Vari System

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1321 Nový příspěvek od Minik 070 »

Dobrý den,měl bych na vás takovou prozbu,zapojil sem si za Vari-global s motorem GSV 190 vozik továrni vyroby, ale když se chci rozjet nejde mi zatačet na mistě kola jako by jsou zablokovane a když zaberu tak jdou jakoby do smyku,při vetší rychlosti se to o něco zlepší takže se zatačet dá ,ale pořad to jde nejak stuha.Zkoušel jsem přetočit uzaverky ,je to o mnoho lepší ,ale zabira mi jen jedno kolo což s plným vozíkem nejdou udržet kleče.

glock69
Příspěvky: 111
Registrován: ned zář 27, 2015 7:26 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vari System

#1322 Nový příspěvek od glock69 »

Máš správně otočené uzávěrky?

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1323 Nový příspěvek od Minik 070 »

Ano to mám mam je na obou kolech jakoby do předu,podle navodu

homolka69
Příspěvky: 97
Registrován: úte říj 28, 2008 8:49 pm
Bydliště: Načešice

Re: Vari System

#1324 Nový příspěvek od homolka69 »

Je to asi nepravděpodobný, ale nemůžou být špatně ty ukazatele? Buď kola rozeber nebo na těch uzávěrkách zkoušej postupně všechny polohy až najdeš tu správnou.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1325 Nový příspěvek od DYK »

No já těžím z tohoto napsaného "ale když se chci rozjet nejde mi zatačet na mistě kola jako by jsou zablokovane " a je přece jasné, je-li motor v tahu na obě kola jde stejná síla a chová se to jak bylo popsáno.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1326 Nový příspěvek od Minik 070 »

Možná sem to blbě popsal(omlouvám se),myslel jsem to tak,že když se chci rozjed nemužu hnout řidítkama doprava ani doleva,je to možne až při větší rychlosti,kdy jsou kola v pohybu .Proste jako by to jelo jen dopředu,do zadu to kola blokne a nehnu stim

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1327 Nový příspěvek od DYK »

Když se chceš rozjet, je to v největším tahu a je to na řízení tvrdý jak beton. To ale jiný nebude, je to vlastnost a volnoběžky. Při jízdě to je o něco lepší, souprava je v pohybu a není takový tah, no a když těsně před zatáčením mírně ubereš plyn jde to jako po másle.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marek25
Příspěvky: 144
Registrován: úte led 21, 2014 10:30 am
Bydliště: Levice

Re: Vari System

#1328 Nový příspěvek od Marek25 »

Mas nastavenu uzavierku. Cize ked sa pohynas oboje kolesa sa tocia narovnako cize ti moc nedovoli vybacat zo smeru, len max smykom.Priklad na vysvetlenie tank.Ten tiez ide rovno a ked chce vybacat jeden pas zastane a druhy ide.Lenze toto sa deje u tanku rychlu.Berme stare tanky alebo stare pasove stroje.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 671
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Vari System

#1329 Nový příspěvek od Proximák »

Dnes Rapido prošlo zatěžkávací zkouškou. Čekala na néj hromada starých, suchých větví z listnáčů. Takže se musel trošku redukovat průměr a některé větve vyřezat. Udělali jsme dva plné vozíky štěpky. Ze začátku to šlo pomalé ale postupem času jsme si na sebe zvykli a celkem to frčelo :) Suché větve se v násypce šprajcují ale to se dalo očekávat. A konečně i naše 190tka dostala příslušenství kde využije svůj výkonnostní potenciál. Prácovalo se od 9 hodin do dvou a padly 3 nádrže. Spokojenost je zatím veliká 8) pokud bude zájem hodím i nějaké foto
Naposledy upravil(a) Proximák dne sob říj 10, 2015 8:34 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1330 Nový příspěvek od Minik 070 »

Tak už to fakčí,měl sem špatně nastavenou uzavěrku ,na pravem kole sem to měl dobře ,ale na tom druhém o zaražku blíž,zkusil sem to na dvoře vyskoušet,jede to jak po masle,děkuji za rady 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1331 Nový příspěvek od DYK »

Chceš říct, že když sedneš na vozík, zabrzdíš, přidáš plyn tak jde točit jak po másle?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1332 Nový příspěvek od Minik 070 »

Tohle jsem trochu nepochopil,proč bych měl brzdit ?
Normálně sem na tom druhým kole dal tu klapku o polohu dal ,rozjel se a je to v pohodě jde to ovladat jednou rukou.
Mam to nastavena tak že to jede pod plynem jen do předu ,protože na spatečku jsou nastavene volnobežky ,pokud bych chtěl couvnout,musel bych seslezt a otočit klapky naopak ,tím padem to pojede do zadu a do předu budou volnoběžky(možná sem to vysvětlil jako :silly: ale,snad se to dá pochopit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vari System

#1333 Nový příspěvek od DYK »

Brzdit proto, abys to dostal do pořádnýho tahu a nevěřím, že v tomto tahu to jde jak po másle nebo jednou rukou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Vari System

#1334 Nový příspěvek od Minik 070 »

No zaleží jak se to vezme ale,je to rozhodně mnohem lepší než to bylo,zitra jedu pro trnkové dřevo takže to pořadně odzkouším ,nic meně vari používám denně ,mám ji necelý pul rok ,takže skušenosti zatím minimální

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Vari System

#1335 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Minik 070 píše:No zaleží jak se to vezme ale,je to rozhodně mnohem lepší než to bylo,zitra jedu pro trnkové dřevo takže to pořadně odzkouším ,nic meně vari používám denně ,mám ji necelý pul rok ,takže skušenosti zatím minimální
Já mám variňácký kola naroubovany na robotovi a taky jsem s tím ze začátku troch bojoval.
Pořád jsem si říkal nějaký poučky jako hřebíkem dopředu, hřebíkem dozadu, proti směru nebo po směru, pak se otočí kolo a všechno bylo naopak. Vyřešil jsem to štětečkem a trochou barvy a na straně "dopředu" jsem si udělal barevnou značku a bylo to.
Dnes už jsem si na to tak zvyknul že ten původní systém s jednou zarážkou jako má robot, mountfield a podobni už nechci ani vidět!

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“