Zetor 50 Super - vzlínání oleje mezi hlavou a blokem

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Zetor 50 Super - vzlínání oleje mezi hlavou a blokem

#1 Nový příspěvek od tomtom50 »

ahoj, chci se optat, zda někdo neví, čím to může být, kdy mi mezi hlavou a blokem vzlíná olej, mastný, nic neteče, ale je to takokový celý ze všech strany mastný, jestli to nejsou třeba špatně dotažený hlavy, těsnění jsou nová 4 roky + fridex.

díky Tomáš

Filip50
Příspěvky: 14
Registrován: ned srp 23, 2015 2:21 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: zetor 50super

#2 Nový příspěvek od Filip50 »

tomtom50 píše:ahoj, chci se optat, zda někdo neví, čím to může být, kdy mi mezi hlavou a blokem vzlíná olej, mastný, nic neteče, ale je to takokový celý ze všech strany mastný, jestli to nejsou třeba špatně dotažený hlavy, těsnění jsou nová 4 roky + fridex.

díky Tomáš

Zdravím, jestli je to pouze mastný, tak bych to moc asi neřešil, na funkčnost to mít vliv nebude. Takových traktorů je :-). Ale zase na druhou stranu chápu že někomu to může vadit.

Možná je to tím fridexem, od pár lidí jsem slyšel že by do Supra fridex nedávali, právě kvůli tomu že poškodí těsnění.

Nicméně nevím co je na tom všem pravdy, jen jsem to slyšel, vlastní zkušenosti s tím nemám. Já osobně fridex nedávám. Pokud má mrznout, vodu vypustím a když potřebuji v zimě vyjet, dávám horkou vodu, při studeném startu je to hodně znát :-)

Vankart
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 17, 2012 4:56 am
Bydliště: Tovačov

Re: Zetor 50 Super - vzlínání oleje mezi hlavou a blokem

#3 Nový příspěvek od Vankart »

Měl jsem to samí u prvního válce na mojí 6718, prolínání oleje mezi blokem a hlavou.Výměnil jsem těsnění a bylo to samí.Nakonec to dělali povolené štěfty v bloku.Dotahli se a je pokoj.
Zetor 6718,7 tuna,lis K442

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“