Kubota

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
peter2201
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 03, 2015 12:47 pm
Bydliště: Zarnovica

Re: Kubota

#1321 Nový příspěvek od peter2201 »

Boberts píše:Zdravim,
ďakujem za vysvetlenie, tractordata.com poznám, podľa tej stránky má b1400 19HP a b7001 16HP ale b1400 by mala byť asi staršia aj keď predávajúci mi tvrdil že je to rok výroby 2010 a má len 350 motohodín, aj podľa fotiek vyzerá dobre, tak neviem. Možno nejaký celkový repas . Ale asi pôjdem do tej b7001.
asi by som siel do silnejsieho .. tiez som chcel kedysi slabsi teraz mi robia repas na l2201dt ktora by mala mat 24 hp a PTO 22 hp ..ale zalezi aj na co to clevek vyuziva najma ci pocita s mulcovanim vyssej travy a podobne

Uživatelský avatar
pet11
Příspěvky: 42
Registrován: ned říj 07, 2007 9:57 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kubota

#1322 Nový příspěvek od pet11 »

peter2201 píše:
Boberts píše:Zdravim,
ďakujem za vysvetlenie, tractordata.com poznám, podľa tej stránky má b1400 19HP a b7001 16HP ale b1400 by mala byť asi staršia aj keď predávajúci mi tvrdil že je to rok výroby 2010 a má len 350 motohodín, aj podľa fotiek vyzerá dobre, tak neviem. Možno nejaký celkový repas . Ale asi pôjdem do tej b7001.
asi by som siel do silnejsieho .. tiez som chcel kedysi slabsi teraz mi robia repas na l2201dt ktora by mala mat 24 hp a PTO 22 hp ..ale zalezi aj na co to clevek vyuziva najma ci pocita s mulcovanim vyssej travy a podobne
souhlas take mám L 2201Dt a maximální spokojenost mám za ní GEO DM 150 a jede jak šlak

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1323 Nový příspěvek od Buggy »

Pluh za Kubotu B 7000

Zdravím, chtěl bych Vám ukázat přestavbu pluhu APO 701 za Kubotu. Je to Roudnický pluh za MT mini, vcelku rozumně sehnatelný - mě stál 5500, 1991 a na odhrnovačkách byla barva, na plazech okuje - neoral, nebo jen minimálně.

Mini je menší, je potřeba předělat závěs - na ideální bod tahu, tedy čep přední nápravy u 4x4. Trochu měření, počítání, pak naklánění kuboty na trámku...

Výsledek je na fotkách, spokojenost maximální, neošizený pluh s veškerým stavěním na sobě, krásnými šroubovitými deskami a vcelku laciný. Kdo váháte nad pluhem, tuto variantu vřele doporučuji. Původně jsem přemýšlel ještě nad koňským 25, nebo PON 25, ale tento je z nich opravdu nejpovedenější.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1324 Nový příspěvek od Buggy »

A ještě tady mám fotku čerpadla za traktor, měl jsem jedno na přímo, a protože mi bylo líto tolik točit traktor (chce minimálně cca 1200 otáček, postavil jsem si tohle, pod něj jsem schopný zapřáhnout IBC cisternu.

Nejsem ještě úplně spokojený se samonasáváním, ale dle zkušeností kolegů je chyba u mě, musím si s tím ještě pohrát.

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1325 Nový příspěvek od Buggy »

A do třetice fotka redukcí pro přezouvání kol - na šípech pouze ořu. Na nich je původní náboj, na offroadových MT je nový, dělaný z polotovarů od Majkel10 zde z fora.

Uživatelský avatar
Bielan
Příspěvky: 402
Registrován: pon říj 13, 2014 8:54 am
Bydliště: okr. Opava

Re: Kubota

#1326 Nový příspěvek od Bielan »

Buggy, máš velice hezké příslušenství. Do jaké hloubky jsi oral?
ISEKI TA247F
ex KUBOTA Bulltra B1-17
Karosa ŠD11
Karosa LC735
Neoplan Tourliner
ex Karosa LC936XE

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Kubota

#1327 Nový příspěvek od Buggy »

No, papírově jsem to měl nastavené na předepsaných 18 cm, v tom pěkném poli metr ukázal 22 cm, v tom horším otáčka 3B zvedla pluh do 20, ale s tím, že na vrchu byl rozhozený kompost, nicméně ostří už šlo dole po kamení, tady té půdy není, i když jsou to evidentně místa pole po Němcích.

