Isuzetor 2108

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pedro643
Příspěvky: 1607
Registrován: pon srp 10, 2009 8:48 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Isuzetor 2108

#1456 Nový příspěvek od pedro643 »

Ťiež sa pridávam ku gratulantom a prajem všetko dobre

Angel
Příspěvky: 3337
Registrován: stř srp 18, 2010 7:09 pm
Bydliště: Tábor

Re: Isuzetor 2108

#1457 Nový příspěvek od Angel »

Také ti přeji vše nej :friends: . Když sme ráno vstali, víš co sem jí první řek? "kde je ta hezká pani co jsem si včera vzal" :vysmech: Ta zase prskala :smich:

dvk
Příspěvky: 1693
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Isuzetor 2108

#1458 Nový příspěvek od dvk »

BohousSPE: hodně štěstí, ať vám to klape a máte fajn pohodový život a zdravé děti 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1459 Nový příspěvek od Terablick »

Chvilku se sem člověk nepodívá, a tady se dějou věci :) Parádní řešení ovládání hydrauliky, dobrej nápad a inspirace pro odrezování včetně detailního návodu, a ještě k tomu svatba :) Gratujulu, hodně štěstí a zdraví a ať se daří v životě i v dílně :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1460 Nový příspěvek od BohousSPE »

Děkuji Vám všem :friends:

Tak po svatbě jsem se opět vrátil do pracovní činnosti a drobet pokročil 8) Už jsem dodělal mechanizmus třetí páky....ještě doladím pár detailů a pak když tak natočím video, jak se to všechno hýbe :) Prozatím jen pár fotek...
ObrázekObrázekObrázek
Na brzdové pedály jsem namontoval vratné pružiny a k ručnímu plynu jsem přidal lanko. Momentálně vymýšlím soustavu táhel, které spojí nožní plyn, ruční plyn a vstřikovací čerpadlo....
ObrázekObrázekObrázek
Nedávno jsem sundal buben na pravém kole a včera jsem tam namontoval druhý magnet, kvůli tachometru (a velkému obvodu kola). Teď už je buben opět na místě, ale než jsme ho zavřeli udělali jsme takový pokus - šlapali jsme na brzdu a pozorovali jsme pohyb paken. Hrozně mě zajímalo, jak dlouhý je chod toho prasátka a docela mě to překvapilo 8) Samozřejmě s bubnem se to tak daleko nikdy nedostane (taky je to vidět i na pedálu, že jde až na podlahu). Natočil jsem krátké video pro zajímavost :) (sice kvalita na prd, ale lepší, než drátem do oka :ano: )

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1461 Nový příspěvek od McPeci »

pěkné, jak to tak pozoruju kolik jsi v něm už utopil peněz??
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1462 Nový příspěvek od BohousSPE »

Ty vole, nemůžu riskovat čerstvé manželství tím, že vypustím na veřejnost takovou informaci :smich: :smich: :321: Ale dobrých půl roku jsem na traktor nic velkého nekupoval (jen pár ptákovin), takže teď de facto celou dobu dělám z toho, co je 8)

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1463 Nový příspěvek od McPeci »

čekám že to bude pecka ale kdo si hraje nezlobí :)
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1464 Nový příspěvek od BohousSPE »

A co je to vlastně pecka? 10.000+ ? Tak to jo, v tom případě to je pecka ;-) Hele když se podívám na bazoši za kolik se prodává třeba takový Z7211, tak tam rozhodně z daleka nejsem a ani nebudu :tyty: Sice to ještě nemám hotové, takže něco budu muset ještě nakupovat, ale podle mě jde udělat pěkný traktor i bez toho, aniž by to stálo majlant......cena zdaleka nebude šesticiferná, jak si možná někteří myslí (aspoň mi to tak připadá z těch neustálých dotazů) :)
McPeci píše:...ale kdo si hraje nezlobí :)
:ano: 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1465 Nový příspěvek od Terablick »

