Jaký traktor do lesa?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Jaký traktor do lesa?

#1 Nový příspěvek od radys »

Prosím o rady a názory.Chci si pořídit nějakého Japončíka do lesa do probírek.Hmota do 0,5m3.
Osadil bych ho navijáčkem a používal místo koně.Co vy na to?Na silné dřevo mám UKTčko.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký traktor do lesa?

#2 Nový příspěvek od Tom »

No teď jde o to, jestli se Ti to vyplatí... malotraktor sice nemá potřebu 2x denně žrát a když ho měsíc neuvidíš, tak se nic nestane, ale určitě nemá takovou "průchodnost" terénem jako kůň. Když máš UKT, neuvažoval jsi spíš o železném koni?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Jaký traktor do lesa?

#3 Nový příspěvek od Matúš »

Tiež si myslím, že je lepší motorový kôň 8)

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaký traktor do lesa?

#4 Nový příspěvek od radys »

Železňáka jsem už chtěl kupovat,ale nakonec jsem si to rozmyslel.Přece jenom roky přibívají a celý den za tím běhat,nevim nevím.
Navíc kůň je dvakrát tak drahej a má jednostranný využití a obdělávat zahradu terou taky není zrovna med.Jedínou nevýhodou
je obratnost,v tom vám dám za pravdu.I když kousek od nás směruje kluk s Kubotou,sám jsem po něm vyvážel,a nasměrováno
má super.Jde mi totiž o to,že bych tuto práci mohl dělat kompletně.Vysměrovat,vyvozit.A do budoucna u nás bude probírkovejch porostů přibívat.
Takže práce na malotraktor by byla. :prace:

j.kubec
Příspěvky: 468
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Jaký traktor do lesa?

#5 Nový příspěvek od j.kubec »

Záleží i na tom jak máš kopcovitý terén. Ve velkém pruďanu mají japončícy problém s boční stabilitou, jsou dost úzcí. Tak bych hledal něco co se dá snadno rozšířit alespoň na 1,3m. Výkon počítej okolo 15-22kw na motoru na 0,5m3 by mělo stačit i do kopečka s agregovaným navijákem. Váhou kolem 1T. Důležitým faktorem je i jaký princip řízení používá, kvůli velikosti rejdu a tím i průchodnost mezi stromy v lese.
Kdysi jsem uvažoval také o variantě železného koně a nakonec jsem skončil u yanmara a nedám na něho dopustit. Ovšem neživím se tím, tak mě postačuje 1401D. Ročně nadělá okolo 60m3 o víkendech. Jinak používám i většího zetora na větší kalibry, ale na tyčovinu mě yanmar dostačuje. V pondělí jsem s yanmarem pro představu přitáhl z lesa kmen o průměru 45cm s délkou 4m. se 72 se mě zrovna nechtělo.
Pro představu přidávám fotku v jakém terénu tahám
[img=http://s3.postimg.cc/8e58xgtf3/Fotografie0298.jpg]
Pokud bych se tím chtěl živit uvažoval bych o 20kw motoru a značce kubota či yanmar a tipu se snadným rozšířením zadku.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký traktor do lesa?

#6 Nový příspěvek od Antony30011 »


Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19330
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaký traktor do lesa?

#7 Nový příspěvek od Britt »

Jo, tohodle fešáka by ti záviděli i profíci.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaký traktor do lesa?

#8 Nový příspěvek od radys »

To by záviděli.Musel bych si ktomu koupit maringotku,protože ženská by mě hnala svinským krokem :kladivo:
Přemýšlím nad mitsubishi-mt190.Nemá někdo podrobnější tech.data?

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jaký traktor do lesa?

#9 Nový příspěvek od RoKur »

Mám Mitsubishi MT21.
Mám ji sice necelé tři měsíce, ale čtyři týdny jsem si sní ve volnu dělal dřevo.
Jezdil jsem s ní do lesa, kde jsem projížděl mezi stromy.
Dost jsem využíval quick turn, kdy při předním náhonu a plném rejdu se přední náhon přepne na dvojnásobnou rychlost.
Krásně se to otočí na místě, nebo objede strom.
Tahal jsem 30 cm olše, jeřabiny a smrky a bez sebemenšího problému.
Tří tunový naviják si k tomu teprve budu v zimě dělat.
Kopce tu máme hodně velké a při bočním náklonu jsem měl a stále mám docela strach.
Micinu jsem vyvažoval jak při závodech jachet. Stál jsem na stupačce a byl jsem vykloněný do boku co to šlo.