majo5
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 16, 2015 6:45 pm
Bydliště: Nitra

Re: Kubota

#1328 Nový příspěvek od majo5 »

Zdravím vás.
Včera sa mi stala na mojom Hitachi (Kubota GB18) nemilá vec. Zdvihol som rotavátor, že ho idem vyčistiť a niečo puklo. Nevenoval som tomu pozornosť, myslel som, že to bol ten ochranný obal na kardane. Ale keď som sa pohol, tak som zbadal dosť veľkú mláku oleja na zemi. Viete mi niekto "povedať", čo sa mohlo poškodiť. Olej išiel od simeringu, čo je na vývodovom hriadeli. Len neviem, či sa mohlo poškodiť aj niečo vo vnútri (ložiská...) Nie som moc technicky zdatný, tak keby ste mi vedeli poradiť, čo a ako.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3660
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota

#1329 Nový příspěvek od ladiki »

to majo5: tak co? přišel jsi na něco?Těžko takto radit. Bez urážky-vzhledem k tomu, že nejsi tech. zdatný nám musíš věci lépe popsat a nebo vyfotit... 8)

majo5
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 16, 2015 6:45 pm
Bydliště: Nitra

Re: Kubota

#1330 Nový příspěvek od majo5 »

Tak príčinu uniku som objavil. Je prasknutá príruba pri vývodovom hriadeli. Teraz vystáva otázka- bude to stačiť zavariť, alebo budem musieť zohnať novú. Je pod tou prírubou niečo, čo by mi mohlo "vystreliť", keď to budem dávať dole?

majo5
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 16, 2015 6:45 pm
Bydliště: Nitra

Re: Kubota

#1331 Nový příspěvek od majo5 »

http://i65.tinypic.com/mw4nbo.jpg
Tu je tá príruba. Prasknuté je to od hriadela smerom nadol, mierne vpravo.
Šroby som vytočil, ale nejako to nejde dole.

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Kubota

#1332 Nový příspěvek od j.kubec »

V podstatě to samé jsem měl na himíkovy http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=77968. Já jsem ho už tak koupil. Máš dlouhý náhon a zatlačil jsi hřídel do traktoru. Pravděpodobně je na přírubě prasklý obal ložiska.
Dolu to jít musí jen to půjde špatně odlepit, často pomůže odražní.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota

#1333 Nový příspěvek od brigadnik »

Zdravím, kde najdu na B7000 výrobní štítek nebo výrobní číslo? Zajímám se o povolení k zvláštnímu užití komunikace.

Přidám video z letošní orby

[Youtube] https://www.youtube.com/watch?v=8UTElo6IiGM& [/Youtube]

Uživatelský avatar
bt66
Příspěvky: 177
Registrován: sob zář 25, 2010 10:11 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kubota

#1334 Nový příspěvek od bt66 »

[quote="Buggy"]Pluh za Kubotu B 7000

Zdravím, chtěl bych Vám ukázat přestavbu pluhu APO 701 za Kubotu. Je to Roudnický pluh za MT mini, vcelku rozumně sehnatelný - mě stál 5500, 1991 a na odhrnovačkách byla barva, na plazech okuje - neoral, nebo jen minimálně.

Mini je menší, je potřeba předělat závěs - na ideální bod tahu, tedy čep přední nápravy u 4x4. Trochu měření, počítání, pak naklánění kuboty na trámku...

Výsledek je na fotkách, spokojenost maximální, neošizený pluh s veškerým stavěním na sobě, krásnými šroubovitými deskami a vcelku laciný. Kdo váháte nad pluhem, tuto variantu vřele doporučuji. Původně jsem přemýšlel ještě nad koňským 25, nebo PON 25, ale tento je z nich opravdu nejpovedenější.

Zdravím, koľko cm pracovný záber má ten pluh? Dlžka lemeše? Ďakujem.

peter2201
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 03, 2015 12:47 pm
Bydliště: Zarnovica

Re: Kubota

#1335 Nový příspěvek od peter2201 »

:) tak uz prisla domov kubota L2201dt ..zatial len taka prva zoznamovacia jazda ..to je sused .. https://www.youtube.com/watch?v=CLHpL8dPht8

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“