No ono to tak vypadá, když člověk ví kolik stojí jen různý ty drobnosti jako ty koncovky na táhla, nebo třeba i drobné díly hydrauliky :) Popravdě by mě taky moc zajímalo kolik to vyjde, ale je dost možný že to sám ani radši nesleduješ, a že by jsi možná byl nemile překvapen :) On člověk má sklony nepočítat tohle a tamto, protože to bylo doma, nebo to neni zase taková položka, nebo že se třeba nepočítá spotřební materiál, barva atd :) Já když jsem si nahrubo sečetl kolik mám v dílech na můj stroj, a že vlastně nemám ještě ani nic viditelného a už by to dalo na dva pěkné hotové domaděly nebo možná i levnější TKčko... :-/ Samozřejmě TKčko nechci, a zdaleka nemá ty parametry atd, a tohle byly výdaje v malých sumách po dlouhou dobu, tak to neni takové jako vydat to naráz (což bych nemohl), ale součet mě dost nemile překvapil :) Původní plán byl asi poloviční na dokončenej stroj se všim všudy, ale už teď vím, že se ta suma ještě dost zvýší než bude alespoň základ hotovej :vztek:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1466 Nový příspěvek od BohousSPE »

Kdepak, já mám naprosto přesnou představu o ceně, protože si od začátku stavby vedu velice podrobný seznam :ano: Mám tam dokonce i nákupy z kovošrotu apod. Ono naštěstí spoustu věcí, třeba již zmíněné koncovky na táhla nebo hydrauliku jsem sehnal zadarmo, takže to mi taky šetří spoustu peněz....ještě, že jsou Ti kamarádi :potlesk: Materiál, co byl doma nebo jsem dostal zadarmo skutečně nepočítám - mě zajímá jen reálná cena, kterou jsem musel zaplatit, ne celková cena traktoru :) A navíc do toho taky investuji po kousíčkách, protože větší výdaje si ani nemohu dovolit. Mě je úplně jedno, jestli to budu dělat ještě rok nebo o něco víc.....mě baví hlavně ta činnost na tom, takže se nehoním za cílem to dodělat...až to bude, tak to bude 8)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Isuzetor 2108

#1467 Nový příspěvek od Terablick »

Tak to máme úplně stejně :) Hlavně že výsledek bude podle tvých představ 8) O tom to tu celé je :ano:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1468 Nový příspěvek od BohousSPE »

Terablick píše:....Hlavně že výsledek bude podle tvých představ 8).....
tak tak :ano: :friends:

Dnes to sice není nic z traktoru, ale jen tak pro zajímavost....podnikl jsem odrezovací pokus.2 a je to špica :dostdobry: Dnes jsem neměl obě poloviny laboratorního zdroje zapojené paralelně jako minule, ale sériově, takže v elektrolytu bylo cca 60V a proud skoro 5A, takže reakce byla o poznání rychlejší a silnější 8) Dnes jsem odrezoval držák kleštin a tři kotoučové frézy z kovošrotu. Po vylovení z lázně jsem součástky opláchl vodou, vydrhnul kartáčem, vysušil a nakonzervoval za pomoci WD40 :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

S dnešním dvojnásobným napětím byl vývin vodíku o poznání větší - i přesto že naše umývárna s šatnou jsou velké prostory a měl jsem otevřené skoro všechny okna, kontaminace byla značná (měřeno čichem :smich: ), takže pokud to budete dělat, dělejte to radši venku ;-)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4668
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Isuzetor 2108

#1469 Nový příspěvek od pawka »

ty riskuješ 8) ale víc ziskuješ, manželi :friends:
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Isuzetor 2108

#1470 Nový příspěvek od BohousSPE »

Risk je zisk :) A navíc.....maximálně by vylítla fabrika do povětří a nemusel bych jít v pondělí do práce :321: :friends:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“