TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#91 Nový příspěvek od Holder »

Vašku , už tě Petis s videem předběhl : https://youtu.be/fmw6eJ_iClw

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#92 Nový příspěvek od Václav28 »

Mít tak prostor jako on a taky zvládat vše třeba s pomocí bráchy tak to by bylo jinak, dělám sice pomalu, ale vše půjde dát do původního stavu, nebude to napevno jako u Petise. :zapomel: A za další, sám vymyslíš, nakreslíš, odzkoušíš na maketě, doměříš a pak seženeš matroš a realizuješ. Ono by se to dělalo, nebejt vše tak nekřesťansky drahý a tak raději pomaleji, ale se zapojením známých a kamarádů, lecos se dá ještě sehnat, ale holt to trvá. Ale už mám skoro vše, příští týden bude hřídel, pouzdra na domečky a rolny jsou už doma, jen nebyl čas to nafotit, tak snad koncem týdne bude pár foto a zase kus práce. Jo a včera jsem spasoval hydromotor a převodovku přes spojku, takže neležím. A v pondělí jedu za kámošem na Moravu s návratem v úterý. Je třeba doplnit zásoby tekutin před zimou. Ahoj Venca. ;-)
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#93 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zase kousek, už jen to natřít a zítra bude hřídel a koncem týdne ložiskové domky. Zdraví Venca. :wink:
Obrázek

Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#94 Nový příspěvek od Holder »

No pěkně nás napínáš ! ;-)

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#95 Nový příspěvek od Toreto »

Tie rolny paráda 8)
Máš ich na ložiskách dúfam, hodil bysi aké to ma zhruba miery? A priemer tích valcov :)

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#96 Nový příspěvek od Václav28 »

Jasně, že je to na ložiskách, je to silnostěná roura asi 6 cm, soudě dle té dlažby, ta je 20x10, ale v týdnu to oměřím a napíšu. Já totiž sehnal staré rolny z navijáku, které stáli spoustu kaček a po rozebrání to bylo na silonech stěna tak 5-6 mm a křivé jak když pejsek čůrá, tak mě to hodil soustružník na hlavu a dělal mě to příbuznej ve fabrice, jen jsem koupil ložiska, sice i s jeho úrazem 2 měsíce, ale jak jsem již psal, vyplatilo se. Zdraví Venca. Jdu sportovat, mám fyzickou přípravu.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#97 Nový příspěvek od Václav28 »

Jasně, že je to na ložiskách, je to silnostěná roura asi 6 cm, soudě dle té dlažby, ta je 20x10, ale v týdnu to oměřím a napíšu. Já totiž sehnal staré rolny z navijáku, které stáli spoustu kaček a po rozebrání to bylo na silonech stěna tak 5-6 mm a křivé jak když pejsek čůrá, tak mě to hodil soustružník na hlavu a dělal mě to příbuznej ve fabrice, jen jsem koupil ložiska, sice i s jeho úrazem 2 měsíce, ale jak jsem již psal, vyplatilo se. Zdraví Venca. Jdu sportovat, mám fyzickou přípravu.
Nějak jsem moc klikl.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#98 Nový příspěvek od Toreto »

A budu tie valce zakalené alebo nie? Ja stále váham či použit kladku alebo toto

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#99 Nový příspěvek od Václav28 »

Je to topenářská silnostěná trubka do kotlů, tak to snad něco vydrží, ty rolny před tím byly obdoba co jsme měly na hasičské Liazce a tam je naviják 3.5t a když už nešel a bylo třeba ještě kousek, tak se to rvalo na zpátečku. To jsou jako ty cojsem psal před tím a určitě to není kalený a ani žádnej bajlák, tak 5-6mm. a vydrželo to mraky, smad ani nepamatuju, že to kdy kdo měnil. Tak si myslím, že pro moji potřebu mě to na tom TK musí přežít, nemám představu se s tím živit, jen si občas přivydělat a udělat si dříví na topení. Ještě nevím, jak to vyjde vysoko, tak tam možná bude jedna pomocná z pásového dopravníku (leží u souseda), ta je taky na ložiskách, ale to se uvidí, zatím ještě něco málo schází, ale už se to začíná rýsovat. :ano: :ano: Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#100 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak byla chvilka, roura v tomto stavu 58 mm, síla stěny 8 mm, vše na ložiskách, dnes jsem sehnal háček na ukončení lana a zejtra bude i navázanej na laně a snad už i ty ložiskové domky, klínek do hřídele taky je už doma, tak zase kousek. Ahoj Vence. Zítra snad bude nějaké foto,
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#101 Nový příspěvek od Toreto »

Teším sa a dalšie fotky, hlavne ten zadný štít :)

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: tz-4k-14 od Václava 28

#102 Nový příspěvek od ladi »

Václav28 píše:Ten naviják je tak na hraní, máme v práci podstatně větší a když né co rok, tak dva jdou do opravy a to je ranec. Pracuje jen omezenou dobu a je určen k sebevyproštění, pak vypne tepelná ochrana a je tak 30 min. pauza. A 10 m lana je pro moji potřebu žalostně málo. Jsem rozhodnut na hydro, mám již čerpadlo, většinu armatur, motor, převodovku a 40 m. lana, zatím tak za 5.500-Kč. Chybí rozvaděč a železo na štít, a buben, který doplčítám dle otáček na převodovce. Tak věřím, že to celé klapne do 10.000-Kč. Teď jen bude pauza, mam dovču, pak začnu postupně fotit a vkládat jak to půjde. Má spočteno, že by to mělo tahat tak 1.4 - 1.6 t. Tak to by mě bohatě stačilo.
nazdar, taky jsem se pustil do navijáku hydro,, jen jsem koupil naviják na bazoši a celý ho předělal,, buben je s hydromotorem, čerpadlo a rozvaděč na štítu,teďkom ho budu oživovat, jeden štít s původního mě zbývá, je to poctivá deska z 20mm plechu, rozměry tak 90*105 cm, nepotřebuješ?
Ladi

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#103 Nový příspěvek od Václav28 »

Díky, ale matroš na štít už mam, je to jen 10, ale s výstuhou jeklu 40x60 nabo 80 3 - 4 mm stěna to musí vydržet na to TK mraky, ale i tak dík
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#104 Nový příspěvek od Václav28 »

Domky na ložiska už jsou taky doma, jen to stále stojí na hřídeli, snad už po víkendu, ale vše se komplikuje, máme kšefty na řezání a tak to je ze šichty na kšeft a počítám tak do vánoc to bude pořád do kola. No a zadaří li se, tak to bude končit tak konec února až polovina března, tak zatím ahoj Venca. Fota dodám až bude chvilka, a lano je už taky navázaný i s lanovým kluzákem.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#105 Nový příspěvek od Holder »

Venco tady máš odkaz pro inšpiraci ! http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=81688

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“