UKT,LKT a parta z lesa VIII

Moderátor: Franta.cz

Zpráva
Autor
pobuk
Příspěvky: 138
Registrován: stř srp 13, 2014 8:31 pm
Bydliště: pribram

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1336 Nový příspěvek od pobuk »

Franta.cz Pěkná práce 8)

Uživatelský avatar
Vinea 30Hp Comfort
Příspěvky: 3585
Registrován: pát úno 13, 2009 2:52 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1337 Nový příspěvek od Vinea 30Hp Comfort »

Pěkná fota Franto 8)
ZETOR 5211

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1338 Nový příspěvek od Sniper »

pepikorliklocal píše:otazkou je az tu zvostanou jen ty velmi schopni se supertechnikou a zbytek pude na pracak jestli sezenou dřevorubce
Ukrajinců je stále dost a hrne se sem další bordel, lidí je jak opic, kvadraticky narůstá jejich počet a vždy se najdou pitomci, co půjdou dělat do lesa za pár kaček...

Vždyť je zcela běžné dneska, že hajný vyznačí prořezávku, probírku a zadá to samovýrobcům, ti práci udělají, klest vyčistí, paseku pomalu zametou a za dřevo ještě zaplatí 100,- Kč/1 m3 :evil:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
šami1
Příspěvky: 602
Registrován: úte pro 08, 2009 9:00 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1339 Nový příspěvek od šami1 »

Pěkné Franto. My ted mastíme aukce a vedle nás dělá pár porostů lanovka. Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Nehledám důvody proč to nejde,já hledám způsoby aby to šlo!

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1340 Nový příspěvek od tucnakk »

:potlesk: parta z lesa opět žije 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9185
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1341 Nový příspěvek od Sniper »

šami1 píše:...a vedle nás dělá pár porostů lanovka. Obrázek
Koukám, kde všude se už LS nasraly :-) Kolem ní jsme s eobčas protáhl, když tady byla novinkou... 8)

Jo hold kůrovcová kalamita je k nezastavení, ona byla už loni, hlavně u vojáků.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

vimňouk
Příspěvky: 90
Registrován: čtv kvě 27, 2010 9:39 pm
Bydliště: Hlinsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1342 Nový příspěvek od vimňouk »

Jo pěkné fotky Franto. I Šami. Už jsem myslel že máte synkrofalke :-), pak jsem ji ale rozklikl protože jsem neviděl procesor a ouha Lesostavby :-). Ale stejně by se mi teď taková lanovka hodila :-)
Jinak k té včera řešené práci. Jsem se tak vypracoval, že děláme roztroušenou nahodilku a mínusky ve stráních na 4 okresech :-) ať se supertechnika podbízí na silnou hmotu a roviny. A nakonec jsou i hajní, kteří ti ten mýťák na zimu nechají, protože si to spočítají, mít vejjeby bez problémů.

Uživatelský avatar
Pepa 77
Příspěvky: 210
Registrován: ned úno 27, 2011 4:24 pm

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1343 Nový příspěvek od Pepa 77 »

Pěkný fotky 8) . Budu muset taky něco zase nafotit :prace: . Šami co to dělá při zatáčení na tom štítě? Nepadá to?

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1344 Nový příspěvek od zajíc »

Sniper píše:
pepikorliklocal píše:otazkou je az tu zvostanou jen ty velmi schopni se supertechnikou a zbytek pude na pracak jestli sezenou dřevorubce
Ukrajinců je stále dost a hrne se sem další bordel, lidí je jak opic, kvadraticky narůstá jejich počet a vždy se najdou pitomci, co půjdou dělat do lesa za pár kaček...

