PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
lahcim
Příspěvky: 57
Registrován: pon srp 26, 2013 6:33 pm
Bydliště: Skalica

Re: PF-62

#451 Nový příspěvek od lahcim »

Jo tak prosím te vsecko dokumentuj, musim sa do toho pomaly asi pustit aj ja. Este skusim ten puvodni motor oživit, ale nedavam mu velku šancu. Ešte otazka, na kteru stranu sa toči puvodni motor PF pri pohledu od riditek na motor? Po smeru hodinovych ručiček?

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: PF-62

#452 Nový příspěvek od J@ST3R »

Zdravim

ma na vas taku jednu otazku ak na PF pasuje spojka z trabantu nepasoval by tam aj cely trabantovy motor ?

na bazos.sk som videl PF s motorom skoda 120 vyzera to ozrutne najme koly chladeniu
Přílohy
DSC00502.JPG

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#453 Nový příspěvek od Wyky »

To je strašná prasárna. :nene:
Trabantem se posuneš z deště pod okap. Spotřeba dvojnásobná, práce odvedená stejná, takže nevidím důvod pro výměnu za motor Trabant. :-/ U čtyřtaktu to má smysl minimálně z pohledu spotřeby, snadnosti startů a, v mým případě, ušetřený práce za každoroční výměnu gufer. :zly:

R106
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 09, 2015 9:38 pm
Bydliště: Opava

Re: PF-62

#454 Nový příspěvek od R106 »

Zdar PFkáři. Taky jsem se rozhodl pro 4tak a koupil jsem čínskou kopii Hondy GX160, po rozbalení nalití oleje a benzínu chytla na duhé zatažení. Právě vyrábíbe přírubu podle fotek Pavla. V té hřídeli motoru je šroub M8 s jemným závitem?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#455 Nový příspěvek od Wyky »

To je dobrá otázka. :smich: Já měl tři motory od stejnýho výrobce (Berlan) a dva měly metrickej M10, jeden měl nějaký palcový, který jsem musel na prasáka přeříznout na M10, jelikož jsem nesehnal šroub. Pak jsem měl tři motory od jiného výrobce (Pezal - spíš polskej dovozce) a ty měly dva M10 a jeden M8. Všechno to byly motory stejnýho typu 13hp, vyráběný podle mě ve stejný továrně v Číně a každej jinej závit. :zly: :zly: :-/ Jak to soudruhům přišlo pod ruce, tak to tam vrtali a řezali. Chce to vyzkoušet.

Jinak moje příruba už se motá u biboše na soustruhu a příští týden snad bude u mě, tak budu konečně moct vyjet. :wink:

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PF-62

#456 Nový příspěvek od Tom »

Chlapi, vím, že to sem až tak moc nepatří, že to je trošku mimo pravidla, ale mám nadbytečný Všerob na PF i s důlkovači, a potřeboval bych diskáč. Za PF nebo M6. Takže bych to rád vyměnil. Fotky zde: http://dum.bazos.cz/inzerat/50145174/Vy ... -PF-62.php
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#457 Nový příspěvek od Wyky »

Kdybys prodal, tak koupím, ale disky nemám. Nějaký nastřel případné ceny by byl?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PF-62

#458 Nový příspěvek od Tom »

Zájemců na koupi už mám alespoň šest. Ty Všeroby nejsou až tak obvyklé příslušenství. Tento je ještě v původní barvě, na nosiči ještě jde trošku vidět nápis Agrostroj a označení. Abych pravdu řekl, tak toto mi nikde nezavazí. Ale někdo, kdo se tím zabývá by mohl mít diskáč navíc a rád by to za toto vyměnil. Ale kdyby došlo na prodej, tak se ozvu :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#459 Nový příspěvek od Wyky »

Ještě mi nastiň očekávanou cenu, aby ses měl vůbec důvod ozývat. Díky. 8)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#460 Nový příspěvek od Wyky »

Tak je tam. :321:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9569
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: PF-62

#461 Nový příspěvek od Atlan »

Nechcelo by to nejaky trubkovy ram pod motor ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

gupa
Příspěvky: 74
Registrován: čtv dub 30, 2015 7:58 am
Bydliště: Brno

Re: PF-62

#462 Nový příspěvek od gupa »

Taky se nato dívám žeby to chtělo nějaký nárazník nebo rám pro masku, přivařený okolo motora třeba natu osoustruženou přírubu. Kdyby to nebyl motor za který se bere když je nový bratru45t Kč, a byl to ten prostějovský dvoutakt co má hodnotu tak 3t, tak ten když se uklepne nebo ubouchne, tak se náhradní díl sežene ještě levně. Ale ten isuzu je od pohledu mastný kus a urazit ho je finální stav PFka pro kovošrot.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#463 Nový příspěvek od Wyky »

Rám a noha je v plánu. Rám bude s plotnou pro radlici na sníh a sypké materiály. Noha bude vyklápěcí. Včera jsem to vyfotil těsně po první provozní zkoušce. Proti dvoutaktu je to Subaru úplně z jinýho světa. Na zvýšenej volnoběh to prdlá, všude vyjede, utáhne to stejně jak PF motor na plnej kotel. Tím, že má o 1000 vyšší otáčky, tak na trojku se s tím už i dá přesunovat na nějakou rozumnou vzdálenost a ne jen ze zahrady na dvůr a zpět. Zatím spokojenost. 8) 8)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#464 Nový příspěvek od Wyky »

Jo a díky bibošovi za perfektně pasující přírubu. 8) Jediný, co nepasovalo je původní převodovka PFky, kde si soudruzi vrtali díry jak jim to zrovna vyšlo. :zly:

peyrak
Příspěvky: 1258
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: PF-62

#465 Nový příspěvek od peyrak »

jak Ti to vychází s vyvážením? já bych přes to asi napasoval to původní závaží

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“