WINEA,CABRIO,VEGA II

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 731
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2956 Nový příspěvek od matto »

je to pekne az na tu cenu 156t s DPH :shock: a to kontajner dvihne len 2t

to radsej za tu cenu kupim jazdenu AVIU kontajner
TRAC MT8-151.32, ZETOR 7245 UKT
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2957 Nový příspěvek od Antony30011 »

Kdyz se podivas na ostatni vyrobce, lepsi cena neni. A 2t budou asi skrz traktor, ne? Pripnout za Salka nejakej 5 t asi fakt nepujde :D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2958 Nový příspěvek od Tom »

Ono tahat toto za něčím jiným než za Excenetem je šílenství. Jinak se jim to opravdu povedlo, až na ty opěrné nohy... To je jenom otázkou času, kdy si tam někdo nechá udělat hydraulicky ovládaný opěrný válec. Jinak za mě určitě ano, peníze jsou jedna věc, ale prostě za 30 tisíc dneska vlečku člověk nepořídí, zvlášť ne homologovanou. Pokud se chopí příležitosti, a udělají i další nástavby (fekál, rozmetadlo, klidně může být i sběrací vůz) - vše hydraulicky hnané, tak to určitě má své místo na trhu 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2959 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nohy prej budou :)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2960 Nový příspěvek od PULDrapalik »

:-/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2961 Nový příspěvek od Tom »

No právě že budou nohy... jezdit s tím po rovném tak proč ne, ale nedej bože chtít natáhnout kontejner v trošku členitějším terénu, když to z půlky stojí na chodníku atd... s kontejnerákama mám bohaté zkušenosti, a tady často bude problém s tím, že ta noha prostě sklopit nepůjde. :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

creative
Příspěvky: 2851
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2962 Nový příspěvek od creative »

Tom píše:No právě že budou nohy... jezdit s tím po rovném tak proč ne, ale nedej bože chtít natáhnout kontejner v trošku členitějším terénu, když to z půlky stojí na chodníku atd... s kontejnerákama mám bohaté zkušenosti, a tady často bude problém s tím, že ta noha prostě sklopit nepůjde. :-/
Přesně tak, i náklaďák musí kolikrát couvnout pod to, protože to nedokáže natáhnout.

siskin
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 07, 2010 12:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2963 Nový příspěvek od siskin »

Ahoj,

přemýšlím o nové štípačce. A líbí se mi kuželová do ramen na traktor. Utáhne to Vinea 30HP? Našel jsem na netu pár videí jak to pěkně funguje, ale pak jsem taky našel inzerát, že to někdo prodává, protože mu to neutáhne TK.

Něco takového.
http://stroje.bazos.cz/inzerat/52760004 ... -drevo.php

Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2964 Nový příspěvek od Antony30011 »

Utahne to i TK, ale musi byt spravny stoupani na kuzelu.

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2965 Nový příspěvek od Holder »

Slávie 2 válec a ani 1 válec na motorovou závislost má problém . Už se to tu řešilo ! Při velkých otáčkách moc rychlý a při malých je to slabý výkon . Kužel aby se točil okolo 300 ot/min . Jediný řešení u TK a MT je buď vypnout předek ( starší tipy) nebo vyheverovat předek . Musí se to řešit pojezdovou závislostí (přes převody) . Ukázka výkonu kuželové štípačky .https://youtu.be/Zj2gngGbQbw Ohledně tebe by to mělo přímo na motor 30hp stačit .https://youtu.be/oQKtX2Zkp24

siskin
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 07, 2010 12:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2966 Nový příspěvek od siskin »

Holder píše:Slávie 2 válec a ani 1 válec na motorovou závislost má problém . Už se to tu řešilo ! Při velkých otáčkách moc rychlý a při malých je to slabý výkon . Kužel aby se točil okolo 300 ot/min . Jediný řešení u TK a MT je buď vypnout předek ( starší tipy) nebo vyheverovat předek . Musí se to řešit pojezdovou závislostí (přes převody) . Ukázka výkonu kuželové štípačky .https://youtu.be/Zj2gngGbQbw Ohledně tebe by to mělo přímo na motor 30hp stačit .https://youtu.be/oQKtX2Zkp24

Díky, koukám že ten 36koňák to dává v pohodě, takže třicítka by to taky mohla zvládnout.
Máte ještě nějaké doporučení ohledně kardanu? Nebo něco ohledně provozu štípačky? (koukám že tam má třeba dálkový chcípák, co třeba vytažený ruční plyn dozadu ke štípačce?)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2967 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Kardan by to chtělo s přetěžovací spojkou a nebo obsluhu na traktor,jak se kužel zakousne tak nepustí a chcípne i 36 koní,štípal sem na zvýšený volnoběh buk a dub,s měkym dřevem nebyl problém

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2968 Nový příspěvek od Holder »

No a to je ta výhoda MT a TK , když se to honí přes pojezdovou závislost ( přes převodovku ). Dáš reverz na spátečku a máš to venku !

Uživatelský avatar
adam_pitak
Příspěvky: 691
Registrován: stř kvě 18, 2011 2:01 pm
Bydliště: Orava

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2969 Nový příspěvek od adam_pitak »

Holder píše:No a to je ta výhoda MT a TK , když se to honí přes pojezdovou závislost ( přes převodovku ). Dáš reverz na spátečku a máš to venku !
preto u cabria sme takúto štiepačku ani neriešili... :nene:
Mieeeer

siskin
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 07, 2010 12:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: WINEA,CABRIO,VEGA II

#2970 Nový příspěvek od siskin »

Podle všeho co jsem kde na netu našel by to 30Hp Vinea měla zvládnout. Akorát teď jste mě zaskočili tím "kousnutím" a "reverzem".
Kdo máte kuželovku? Co děláte když se vám to kousne? Kousá se to? Chcípá vám to traktor?

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“