepřevedl - v těch letech za to nebyl žádný postih, ani dnes nic nehrozí. Evidence vozidel je pouze evidenční - o majiteli stroje to nic neříká. To se dá lehce napravit, žijící majitel dojde na dopravku s oroginálem nebo kopií dědického rozhodnutí a převede na sebe - zase viz výše.
Pokud to v dědictví není, tak obnovit dědické řízení, je jedno po kolika letech to je.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2201
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#10 Nový příspěvek od Deane7 »

Uzatvoriť poistku by nemal byť problém, ja som kúpil prívesný vozík a majiteľka ho mala na moje meno odhlásiť. Len asi nastal problém, pred neznámou dobou sa presťahovala z východu do blízkosti Bratislavy. Vozík ale neprepísala na novú adresu, na pôvodnej dávno nebýva a na východ jazdí málo a aj to v dobe keď nič nevybaví, asi by jej dali aj pokutu, neviem. Tak mi poslala Technický neprepísaný. Mne to nakoniec ušetrilo 49€, lebo by som musel zaplatiť aj prepis aj nové EČ. Tak som si uzatvoril na vozík PZP kde ja som poistník a ona vlastník. STK mal platnú, nechal som ju prepadnúť a urobil novú keď som bol aj s autom. Šek aj doklady k PZP chodia mne takže všetko ok. A poznám prípad kde má chalan vozík kúpený od deda ktorý už musí byť dávno po smrti. Tiež neprepísaný. Ak ho nikto nehľadá sa nič nedeje.
Obnoviť dedičské konanie sa dá, dodatočné zistenie majetku, ja som tak obnovoval po strýcovi určite staršie než 20 rokov. Myslím že to bude rovnaké aj v ČR.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Coule
Příspěvky: 60
Registrován: sob kvě 11, 2013 1:42 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Traktor po zesnulém majiteli

#11 Nový příspěvek od Coule »

Loni jsem řešil dědictví , datum úmrtí 1914. sešlo se nás tam 36 dědiců.
20 roků je nic.

Odpovědět

Zpět na „Auto Moto koutek“