UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepa 77
Příspěvky: 210
Registrován: ned úno 27, 2011 4:24 pm

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1396 Nový příspěvek od Pepa 77 »

Kola jsou 460.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1397 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

O tři vesnice vedle je to hruza. Dvě děti 4 a 6 let . Dávejte pozor.

http://www.novinky.cz/krimi/387065-muze ... emrel.html
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1398 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

:-/ dyt ja takovej smrk nekousal ni nepamatuju tak uz vim prd ,ale jen co se dostanu k medu nalozim na vozej vetsi hrán nez kamion :D a fotak sebou

z4011be
Příspěvky: 2051
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1399 Nový příspěvek od z4011be »

to Jan Karlik: tak to je ideální stav. Na druhou stranu když se těžilo kousek od nás, tak majitel lesa řekl, že ho bordel na louce nezajímá, že si dotyčný měl odchytit těžaře, když tam byli. Takže pak se zákazům přejezdům ani nedivím. Ale je to vždy o lidech.

to šami1:
ad zelená nafta - zmínil jsem ji proto, že ji část lidí zahrnuje mezi dotace
ad "vyvážečka" - pokud to podmínky dotace nevylučují a má na lesnické práce živnost, nikde problém nevidím. Znám opačný případy, kdy traktory koupené v rámci dotací do lesů (PRV) jezdí v zimě na úklidu sněhu ve městech a obcích..

Uživatelský avatar
Lakatos80
Příspěvky: 1025
Registrován: sob led 16, 2010 3:16 pm
Bydliště: trutnov

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1400 Nový příspěvek od Lakatos80 »

co je to ten hydraulicky zvedak?
Jonsered 2159,H 560xp 2x,H562xp, H 372Xp

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1401 Nový příspěvek od Sniper »

Lakatos80: Podle mě panenka, hever. Dělal defekt, nebo tak něco, sesmeklo se mu to a mašina ho přimáčkla, podle rozsahu poranění bych to tak tipoval...brrr. Ve šračkách, v práci a ještě před vánocema.

Nechce se mi věřit, že by ho někdo zmáčkl hydraulickou rukou např. při svozu klestu...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1402 Nový příspěvek od Jan Karlik »

[quote="z4011be"]to Jan Karlik: tak to je ideální stav. Na druhou stranu když se těžilo kousek od nás, tak majitel lesa řekl, že ho bordel na louce nezajímá, že si dotyčný měl odchytit těžaře, když tam byli. Takže pak se zákazům přejezdům ani nedivím. Ale je to vždy o lidech.

Já si klidně dám tu louku do pořádku sám, ale tomu majitelovi lesa se to samozřejmě odrazí na ceně. Tahá se tam jeho dřevo, já tam jezdit nepotřebuju.... :)

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3466
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1403 Nový příspěvek od harijaro »

Pepa 77 píše:Tak klacek měl 7.40 a celej strom 8.80 m3. Když stál,tak jsem odhadoval 10.
tak to mal okolo 66 cm v strede 8) ten 23m klacek

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1404 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

tak kolik je kde snehu u nas vcir padly 3 cm na prvnim km od baraku dyz sem jel na sichtu 3 bouracky neskutecna kalamita,cely dopoledne lital vrtulnik ze sem myslel ze zacla valka a pak se necemu divte :shock:

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1405 Nový příspěvek od Peetan »

Jan Karlik píše:Taky jsem na jaře rozjezdil dvě louky samozřejmě po domluvě s majitelem a ten říkal, že si na dotace z těch pozemků vyjme přímo jen ta rozbitá místa, tak je mu to celkem jedno... Nevím, jestli to tak opravdu jde, nikdy jsem nezkoumal.. :-/
Jasně, jde to, ale jen do 15.5. kdy dáváš pozemky s finální výměrou do LPIS.
Když ti to někdo rozjezdí až po tom a dorazí kontrola, tak máš problém. Tolerance netolerance. Já měl letos kontrol 5. 2 z toho právě s oplejtačkama skrz skládky, vježděný cesty a uloženej klest kterej mi nebyli schopní poštěpkovat. Celková výměra těch míst byla 0,4% ze všeho a problém to byl, přesto, že tolerance je 2%.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1406 Nový příspěvek od Peetan »