Vždyť je zcela běžné dneska, že hajný vyznačí prořezávku, probírku a zadá to samovýrobcům, ti práci udělají, klest vyčistí, paseku pomalu zametou a za dřevo ještě zaplatí 100,- Kč/1 m3 :evil:
Ahoj lesáci,topím cca dvacet let dřevem,hlavně suky.Poslední dobou už skoro nejsou protože je vyvážečky vyvezou a jedou do spaloven :'( pak se nedivte že někteří berou i tu probírku jinak totiž nic jinýho nedostanou. :tyty: To jsou ale jen probírky takže materiál jak říkám papírový dřevo do 10cm průměr.
Chodím hlavně po těžbě uklízet s mačetou,dopoledne do lesa a pak do fabriky na mašinu.
Práci samozřejmě nemůžu počítat to by bylo drahý topení ale hrozně mě to baví. ;-) Po ránu když je
přimrzlo je to balzám na duši.Tak at vám mašiny šlapou, kubíky přibejvají a záda drží. :friends: zajíc

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1345 Nový příspěvek od jurex »

DO 10-ti cm bude spíš prořezávka :) u nás to lidi čistí zadarmo, za dřevo :)

pepikorliklocal
Příspěvky: 525
Registrován: pát kvě 24, 2013 10:49 pm
Bydliště: milevsko

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1346 Nový příspěvek od pepikorliklocal »

mno s tou stepkou to mi taky hlava nebere dyz si vemu jakej je rozdil dyz das do kamen rok a nebo 4 roky vyschly polinko 1 svítíš 2 topíš a pak jedu kol teplarny a vidim tam ty haldy hnoje tak si řikam třeba se tu jednou bude topit i hlínou 8)

zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1347 Nový příspěvek od zajíc »

jurex píše:DO 10-ti cm bude spíš prořezávka :) u nás to lidi čistí zadarmo, za dřevo :)
To bude ono,ceny nevím protože jsem sehnal po těžbě dost suků. :ano: To bylo ale když soukromník koupil kulatinu na stojato, vytěžil les a potřeboval to vyčistit aby mohl znova zasázet a vrátit majiteli.Teda myslím že to tak bylo,protože jsme se neviděli jen telefonem jsme všechno dojednali a byli oba spokojeni. :friends: zajíc

Uživatelský avatar
šami1
Příspěvky: 602
Registrován: úte pro 08, 2009 9:00 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1348 Nový příspěvek od šami1 »

Pepa 77 píše:Pěkný fotky 8) . Budu muset taky něco zase nafotit :prace: . Šami co to dělá při zatáčení na tom štítě? Nepadá to?
Ono hodně záleží kde taháš jestli na rovině nebo s kopce,když máš ostrou zatáčku kolem stroma tak ti to ten hřeben neudrží ale jinak to docela drží. Ale! Je lepší tam dávat oddenkové kusy a druhé kusy dát jako druhou řadu nato a zatížit kleštěma.Já mám ještě možnost že oddělám kozlík úplně a kusy si naskládám až k ruce podle terénu a drží to tam ještě lépe vlastní vahou. Pak jsem měl jednou tahání v celých délkách a v jednom místě jsem kusy strácel.Tak jsem vytáhl lano z navijáku a celou tu naskládanou várku jsem si vždycky stáhnul lanem a lehce přitáhl k navijáku a bylo to v pohodě. Člověk se u toho naučí i přemýšlet. :)
Nehledám důvody proč to nejde,já hledám způsoby aby to šlo!

Uživatelský avatar
Zdeněk B.
Příspěvky: 452
Registrován: úte říj 30, 2007 10:31 am
Bydliště: Tábor

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1349 Nový příspěvek od Zdeněk B. »

šami1 píše:Otočné pracoviště jako takové mám,ale ty pojezdy? I když,i to je vymyšlené jen se k tomu odhodlat. http://s27.postimg.cc/ymuii0oxv/Fotografie0075_1.jpg
Spojka a brzda není problém, pokud to nejde mechanicky, je řešením použít kapalinové ovládání. Horší to bude s řazením. Já jsem na svém stroji /ne LKT/ brzdu řešil mechanicky táhlem k hlavnímu pedálu, spojku hydraulicky pumpičkou a vypínacím válečkem s posilovačem z Liazu a řazení vhodným tvarováním řadící páky, takže jde řadit zepředu i zezadu. Práce hodně, ale ten výsledek za to stojí.

pobuk
Příspěvky: 138
Registrován: stř srp 13, 2014 8:31 pm
Bydliště: pribram

Re: UKT,LKT a parta z lesa VIII

#1350 Nový příspěvek od pobuk »

Zdravim, prosím dejte info kde kupujete pneu na traktor? díky

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - lesní stroje a bagry“