UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1546 Nový příspěvek od Sniper »

TomikKouril píše:pochybuji,že si někdo koupí stroj za 200 tis éček a pak s tím dělá drobet.
A proč by firma nemohla? Pokud si to koupí živnostníček ( jako, že nekoupí ) jako jedinou mašinu a je to jeho jediný zdroj příjmu, tak samozřejmě ne, ale tohle je mašina z firmy, proč by nemohla občas stát a makat jen přes zimu kdy se provádí mýtní těžby? Podobně, jako lanovky, sněžné frézy, zametací stroje, finišery a co já vím co za klunkry ještě.
Je celá řada mnohem dražších strojů, které také během roku postávají.

Vy to všichni vztahujete na sebe, že je tohle jediný zdroj obživy a jediný stroj, já to podávám směrem výše popsaným.
Franta.cz píše:Za posledních 8 let 100mth měsíčně.
Na obou traktorech???
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1547 Nový příspěvek od Peetan »

Pavle, teoreticky můžeš mít pravdu, ale prakticky je to myslím skoro scifi. Po takovejch traktorech koukám už nějakej pátek a i v tom Německu točej minimálně kolem tisícovky ročně. Samozřejmě, že jsou vyjímky.

Bylo by krásný mít 5 mašin. Na každou práci jinou, ale to jde tak možná u pilek a ne traktorů. Ať je to firma, nebo soukromník, tak to musí vydělávat. Víc, nebo míň, ale musí. Neznám firmu která by to dělala tak jak píšeš. Ikdyž myšlenka je to fajnová... ;)

S tou cenou za práci je to tu myslím takovej evergreen. :typek: Z opačnýho pohledu. Proč bys platil někomu za tahání nastrojeným traktorem s rukou nemravný peníze jen proto aby mu mohl 60% času stát doma na dvoře když Ti to může cuknout támhle "Karel" třeba s lachtanem za cenu "běžnou"...??
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1548 Nový příspěvek od vimňouk »

pepikorliklocal píše:je este otazka jestli víc jezdil nebo stal v bazaru lízingovky,i dyby ty hodiny byly stopro do takovedleho dobrodružstvý se za to asi jentak někdo nepusti
Taky bych to viděl jako možné vysvětlení, že si někde 4 roky postál v bazaru. Oni Němci poslední léta mají radši čím dál víc kol, kvůli kolejím, na některé velké majetky nepustí tahat 4 kolový traktor, už jsem viděl i 8 kolku klešták :-). A taky úplně nechápu co je na tom od firmy Haas, podle mě jsou navijáky i ruka Pfanzelt, ale jsem spíš na ty malé mašiny, můžu se plést. Ale zase pokud by byl Haas, i přes tu divnou barvu :-), tak u nich by se určitě minulost, aspoň co byl v Německu, nechala zjistit, pochybuju že by nedělali servis oni.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1549 Nový příspěvek od Sniper »

Peetan: Jasně, čert ví, kde je pravda. Já viděl právě plno mašin, které měly právě natočené málo a i sem tam se mezi takovýma pohybuji pořád, tak proto ta má, pro mnohé nepochopitelní reakce 8)
Samozřejmě, že pro takovou mašinu a i majitele je nejlépe natočit za 3 roky 15 tis mth a pryč s ní... Jen jsem tím chtěl říct, že to může být i jinak na základě vlastních zkušeností.

A s tou cenou...no někdy to tak je, dokonce být i musí u určitých technologií, v lese je to samozřejmě útopie.

Tož hlavně opatrně a málo předvánočního stresu ;-)

Hlavně klídek :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1550 Nový příspěvek od Toreto »

Chalani ako máte podávane na UKT majáky na kabínach zabezpečene proti rozbitu v lese, možete mi hodit nejaku fotku na inšpiráciu. Dík

A praje vám tu krásne Sviatky :friends:

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1551 Nový příspěvek od Peetan »

Nesmíš bejt takovej vepř. Já ho za 5 let ještě nerozbil a to ho nijak hráněnej nemám... ;-)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Milan pavlus
Příspěvky: 219
Registrován: čtv led 06, 2011 6:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1552 Nový příspěvek od Milan pavlus »

Petr T píše:Milan pavlus jak drží ty pneu Trayal v kopci když jedeš v bočině nesmíká sa traktor kůli řidšímu vzorku moc doboku.
Petr nemám stým žiadni problem

Uživatelský avatar
frabac
Příspěvky: 7
Registrován: stř pro 23, 2015 11:51 am
Bydliště: Slovensko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1553 Nový příspěvek od frabac »


Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3466
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1554 Nový příspěvek od harijaro »

nazdar hoši kuknite sem je tu pár pekných obrázkov
https://www.facebook.com/%C5%A4a%C5%BEk ... 168205647/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1555 Nový příspěvek od Antony30011 »

Slovenska spolecnost Lesy Drevo http://www.lesy-drevo.sk a Ondrej Haťapka. Nezna nekdo? Diky

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1556 Nový příspěvek od lukas258 »

Něco pro zasmání Obrázek
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1557 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

tak to nechápu pokazde dyz potkam v lese houbařku je z jejiho vyrazu cítit panika že už rači ni nezdravim :-/ a ted se dozvim tohle asi se chce normalně voptat 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1558 Nový příspěvek od Sniper »

Nějaké pěkné fotečky ze zimního lesa???
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1559 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

inu jeste bych si dovolil vratit se k te debatě s mth abych v tom mel vic jasno ,s lkt 80 a vyvažečkou v pruměrnym terenu 0,6 mth za hodinu čiste prace nakladání 1000ot,carraro 1h 1mth nakládání 850ot bylo to v jednom díle
zajimalo by mě jak vám to vychází u jinech traktoru hlavně jestli ten system 1h je 1mth i u novejch zetoru dyz to vzasadě vemu u sebe tak vyladit hydrauliku u lkt tak na stejny mth udělam jednou tolik :-/

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1560 Nový příspěvek od lukas258 »

Co vím tak nový traktory case atd.Počítají hodinu jako hodinu a jedno jestli plný výkon nebo volnoběh.
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“