PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fréza PF-62
Příspěvky: 43
Registrován: ned zář 22, 2013 7:12 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: PF-62

#421 Nový příspěvek od Fréza PF-62 »

Minulý týden jsem si pořídil Matěje :-)
Obrázek
PF-62, PFD-63 + PV-81, PP-23, F-651, Ž-151, VLM, PCM, KM-64, BDM-100, N-12, ZP-130, PM-200, VM, VHM-125
Zetor 25 A
Zetor 25
Škoda 30

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: PF-62

#422 Nový příspěvek od Mira80 »

Wyky píše:Tak jsem opět musel rozpůlit motor na PFce... :vztek: :vztek:
Tyjo, to by clovek neveril...presne kvuli takovym trablum jsem radeji poridil jeste jeden motor (a vlastne celej jeden traktor :)))
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#423 Nový příspěvek od Wyky »

Taky dostal důtku s výstrahou a jen co vymyslím, jak tam napáchat nějakej čínskej čtyřtakt, tak ho vyměním. :zly:

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: PF-62

#424 Nový příspěvek od Mira80 »

Wyky píše:Taky dostal důtku s výstrahou a jen co vymyslím, jak tam napáchat nějakej čínskej čtyřtakt, tak ho vyměním. :zly:
pokud nechces zachovavat origo stav, tak nejakej 4takt neni spatna volba, nejake namety byly i ve fotogalerii na pf62.wz.cz

Ja bych zase rad napachal nejakej 4takt do druheho traktorka, protoze je tam motor z CZ175, nema origo vyfuky, takze se to chova vselijak jen ne k me spokojenosti, jenze nevim, jak vyresit a/ spojku a za b/ vsechny motory jsou levotocive a ja potrebuji pravotocivy :(
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PF-62

#425 Nový příspěvek od Tom »

Možná blbá reakce... Nevím, jak je ten traktor stavěný, ale... co tak dát nový motor bokem k původnímu a hřídel z motoru napojit na klikovku z původního motoru? Válec, píst, ojnici vyhodit, díru zaslepit. A tam by se teoreticky dala ta změna směru otáčení vyřešit tím, že se dá motor buď z jedné strany nebo z druhé...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: PF-62

#426 Nový příspěvek od J@ST3R »

Zdravim pani
moze PF62 cez zadny vyvodový hriadel pohanat cerpadlo na hydraoliku ?
uvazujem ze drevo si budem pilit a stiepat priamo v lese a doma len skladovat
zamedzim tyn name pripomienkam partnerky ze zase doma robim bordel a nemusim nakladat a skladat tazku metrovicu na vlecku iba postiepane kusi

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#427 Nový příspěvek od Wyky »

Partnerka je nějak cimprlich, ne?? Doma to bylo podobný, tak jsem naznačil, že bez dřeva to v zimě asi nepůjde, nebo ať vytáhne z kešeně 20 tis. a koupíme hotový (nebo uhlí) a byl klid. Bordel se uklidí a při práci se drahá polovička aspoň zahřeje, unaví a přejdou jí roupy. :smich: :smich:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4940
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: PF-62

#428 Nový příspěvek od imaginaro »

Wyky píše:Partnerka je nějak cimprlich, ne?? Doma to bylo podobný, tak jsem naznačil, že bez dřeva to v zimě asi nepůjde, nebo ať vytáhne z kešeně 20 tis. a koupíme hotový (nebo uhlí) a byl klid. Bordel se uklidí a při práci se drahá polovička aspoň zahřeje, unaví a přejdou jí roupy. :smich: :smich:
správně, tak se na ně musí, zimy se bojí všechny :D
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: PF-62

#429 Nový příspěvek od J@ST3R »

no ale ona zase pomaha len mam stiepacku doma robenu som to kupil za srotovu cenu od jedneho mladeho co vyprataval dom po dedovy neni tam motor tak to uvazujem priamo v lese pohanat PF62kou nakolko to neni ani moc tazke konstrukcia jolel spodok 5mm plech jeden piset nic viac
a predca aj mne sa lachsie naklada a vyklada postiepane drevo ako pne o priemere 30-40cm
vie mi niekto poradit ?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#430 Nový příspěvek od Wyky »

Nevidím důvod, proc by to PFka nedokázala. Akorát ta cena postipanyho dřeva bude vyšší, kvůli spotřebě motoru. ...

J@ST3R
Příspěvky: 64
Registrován: ned pro 01, 2013 5:01 pm
Bydliště: nitra

Re: PF-62

#431 Nový příspěvek od J@ST3R »

motor tam bude honda 13hp PF prevodovka je robena tak ze ked je neutral a pustena spojka tak sa vyvodovy hriadel toci ? PFku mam u kamarate v dielni ide prehadzovat motor aktuane je na dovolenke tak nemam to ako zistit

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: PF-62

#432 Nový příspěvek od Wyky »

Jeden vyvod se toci vzdy, kdyz je nastartovany motor a druhy se toci pouze pri pojizdeni. Ten staly se pouziva napr. na cirkulárku, ten pojezdový např. na kosu.

Já teď budu do PFky dávat Subaru 11hp. Konečně se zbavím toho nespolehlivýho dvoutaktního verglu.

mastnacek
Příspěvky: 7997
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#433 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi vy co prestavujete PFky, vzladne prevodovka silnejsi motory? A co tocky motoru? Nemaj tyhle honda, subaru atd problem treba pri orbe apod i kdyz to ma vic koni?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PF-62

#434 Nový příspěvek od Tom »

Pohledej si fotky rozložené převodovky PF a TK. Do TK se montovaly motory s výkonem 20 koní (MT8 132), bastlí se tam různé nafťáky z aut a zvládá to v pohodě. Převodovka z PF je při tom robustnější jak ta z TK. Vůbec bych se nebál do toho dát 13 HP motor, zvládne to úplně v pohodě. Dávat tam silnější motor je kravina, protože je lehká a nedokáže tu sílu přenést na půdu. A aktivní nářadí, které je za PF tolik výkonu nepotřebuje.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Pavel___
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 01, 2012 6:33 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: PF-62

#435 Nový příspěvek od Pavel___ »

Tom píše:Možná blbá reakce... Nevím, jak je ten traktor stavěný, ale... co tak dát nový motor bokem k původnímu a hřídel z motoru napojit na klikovku z původního motoru? Válec, píst, ojnici vyhodit, díru zaslepit. A tam by se teoreticky dala ta změna směru otáčení vyřešit tím, že se dá motor buď z jedné strany nebo z druhé...
Směr otáčení motorů je stejný. Napojit to rovnou je jistě jednodušší, než mít dva motory najednou, jak píšeš... :)
Já jsem dal před 2 lety čínskou kopii motoru Honda GX270 a je to paráda! Stačí, když napíšu, že to startuje VŽDY na první zatáhnutí, má zanedbatelnou spotřebu, jede potichu a je silnější :wink:
Na motoru jsem nechal jeho nádrž a tankuju po odklopení přední části kapotáže PéeFky - stříbrný panty jsou tam trochu vidět. Tankuje se ale málokdy, takže je to stejně jedno. (Když vzpomenu na spotřebu dvoutaktní PF62 s naloženou károu 1 litr na 1 km ... :D )
Nakonec to myslím ani nevypadá tak strašně:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“