Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1168
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#1486 Nový příspěvek od traktorfanda »

Já sem to řešil tak, že sem použil původně silnější kola a pak sem je po svaření stočil na b 12.

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1487 Nový příspěvek od BohousSPE »

Tak jsem tu s novými informacemi :vysmech: Ale ještě předtím chci objasnit ten přespříští víkend....automaticky jsem přemýšlel, že bude muset kabina dolů, abych mohl vytáhnout převodovku a dostal se do inkriminovaných míst, takže bychom museli vyjet s traktorem ven....proto jsem psal o víkendu, protože by to byla spousta práce. Nicméně dneska stojím u traktoru a čumím na to a říkám si, ty vole vždyť jde převodovka spustit dolů :wink: A taky jo, za hodinu bylo vše rozhozené 8) Prvně jsem šáhnul rukou na matku a to víte, že s ní šlo rukou hýbat....sice o pidi kousek, ale už to značilo, že to nemohlo být pořádně utáhnuté :vztek: Majzlíčkem jsme uvolnili jistící podložku, ale matka rukou povolit nešla. Přinesl jsem klíč, malinko zabral a už šla ven! Vytáhl jsem náboj i s ozubeným kolem a všechno prohlédl. Zarazil jsem se u té jistící podložky, je kulaná a zespodu má takovou plechovou hvězdičku, která odpovídá profilu vnitřního drážkování, ale myslím si, že z toho "okýnka" by měl čumět plíšek, který zapadne do jedné z drážek a zabezpečí, aby se podložka neprotáčela - samozřejmě je ulomený :ano: Ozubené kolo na náboji jsem taky podrobně prohlédl, ale nevykoukal jsem vůbec nic. Když k němu přiložím hranu ocelového pravítka, je jako když střelí - žádné ohnutí :hm: Asi to bude fakt nahovno přivařený (kolo nebude kolmě na osu) :( Nasadím to do soustruhu a uvidím, co vykoukám. Ještě jsme se snažili vyndat hrušku z obalu diferenciálu, ale nezadařilo se, budu muset prostudovat příručku mladých svišťů jak na to! Každopádně hřídel pastorku je skálopevná a nevykazuje žádnou vůli...i tak bych to chtěl vyndat a podrobit bližšímu prozkoumání, když už je to takhle rozebraný....(omluvte kvalitu fotek, bez blesku to stojí za prd)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1168
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#1488 Nový příspěvek od traktorfanda »

A takhle mám zajištěnou tu matku dělal sem novou delší. je tam závit M 24X1,5Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1489 Nový příspěvek od BohousSPE »

Dík za foto, šikovné řešení 8) Hele nevyndaval si kuželový pastorek z difu? Koukal jsem do příručky a píšou, že se to musí vylisovat :( Nemáš na to náhodou fígl? Přípravek? :zapomel:

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1168
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Isuzetor 2108

#1490 Nový příspěvek od traktorfanda »

BohousSPE píše:Dík za foto, šikovné řešení 8) Hele nevyndaval si kuželový pastorek z difu? Koukal jsem do příručky a píšou, že se to musí vylisovat :( Nemáš na to náhodou fígl? Přípravek? :zapomel:
To ti neporadím tosem nerozdělával :-/

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2456
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1491 Nový příspěvek od kopr »

Vždy jsem štoural šroubovákem až jsem to vyštoural :) tam jak jsi sundal ten plech se simerinkem tak to jedno osazení musí taky dolu :) :) Nejspíš to jen drží na tmelu :) Lisovat se to musí až když sundavaš ložiska dolu
Obrázek

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1492 Nový příspěvek od BohousSPE »

Super, díky za radu :friends:

