Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1726 Nový příspěvek od Niko01 »

Tak sem dneska kosil od rana pomaly az do mrku.Prve sam sebje potom tot suset na pravo a jek sem byl rozbehly a vydel sem suseda na lavo jak sa trapy krovynakem,tak za pivsona sem to aj jemu ojel.No ale nevym proc mne ta kosa z teho palca obcas vyskocila.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1727 Nový příspěvek od vašík »

Niko01 píše:Tak sem dneska kosil od rana pomaly az do mrku.Prve sam sebje potom tot suset na pravo a jek sem byl rozbehly a vydel sem suseda na lavo jak sa trapy krovynakem,tak za pivsona sem to aj jemu ojel.No ale nevym proc mne ta kosa z teho palca obcas vyskocila.
Přitáhni ten čep já jsem dal podložku na konec pod ten zajištovací kolíček.Tím jsem přitáhl kosu a už to nevyskakovalo.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1728 Nový příspěvek od Killer Koly »

nic nepritahuj, to je jedno z bezpecnostni opatreni. kdybys na neco narazil, tak si nerozlames listu. ten unaseci trn by mel byt v te kolejnici jen na urovni toho zesileni, ne vic
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1729 Nový příspěvek od vašík »

To je hezké ale když při najetí na větší drn ten unašeč vypadne tak je asi něco špatně.Abys nerozlámal koso tak nechávám volnější řemen"né volnej"ten proklouzne a kosa stojí.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1730 Nový příspěvek od Killer Koly »

to mas pravdu, ale to nastaveni ma byt tak, jak jsem popsal. pokud to vyskakuje, tak je mozne, ze je uz moc roztazene to ucko, do ktereho zasahuje ten palec
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1731 Nový příspěvek od vašík »

Killer Koly píše:to mas pravdu, ale to nastaveni ma byt tak, jak jsem popsal. pokud to vyskakuje, tak je mozne, ze je uz moc roztazene to ucko, do ktereho zasahuje ten palec
OK

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1732 Nový příspěvek od Niko01 »

Dikes za reakce,podlozku uz sem zohnal,ale necham to asi po staru,na tolkeho kosena co sem v sobotu kosil toho bylo hafl. A ten palec mne vyletel cca asi 6x,ale to teda v brutal poroste,Killer bolo to okolo mojej zahrady,sam vys v jakem stave to tam bolo,plevel zarovno cloveka :vztek: .
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt E930/931

#1733 Nový příspěvek od pinkygsx »

nechce někdo převodovku na kosu na fortschritta za 300kč?

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1734 Nový příspěvek od deyva »

pinkygsx píše:nechce někdo převodovku na kosu na fortschritta za 300kč?
jo, já pro ni po práci jedu 8)

vašík
Příspěvky: 1879
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1735 Nový příspěvek od vašík »

Obrázek

Tak jsem si koupil nového ferdu předešlej majitel udělal novej vyfuk musím sehnat nové koleno a zapojit to origo.Starej ferda čeká na opravu.Moc se mě do toho nechce asi to nechám na zimu.

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1736 Nový příspěvek od PavelTDi »

Tak dalším pokrok , teda spíš už dokončeno . . . :-) .
http://postimg.cc/gallery/2mqcm8jni/

codll
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 21, 2015 5:42 pm
Bydliště: beroun

Re: Fortschritt E930/931

#1737 Nový příspěvek od codll »

PavelTDi píše:Tak dalším pokrok , teda spíš už dokončeno . . . :-) .
http://postimg.cc/gallery/2mqcm8jni/

Teda smekam 8) mel jsme v planu taky něco podobného ale tohle vypada moc dobře zajímala by me praxe (vydrz nozu atd . ,ale to ukaze cas ) nebyl by menci planek nebo ten je v hlave

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1738 Nový příspěvek od PavelTDi »

Praxe nastane až na podzim . . . pak se uvidí . Je to taková improvizace s využitím už vyrobenýho na první verzi . Má to ještě dvě slabiny , vynechaný místo uprostřed a nemožnost nastavit hloubku záběru . Takže pokud budu mít někdy čas , udělal bych to jinak a líp . . .
Plánek by byl , všechno je nakreslený . . . kromě těch blatníků . . .

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 258
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1739 Nový příspěvek od deyva »

Zdravim chlapi... Mám takovej dotaz - jak máte zajištěný nářadí nebo spíš ten čep kterej drží nářadí? Já tam mám normálně šroub s matkou a to je dost opruz... Ale viděl jsem i takový ten čep s pojistkou jak se používá u auto vozíků když jsou oddělávací čela. Jenže ty mají jaksi jiný průměry. Myslím takovýho něco - http://www.vapp.cz/eshop-detail/cep-pan ... schg-10-b/

Díky.

D.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1740 Nový příspěvek od Niko01 »

Jo Deyvo,je to skoro to iste,akurat je to 10 gulatinka ktera je ohnuta do tvaru U a na jednej strane keru prostrkujes cez ten cep je provrtana a tam sa zaistuje svorku....
No a teraz ja,dneska sem sa hral kapanek z karbecem,nevym proc mne ferda po ohrati stale prestane tahat a musim mu pomahat ze sitycem.Tak sem to rozebral a projel sem hlavnu trysku 1mm vrtakem,posunul ihlu do max.zarasky,poskladal,nakopel nechal na volnobech prejit do pracovnej teploty a pak total plny plyn.Skoro mna trefilo,otacky motora cca 11000 za nim.Krasni zvuk jak tryskove letadlo,takze teraz mna ceka poskladat ten omezovac otacek ktery sem vyhodil a musim tam naletovat prislusni otporovy potenciometer a ubrat mu na nejakych 6000 otacek.... :silly:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“