TZ-4K-14 - hydro naviják

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#76 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak tady je ta nová šnekovka, vyčištěná a jen ji natřít a dokompletovat, tak snad bude vyhovovat, poměr cca 1:62, osová vzdálenost cca 130, tak snad je to to pravé. Udrží to zapřený rám z úhelníku 50x50 síla 5 mm? Dík a ahoj Venca :)


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Uživatelský avatar
Mikro
Příspěvky: 2318
Registrován: stř črc 04, 2007 11:36 am
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#77 Nový příspěvek od Mikro »

Jo tak to je ta z mandlu (na tom víku, které není na fotkách jsou předpokládám čtyři packy pro uchycení).

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#78 Nový příspěvek od Václav28 »

Ano, na tom víku jsou packy na uchycení, ale vyděl jsem několik mandlů, ale všude byly ty převodovky úplně jiný, hlavně neměly litinové pouzdro. Tady ta prej z mandlu není, ani z žádné prádelny, přesnej původ neznám a věřím, že pro mojí potřebu bude dostačující. Našel jsem tady po delším hledání taky takovou s citací, že z mandlu je, tak nevím. Jsem v kontaktu ještě s jedním starším pánem, kterej má tu samou a je z nějakého stroje a má víčko odvrtané na druhé straně, tak nevím asi to cpali kam se to hodilo. Snad bude stačit, dle té tabulky by to měla dát bez větších problémů. Ahoj Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#79 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zítra bude konečně matroš na štít, ale je z důvodu transportu na dvě části. Vcelku se mi líbí jak to má Petis po té úpravě, ale nějak mě to nevychází a nevím si rady, nechci totiž předělat celej zadek závěsu, chci jen vyndat držák nářadí a vsadit štít a nevím jak na to. Má li někdo něco takového, tak se rád nechám motivovat. Foto napoví. Dík a zdraví Venca. :)
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#80 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zase kousekObrázek

Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#81 Nový příspěvek od Václav28 »

Koukám, že nikdo nemá žádnou snahu alespoň napovědět, ni ohledně té síly materiálu. Tak moc díky
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#82 Nový příspěvek od polemnepolem »

Myslím že uhelník 50 na 50 5síla je až až,a pokud ho pro sichr zavřeš pasovinou do trojúhelníku,tak to nemůže nic udělat.Naviják na energetické nástavbě traktoru co máme v práci je učko 5,10,5 6ka síla...ale naviják tahá k 5ti tunám.I když jsou mezi námi jedinci,kteří jsou schopný ohnout i traverzu :-)
Zetor 6245

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#83 Nový příspěvek od Václav28 »

Dík za radu, ale asi už to mám, je nejhorší bejt sám sobě vynálezcem, projektantem a tvůrcem. Vše je komplikované, protože občas tahám i štěpkovačku a pak bych štít nepotřeboval a tak hledám možnost rychlé výměny a né na tom trávit půl dne. Štít už jsem taky doladil, dokoupil matroš a po neděli začnu, sundám zadní desku, dovařím držáky a začnu budovat spodek štítu na kterej přijde pant a samotnej štít.
Jak je ta úvodní fotka, tak do toho mam udělanej i závěs na vlek, bude asi i na štítu, ale to se vše ukáže. A mimo jiné, byl zase kousek lesa a tak je dost i jiné práce. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#84 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zase malej kousek s komplikací, sotva jsem sundal zadní desku z traktoru, bylo jasné kam mizí olej, zadní gufero bylo na hotovo. Druhej den bylo osazeno nové s přetěsněném víka. Dne se zavařují přípravky a já jsem v práci. Tak zítra možná foto a zas o kousek dál. Zdraví Venca.
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#85 Nový příspěvek od Toreto »

Nejaké rozmery tej platne na vzperu? :) Na kolko to vyšlo?

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#86 Nový příspěvek od Václav28 »

Je li tím míněn ten zadní štít, tak ta horní část je 550 x 900 x 10 a ta spodní 150 x 900 x 10 mm, cena za oficialni výpalky je 2400, nechalo se to sehnat přes kámoše za 700. Bude to částečná kopie od Petise, ale nebude přendanej píst, ten zůstane pod sedačkou. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#87 Nový příspěvek od Václav28 »

Tak zase kousek
Obrázek
Přetěsněná vývodová hřádfel
Obrázek
úprava držáku + nátěry
Obrázek
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Toreto
Příspěvky: 6007
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#88 Nový příspěvek od Toreto »

No ukáž ako pokračuješ. :)

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#89 Nový příspěvek od Holder »

Vašku nějak lenošíš ? ;-) Už se těším na nějaké video z lesa !

Václav28
Příspěvky: 162
Registrován: pát dub 10, 2015 2:54 pm
Bydliště: Plzeň

Re: TZ-4K-14 - hydro naviják

#90 Nový příspěvek od Václav28 »

Nelenoším, marodil jsem, zakousl se do mě zevnitř nějakej hajzlík a ani slivovice to nesrovnala. měl jsem antibiotika a s potřebou 15x a více za den toho moc nedáš, jediné pozitivum 5kg dole. Dnes jsem prvně v práci, zejtra STK, která nějak blbě propadla a pak zase chvilku pokračování. Jinak už se pracuje na hřídeli a sháním mat. na domky na ložiska. Tak snad se to pohne. Zdraví Venca
Neříkej, že to nejde, řekni, že to neumíš!

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“