Tak chlapci, mám za sebou prověření náboje na soustruhu a potvrdilo se, že jsem to tenkrát udělal pěkně na hovno :( Už nikdy v životě postup soustruh->svářečka->stroj :tyty: Ale jak už jsem popsal, tenkrát to bohužel jinak nešlo, no :hm: Při dnešním pokusu jsem nechtěl upínat náboj za ten kousíček do univerzálky, protože by to házelo, tak jsem vzal kus hřídele a stočil ji na stejný rozměr, jako vnitřní průměr drážkování v náboji. Délkově jsem to udělal tak, aby se náboj zapřel do osazení na hřídeli, ale hřídel nevykukovala ven. Přitlačil jsem to koníkem a roztočil....no šmajdá to jako kráva :typek: To že lítá ten krycí plech je v pohodě, ten prostě přivařili ve fabrice jen tak hala bala...to není důležitý, ale když se kouknu, jak tam lítá ten mnou navařený kotouč, brečel bych :zly: No jo, kdyby tenkrát nebyl takový problém dostat se k soustruhu, tak bych to i zkontroloval a nedával to na traktor vůbec, ale stalo se. Zde se pokochejte:

Zde ve větším rozlišení (doporučuji)

Vezmu to z gruntu a vyrobím to celé znova a pořádně 8) Když už to mám takhle rozhozené, nutká mě myšlenka naroubovat tam už rovnou ruční kardanovou brzdu. Chtěl jsem naroubovat buben ze Š120 před Garanta i když to má svoje nevýhody (vypadne mi kvalt, traktor se odbrzdí), protože před Garantem je spoustu místa. Lepší by bylo brzdit přímo hrušku nápravy, ale tam je málo místa i na buben i na pásovou brzdu z V3S :vztek: Dokonce ani kotoučová brzda z auta by se tam nevešla. Dnes mě osvítil duch svatý a napadlo mě použít brzdový kotouč z motorky - je mnohem hubenější, má větší průměr, což by mohla být taky výhoda a na to aby to drželo traktor to taky stačí. Kamarád totiž zpravuje v rajchu motorky, tak možná bych přišel snadno i k dílů 8) No ještě o této variantě budu přemýšlet :ano: Tady je pro ilustraci, co je druhů ať už průměrově, počtem děr, atd....

Uživatelský avatar
kopr
Příspěvky: 2456
Registrován: sob srp 18, 2007 2:04 pm
Bydliště: Velké Výkleky

Re: Isuzetor 2108

#1493 Nový příspěvek od kopr »

Jestli můžu radu přišroubuj to na garanta a ne na hrušku. Měl jsem tam kotouč a právě povolováním matky to věčně házelo. Lepší by bylo dát ten kotouč na garanta na výstup 8) tam je to na fest.
Jinak ten kotouč z motorky je dobrej nápad 8)

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1494 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ještě jsem to neměřil, ale kdybych to dal za Garanta, tedy "před" řetězovou spojku, vadila by páskovina, která slouží jako držák převodovky. Záleželo by na průměru kotouče...každopádně na hrušce tedy "za" řetězovou spojkou je místo nahoře i dole, tak tam by se to hodilo víc. Uvidíme... :)

Jinak tento víkend na traktoru vůbec nic, ale v sobotu jsem si domů přivezl nového mazlíka - vodorovnou obrážečku (alias "šeping") :wink: :wink: :wink: Je rumunské výroby. Sice štítky nejsou čitelné, ale co jsem si zjistil podle fotek z interfernetu, měl by to být typ Infratirea SH-425, takže má maximální pohyb smykadla 425mm 8)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#1495 Nový příspěvek od Angel »

chlape ty abys to za chvíli hnal o štok vždyť se tam nevejdeš :vysmech:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1496 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ty vole, tam se těch mašin ještě vejde :321: :vysmech:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#1497 Nový příspěvek od Angel »

No to říkáš,teď a za rok si povíme kolik se vejde ;-) :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1498 Nový příspěvek od BohousSPE »

Já nevím jestli sis všimnul, ale před pár dny jsem se oženil, takže těžko budu kupovat nějaký mašiny... :D Tohle byla výjimečná situace :typek:

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#1499 Nový příspěvek od Angel »

Samozřejmě ano, ba jsem ti gondoloval a já to ani nemyslím zle. Přeji ti to :friends: naplnit dílnu i když to tedy nebude za rok nicméně na té čtvrté fotce to vipadá že na jednu stranu půjdou stroje na druhou regál, do prostřed traktor a místa už moc nezbyde. Tak sory za malí rejpaneček.

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1500 Nový příspěvek od Libor »

No panečku......že by opožděný svatební dar??????
Promiň,vtipkuji :red: a závidím :co?:
Tak ať ti slouží :friends: 8)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“