Mikikiho Yanmar 1500D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#61 Nový příspěvek od mikiki »

Díky.
A tak jsem se těšil, že tam narvu vazelínu A00 a bude klid :typek:
---
Holt koupím převodový olej 80W-90.
Po snad zdařilé rozborce, výměně gufer/možná i ložisek a následném složení (když mi tedy nic nezůstane) mi to nebude protékat ..... no prostě nesmí :nene:
Myslel jsem, že upravím jen tu levou stranu co teče, ale když tak teď o tom přemýšlím, budu to muset udělat komplet :'(

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#62 Nový příspěvek od mikiki »

Pojistková skříňka vyměněna a popsána :)
Obrázek

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#63 Nový příspěvek od mikiki »

Omylem jsem nahrál obrázek se špatným zobrazením Watů :pohlavek:
Mají tam být hodnoty 21W + 5W.

mirototh
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 02, 2011 9:41 pm
Bydliště: Jarok

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#64 Nový příspěvek od mirototh »

Ahojte páni k tým nálepkám dal som si vyrobit do fii na výrobu reklamy podla
predlohy na fotke za pár €

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#65 Nový příspěvek od mikiki »

Tak popis vyřešen, až bude "nalepeno" nafotím :)

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#66 Nový příspěvek od mikiki »

Dnes jsem lehce nakouknul pod pokličku :'( asi jsem neměl, protože je to flustrující :zapomel:
To ložisko dostat dolu bude problém, už jsem ohnul jednu packu (činského) stahováku - prostě nářadí na ....
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#67 Nový příspěvek od other-side »

U takhle starýho stroje, který pravděpodobně většinu života strávil v rýži mi to frustrující nepříjde. Čekal bych daleko větší závady jak to tak vzdáleně pozoruju.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#68 Nový příspěvek od mikiki »

Jsem asi "cíťa" no, prostě jsem si naivně myslel, že se původní majitel o traktůrek trošku staral, když měl takovou docela krásnou povrchovku :)
Chápu, že někdo mění olej až když změní skupenství :smich: proto mne ta kolomaz, co z toho vytekla ani moc nepřekvapila ale tady jsem trošičku doufal, že tam bude olej nebo alespoň nějaká vazelína aby to nejezdilo nasucho.
Ale co nadělám, už jsem se do toho pustil a mám tento traktůrek už teď tak rád, že dostane vše na co si vzpomene.
Teď si mohl vybrat jaký bude chtít filtr :wink:
Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#69 Nový příspěvek od j.kubec »

Jestli řešíte jak stáhnout to ložisko tak doporučuji opatrně ložisko naříznout flexou. Musí se na to s citem, aby se neřízlo do hřídele. Tato taktika se mě osvědčila u různě zarezlých a zatuhlých ložisek. Doporučuji slaboučký řezací kotouč. Po naříznutí si s tím stahovák lehce poradí. V případě že stahovák nejde použít, řežu dvakrát 8) .

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#70 Nový příspěvek od ladiki »

nechtěl jsem Ti to psát hned v začátku, když jsem viděl Tvé nadšení. Nikdy bych si takový přestříkaný traktor nekoupil. Je to jen maskovací efekt........ale tím si musí každý projít :) Nejsi ani první ani poslední 8)

Takže hlavu vzhůru a pusť se do práce hlavně funkčních věcí. Tj. Go komplet přední nápravy, zadní portály minimálně gufera, vyčisti chladící soustavu-kys.citronová apd. Zkrátka než tam budeš lít nové kapaliny a oleje, tak ať to za měsíc neřešíš znovu.
Bylo by dobré mrknout i na ventily a vstřiky nebo aspoň žhavící svíčky....

PS: rada od j.kubce je dobrá a funguje. Někdy ložiska jdou odbrousit......

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#71 Nový příspěvek od mikiki »

Jak jsem utrhnul tu packu ztahováku tak jsem se na tu flexu podíval a ..... už i po ní sahal, pak jsem ale vzal povolovač šroubů a nastříkal.
Dávám ložisku poslední možnost, když do zítra nespadne ložisko samo, tak jej s tou flexou seznámím :vysmech:

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#72 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak ho seznam s ní hned a ušetříš si práci. Odbrušování není ono, alespoň podle mých zkušeností je lepší slabým 1-1,5mm kotoučem říznout. Odrezovače a jiné přípravky jsou většinou k ničemu a nijak nepomůžou. Fungují tak maximálně u šroubů a tu se musí dostat do závitů a i tak je s tím problém.
S tím traktorem to zas tak tragické nebude :) . Žhavící svíčka jak tu zaznělo je často v čudu. Jestli je tento traktor podobný 1401, tak tam bude jedna a ta se nechá nahradit aviackou. Co se týče motoru pokud nekouří a nejsou slyšet ventily tak bych do něho nehrabal. A to samé platí o chladící soustavě. Jen zkontrolovat jestli nejsou urezlé příruby na hadičky. Na svém bývalém Yanmaru jsem najezdil hodně mh a bez problému. Nápravu jsem dělal taky. Nohavice tekly, tak jsem vyměnil ložiska a gufera. Bohužel nohavice byly vyrezlé a v místě styku s břitem stále podcházely. Tak jsem použil metodu s níž jsem traktor provozoval po mnoho let, a to vypustil olej. Olej smíchal zhruba 1:1 s vazelínou ( PP80h s LV-2). Nápravu komplet vylil touto směsí. Názory, že to je problém to takto provozovat v zimě, je blbost. Vazelíny bezpečně mažou při teplotách -30 až +120. Olej zabezpečí že se vazelína nevysuší a když to uděláš pořádně už na to nebudeš muset nikdy šáhnout. Respektive to ten traktůrek přežije.

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#73 Nový příspěvek od mikiki »

Díky, kotouč do flexy mám 1mm, tak zítra do toho jdu.
Žhavicí svíčku jsem tedy zatím nenašel, snad ji ani nemám.
Obrázek

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#74 Nový příspěvek od j.kubec »

Fotku máš hezkou, ale jsi úplně jinde. Nafoť sání vzduchu a přepady nafty na motoru. Já jí tam neměl. Mě tam při repasy nacpaly zátku a kablík skovaly do izolačky :D . Vše pak odborně přestříkáno. Hledej malou nádobku nad motorem z ní povede k síní hadička a bude k tomu přitažený kablík.
PS:
Nádobka je vedle vzduchového filtru

Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 244
Registrován: stř zář 02, 2015 9:07 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Mikikiho Yanmar 1500D

#75 Nový příspěvek od mikiki »

lepší foto teď nemám :(
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“