šami1 píše: Tak se tě zeptám trochu jinak,ty víš o nějakých lesích na prodej nebo do nájmu aby ti to pokrylo dotace. A víš třeba jaký je cenový rozdíl mezi hektarem louky a hektarem lesa?
Asi zatím nemáš traktor a je ti jedno komu to natěžíš,jesli dotovanému traktoru nebo nedotovanému,ale podle toho co píšeš tak bych řekl že dotovanému.
A ty čekáš že Ti budou lidi pozemky nabízet horem, dolem? Mě taky nikdo nenabízí kosmetický přípravky, ani výhodně třeba textil. Prostě když to dělat chceš a máš o to zájem, mluvíš o tom mezi lidma, poptáváš to, tak se k tomu dostaneš. Já možná k tvojemu překvapení nic dotovanýho krom plateb na plochu nemám a nestěžuju si. Obdělávám cca 50ha luk a 110ha lesa ve správě. Do toho živím dvě valtry, novou vyvážečku a jde to. Vezmu si volno kdy chci, koupím si co potřebuju. Můžu Tě ujistit, že třeba už teď mám sepsaný smlouvy o smlouvě budoucí na půdu která je najatá jinýmu podniku do roku 2018 a někde i dýl. Obesílám lidi, mluvím o tom. Nestěžuju si s rukama v klíně že to nejde, protože je to nesmysl.
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

Uživatelský avatar
šami1
Příspěvky: 602
Registrován: úte pro 08, 2009 9:00 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1407 Nový příspěvek od šami1 »

Peetan píše:
šami1 píše: Tak se tě zeptám trochu jinak,ty víš o nějakých lesích na prodej nebo do nájmu aby ti to pokrylo dotace. A víš třeba jaký je cenový rozdíl mezi hektarem louky a hektarem lesa?
Asi zatím nemáš traktor a je ti jedno komu to natěžíš,jesli dotovanému traktoru nebo nedotovanému,ale podle toho co píšeš tak bych řekl že dotovanému.
A ty čekáš že Ti budou lidi pozemky nabízet horem, dolem? Mě taky nikdo nenabízí kosmetický přípravky, ani výhodně třeba textil. Prostě když to dělat chceš a máš o to zájem, mluvíš o tom mezi lidma, poptáváš to, tak se k tomu dostaneš. Já možná k tvojemu překvapení nic dotovanýho krom plateb na plochu nemám a nestěžuju si. Obdělávám cca 50ha luk a 110ha lesa ve správě. Do toho živím dvě valtry, novou vyvážečku a jde to. Vezmu si volno kdy chci, koupím si co potřebuju. Můžu Tě ujistit, že třeba už teď mám sepsaný smlouvy o smlouvě budoucí na půdu která je najatá jinýmu podniku do roku 2018 a někde i dýl. Obesílám lidi, mluvím o tom. Nestěžuju si s rukama v klíně že to nejde, protože je to nesmysl.
8)
Nehledám důvody proč to nejde,já hledám způsoby aby to šlo!

kody2
Příspěvky: 1856
Registrován: úte říj 21, 2008 5:40 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1408 Nový příspěvek od kody2 »

Peetan píše:
Jan Karlik píše:Taky jsem na jaře rozjezdil dvě louky samozřejmě po domluvě s majitelem a ten říkal, že si na dotace z těch pozemků vyjme přímo jen ta rozbitá místa, tak je mu to celkem jedno... Nevím, jestli to tak opravdu jde, nikdy jsem nezkoumal.. :-/
Jasně, jde to, ale jen do 15.5. kdy dáváš pozemky s finální výměrou do LPIS.
Když ti to někdo rozjezdí až po tom a dorazí kontrola, tak máš problém. Tolerance netolerance. Já měl letos kontrol 5. 2 z toho právě s oplejtačkama skrz skládky, vježděný cesty a uloženej klest kterej mi nebyli schopní poštěpkovat. Celková výměra těch míst byla 0,4% ze všeho a problém to byl, přesto, že tolerance je 2%.
Tyto situace, kdy se přes pozemky tahá dřevo a skládkuje měly být nějak ošetřeny. Na jedné straně hrozí krácení dotací a na druhé třeba pokuta za nezpracovanou kůrovcovou hmotu. A když ti jinudy nejde, tak co s tím?

ajchy
Příspěvky: 49
Registrován: stř zář 10, 2014 8:28 pm
Bydliště: mnichovo hradiště

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1409 Nový příspěvek od ajchy »

Ty situace ošetřeny zákonem jsou, ale nikdo se stím nezabívá prostě přijedou nechají bordel a odjedou. Pak se jen diví že jsou lidi na**aný jen o tom slyší.

Kdo z vás co děláte v lese ví jak má při tom postupovat a jaký jsou jeho povinnosti?

Jan Karlik
Příspěvky: 1056
Registrován: stř říj 29, 2008 3:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1410 Nový příspěvek od Jan Karlik »

Petan: Jezdil jsem přes ty louky na začátku dubna, tak měl asi pravdu...

Taky se mně nelíbí rozbít a utéct. Taky vlastním nějaké pozemky... Ale opakuju, že pokud si to majitelé mezi sebou předem nedomluví, tak tam vůbec nejedu. Tyhle opravy ze své kapsy financovat prostě nebudu, nemá to logiku, nerozbiju někomu pozemek pro zábavu. Něco jiného je, když tahám dřevo z vlastního lesa, tam je to samozřejmost. Zatím jsem tady s tím žádné problémy neměl, nakonec se vždycky všichni domluvili... :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“