Takže moje odpověď zní: Jde to. Sice ne tak rychle jako s koněm.
Musíš mít ale stroj, který má alespoň 21 koní a více. Ty už jsou širší, těžší a mohutnější.
Musíš mít co největší rozsah řazení, protože, pokud kličkuješ natěsno mezi stromy, nebo když vyvažuješ boční náklon, popřípadě sjíždíš hodně prudkou mez, tak je lepší, aby traktor jel opravdu po centimetrech.
Tím se nemusíš starat o brzdy a spojku, protože vše je v réžii motoru a máš čas sledovat jak se traktor chová a zda máš alespoň tři kola na zemi.
Samozřejmě musí mít traktor ochranný rám a integrovaný výfuk

https://plus.google.com/photos/11320610 ... 1986953105

Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký traktor do lesa?

#10 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Nazdarek. Ja mám MT23 tiež s MAC vyznáš sa v tom a prečo si nerozšíriš traktor otočením kolies keď chodíš do lesa?
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jaký traktor do lesa?

#11 Nový příspěvek od RoKur »

stanislavsnv píše:Nazdarek. Ja mám MT23 tiež s MAC vyznáš sa v tom a prečo si nerozšíriš traktor otočením kolies keď chodíš do lesa?
Ahoj Stano,
To video a fotky jsou hned po tom, co mi opravili tu netěsnost zadní nápravy.
Samozřejmě mám kola na zadní nápravě již dávno otočená.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

radys
Příspěvky: 267
Registrován: stř pro 10, 2008 1:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaký traktor do lesa?

#12 Nový příspěvek od radys »

RoKure,to už je ale stroj v jiné cenové relaci.Jelikož mám UKTéčko,tak silnější dříví bych pocukl s ním.
Jelikož to nebude hlavní zdroj obživy,chtěl jsem do toho nasypat max.něco kolem 100 tisíc.
Ale ten quick turn se mi moc líbí.Budu hledat něco slabšího s touto vychytávkou.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1899
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Jaký traktor do lesa?

#13 Nový příspěvek od RoKur »

radys píše:RoKure,to už je ale stroj v jiné cenové relaci.Jelikož mám UKTéčko,tak silnější dříví bych pocukl s ním.
Jelikož to nebude hlavní zdroj obživy,chtěl jsem do toho nasypat max.něco kolem 100 tisíc.
Ale ten quick turn se mi moc líbí.Budu hledat něco slabšího s touto vychytávkou.
Ahoj Radys.
Slabší ti nedoporučuji k vůli váze a stabilitě.
Také by mě doma stačil tak kolem 16 koní, ale v těch kopcích by to bylo opravdu o hubu.
Raději ať má traktor rezervu, než aby jsi neustále narážel na jeho omezení.
Navíc mě ten traktor v Polsku vyšel na 130 tisíc bez DPH a není zas tak moc velký.
Myslím, že je tak akorát.
Jelikož to chceš na výdělek, a nejseš li plátcem DPH, tak popřemýšlej o tom, jestli by se Ti to nevyplatilo, aby jsi se plátcem DPH stal.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Lorenz
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 23, 2014 8:16 am
Bydliště: Znojmo

Re: Jaký traktor do lesa?

#14 Nový příspěvek od Lorenz »

Ahoj, ja jsem koupil pred pul rokem yanmara 1720 na sekani pozemku a zjistil jsem, ze je pro mne zbytecne velkej a silnej.
Klidne bych ho pustil za stejny prachy co mne stal (100000,-)
a koupil si neco mensiho.
Je velikostne presne tak akorat na to co potrebujes.
20 koni a cca 1 tuna vahy. Mam ho na travnich kolech a sirka je vzadu 150cm.
I na tech hladkejch balonech to v lese leze neskutecne.
Prijed se na nej kouknout, jsem ze Znojma.
Taktor je v super stavu, nikde nic nekapne. V zimne startuje na brnk, vse funkcni.
Tel na mne 776300525

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký traktor do lesa?

#15 Nový příspěvek od stanislavsnv »

RoKur píše:
stanislavsnv píše:Nazdarek. Ja mám MT23 tiež s MAC vyznáš sa v tom a prečo si nerozšíriš traktor otočením kolies keď chodíš do lesa?
Ahoj Stano,
To video a fotky jsou hned po tom, co mi opravili tu netěsnost zadní nápravy.
Samozřejmě mám kola na zadní nápravě již dávno otočená.
A už vieš ovládať to MAC už si to skúšal?
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“